Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Pomoc w doborze 3 lamp Yongnuo 968 aparat i statyw

    Witam.
    Posiadam Nikona d750 + nikkora 24-70 2.8+ lampę
    sb-600.
    Fotografuje na różnych typu imprezach chrzciny 18tki oraz w coraz większym stopniu imprezy weselne..

    Chciałbym skompletować sobie zestaw 3 lamp do pracy na sali z tym że nigdy nie miałem takiego zestawu a doświetlenie zdjęcia z takiej perspektywy bardzo mi się podoba..

    Zastanawiam się czy kupić 3 lampy Yongnuo 968 lepsze ? Czy jedna na aparat 968 a dwie model słabsze troszkę tańsze na statyw ?

    Ogólnie chciałbym mieć 968 na body z tego co wiem nic nie muszę mieć na stopce bo mogę z niej sterować innymi lampami? Czy muszę mieć zakupiony jakiś kontroler założony na body ale znowu nie będę miał lamby na body tylko 3 na statywie a czy to dobre rozwiązanie??

    Proszę Was o rady w tym temacie oraz w razie czego dokładne nazwy co i jak kupić?

  2. #2

    Domyślnie

    Yn968 ma nadajnik, więc może jako master robić.
    Do tego yn685 na statyw jako slave. I może yn622TX, jakbyś chciał wszystkie zdalnie odpalać.

    Możesz też się za Quadralite 60N rozglądnąć. Ciut tańsze niż yn968, a też każda ma mastera.
    No i bardziej rozbudowany system niż YN, choć YN b. pomału jakby zaczynał odrabiać.
    Tylko znów wyzwalacz Navigator X2 droższy.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #3

    Domyślnie

    Jak chcesz zdalnie odpalać lampy to w Yongnuo nadajnik YN622N-TX, a jak chcesz zdalnie odpalić lampy Yongnuo i jednocześnie mieć SB600 na aparacie to kupujesz YN622N. Plusem YN622N-TX jest ustalanie mocy dla lamp na sterowniku, przy YN622N musiz wpisać moce i tryby dla poszczególnych kanałów w menu aparatu.
    A7III

  4. #4

    Domyślnie

    Załóżmy nie mam sb600.. chce mieć yn968 na body. Czy żeby wyzwolić inne 2 dodatkowe lampy dajmy na to takie same yn968 na statywie dwie lub ( dwie yn560IV na statywie)-przykład. To muszę miec kupiony dodatkowy wyzwalacz??? Sama lampą na body nie ustawie mocy tych dwóch lamp itd na sali podczas przyjecia? Powiedz jak to ma wyglądać w praktyce?

  5. #5

    Domyślnie

    968 wyzwoli i może sterować innymi 968 albo 685.
    Nie wyzwoli 560.
    Jak chcesz mieszać ttl z manualami, to jednak stroboss lepszy. Masz 36(EVO)/60(EVO/Bassic) na jednym systemie.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    968 wyzwoli i może sterować innymi 968 albo 685.
    Nie wyzwoli 560.
    Jak chcesz mieszać ttl z manualami, to jednak stroboss lepszy. Masz 36(EVO)/60(EVO/Bassic) na jednym systemie.
    OK. wiec druga wersja według ciebie jak by miała wyglądać z opcją Stroboss co zalozone na body co na statywie ? i czemu lepsze niz poprzednie lampy?

  7. #7

Podobne wątki

  1. Pomoc w doborze obiektywu
    By sławek75 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-06-2018, 09:18
  2. Pomoc w doborze sprzętu
    By smuggie in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-01-2018, 16:17
  3. Wyzwalacz lamp Yongnuo RF-605N - D90 i Yongnuo 565ex
    By Prezo in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-10-2015, 22:38
  4. prośba o pomoc w doborze lamp studyjnych
    By cammal in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-06-2011, 15:16
  5. Pomoc w doborze obiektywu.
    By andrew8202 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 03-06-2009, 15:15

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •