Close

Strona 56 z 130 PierwszyPierwszy ... 646545556575866106 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 551 do 560 z 1292
  1. #551
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Być może Nikon wzorem Panasa (lub Nikona) zdecyduje się na dwa rodzaje nośników i zaproponuje w jednej aparatce CFexpress i szybszy slot na SDki. Niby to dwa rodzaje kart więc też nie jest idealnie, ale tym samym dostaje się wybór: tanio (lub drogo, bo są też drogie SDki), dobrze lub dobrze, drogo, ale za to z zabezpieczeniem.

    ...
    No tak masz racje. Wyjscie dyplomatyczne ktore zadowoli prawie kazdego... tyle ze ja moje szybkie karty SD sprzedalem Wiec wole 2 x XQD

  2. #552

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    tak naprawde nie ma potrzeby wielkiego silnika ... co wiecej to sa Toyoty, wiec nawet nie uczciwe samochody dla osob niepozbawionych jaj
    Oj, byłbym ostrożny... Chcesz porównywać dychawiczną Octawię 1.6 z powiedzmy Camry 2.5 i 190 KM, jako pojazdem dla niepozbawionych? Coś nie halo...
    Spróbuj Toyoty, to sam zobaczysz. I nie chodzi mi o wyścigi, tylko o normalną jazdę na niskich obrotach i małym zużyciu, a w razie potrzeby dynamikę przy dowolnej prędkości.

    A w temacie, hmm... Co by tu w temacie?
    Ostatnio edytowane przez Ligo ; 14-11-2019 o 01:37

  3. #553

    Domyślnie

    A ja myślałem że tylko diesel 3.0 się nadaje do normalnej jazdy przynajmniej jest trochę koni i żwawiej się robi. A w temacie ani Nikon ani Sony tylko bierzta te Canony.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  4. #554

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    na starym kontynencie to juz sporo powyzej sredniej. a ze tu wszedzie ograniczenia predkosci i suszarki (a jak sie trafi ktorys dojczkraj bez ograniczen, to i tak w diabla rozkopane i wszedzie 2-meterki i 80 Km/Stunde) to tak naprawde nie ma potrzeby wielkiego silnika

    ale i tak lepiej niz w Azji. tam na autostradach 80km/h i kroluja silniczki 1.2. co wiecej to sa Toyoty, wiec nawet nie uczciwe samochody dla osob niepozbawionych jaj
    Tak tak, albo "suszą" albo bez końca autobany remontują... Rekord czasowy przejazdu Dortmund-Wrocław 16 godzin ....
    Bateryjkowe auto to porażka. 300 to zrobisz bez zbędnego obciążenia i po płaskim, nie mówiąc o przyczepce . W Norwegii teraz jest multum Tesli, ale oni jeżdżą na krótkie dystanse, a w zimie to pewnie cały czas pod ładowarką auto stoi .....

    - - - - kolejny post - - - - - -

    A w temacie .... Jak ktoś już napisał ani S ani N .
    Coraz bardziej się przekonuję, że zmiana nie ma sensu. Puszka plus nowe szkła to to powyżej 20 tysiączków ... , bo FTZ jest beeee i stare obiektywy kiepski obrazek dają ... I te 20 000 to na dobry początek. Aaa i oczywiście zapomniałem o tych drobnych na waciki, znaczy sie karty XQD .

  5. #555
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    ...
    Coraz bardziej się przekonuję, że zmiana nie ma sensu. Puszka plus nowe szkła to to powyżej 20 tysiączków ... , bo FTZ jest beeee i stare obiektywy kiepski obrazek dają ... I te 20 000 to na dobry początek. Aaa i oczywiście zapomniałem o tych drobnych na waciki, znaczy sie karty XQD .
    Powiadam Ci ze bladzisz... FTZ jest OK Ale nowe kubeczki tez sa OK

    Generalnie wszystko jest OK kiedy swieci slonce

  6. #556

    Domyślnie

    Ja np. ostatnio wystawiłem stare sprzęty teścia do sprzedaży i m.in stare 30D (tu @akustyk ukłon ale to nie 10D ) i robiąć jakąś testową fotkę tak sobie spojrzałem w ten kadr z tego szpeja. taki fajny mięciutki aż miło.No i tak szczerze to nie wiem czy są naprawdę potrzebne te nowoczesne mega ostrości, te super hiper kloce-szkła, na pewno jest to narzędzie to wyciągania kasy ale czy to naprawdę jest potrzebne nam amatorom to nie wiem. To taka chwila refleksji mnie naszła
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  7. #557

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Tak tak, albo "suszą" albo bez końca autobany remontują... Rekord czasowy przejazdu Dortmund-Wrocław 16 godzin ....
    i jeszcze chca winiete wprowadzic, zeby im za te 30 lat spoznione remonty zaplacic

    nie wiem kiedy ten kraj tak padl na ryj. ale od jakichs 20 lat wyglada, jakby w Germanii zwiazki zawodowe budowlancow wszystkim przemiataly i wysysaja z gospodarki koszmarne pieniadze go* dajac w zamian. nie bede sie znecal nad tym lotniskiem w Berlinie, co to w miedzyczasie 5 nowych w Polsce zbudowano (jednak sporo mniej bogatym kraju), ale ich autostrady to jest dramat.

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Bateryjkowe auto to porażka. 300 to zrobisz bez zbędnego obciążenia i po płaskim, nie mówiąc o przyczepce . W Norwegii teraz jest multum Tesli, ale oni jeżdżą na krótkie dystanse, a w zimie to pewnie cały czas pod ładowarką auto stoi .....
    Tesle sa praktycznie tylko na blachach E* i sporadycznie cos ponizej (Ostfold i Akershus, jesli wieksze miasta) i tak z grubsza na F sie koncza. bo tam sa ladowarki i autostrady. reszta Norwegii, poza moze jakims Bergen i Trondheim, to praktycznie dzicz, gdzie odcinki miedzy zwyklymi stacjami paliw dla aut z normalnym zasiegiem (a nie jak te aparaty z telewizorem zamiast celownika ) sa wielkie. jak tam mieszkasz, a jeszcze zwlasxcz ajak masz chatke w gorach po pradziadkach zbudowana dla odsapki po rajdach na Brytanie to tylko 4x4 i diesel. tam akurat nie problem, norm srodowiskowych nie przekrocza a paliwo przeciez swoje maja, placi im za wszystkie wy* drogi i tunele (taka ciekawostka: https://www.theb1m.com/video/norways...oastal-highway )

  8. #558

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    i jeszcze chca winiete wprowadzic, zeby im za te 30 lat spoznione remonty zaplacic

    nie wiem kiedy ten kraj tak padl na ryj. ale od jakichs 20 lat wyglada, jakby w Germanii zwiazki zawodowe budowlancow wszystkim przemiataly i wysysaja z gospodarki koszmarne pieniadze go* dajac w zamian. nie bede sie znecal nad tym lotniskiem w Berlinie, co to w miedzyczasie 5 nowych w Polsce zbudowano (jednak sporo mniej bogatym kraju), ale ich autostrady to jest dramat.


    Tesle sa praktycznie tylko na blachach E* i sporadycznie cos ponizej (Ostfold i Akershus, jesli wieksze miasta) i tak z grubsza na F sie koncza. bo tam sa ladowarki i autostrady. reszta Norwegii, poza moze jakims Bergen i Trondheim, to praktycznie dzicz, gdzie odcinki miedzy zwyklymi stacjami paliw dla aut z normalnym zasiegiem (a nie jak te aparaty z telewizorem zamiast celownika ) sa wielkie. jak tam mieszkasz, a jeszcze zwlasxcz ajak masz chatke w gorach po pradziadkach zbudowana dla odsapki po rajdach na Brytanie to tylko 4x4 i diesel. tam akurat nie problem, norm srodowiskowych nie przekrocza a paliwo przeciez swoje maja, placi im za wszystkie wy* drogi i tunele (taka ciekawostka: https://www.theb1m.com/video/norways...oastal-highway )
    Wygląda to bardzo nie ciekawie. Zwłaszcza na prowincji. Pokolenia wychowane w socjalnym dobrobycie nie mogą zrozumieć dlaczego jest coraz mniej kaski .... a ceny to kosmosik się robi.

    Jeśli chodzi o tesle, to od paru lat przybywa ich w szybkim tempie. Nie patrzyłem skąd były, ale jeżdżą po całej Norwegi. W czerwcu widziałem gostka na polu namiotowym z teslą i 5 metrową przyczepą kempingową . Nie wiem, może miał jakiś USB powerbank .
    Właśnie dlatego jestem zdziwiony, że mając własna ropę pakują się w takie g.... jak na norweskie warunki gdzie czasem to i z 4x4 dieslem jest ciężko. Ale co im będę żałował niech mają ....

    Taka autostrada całkowicie "pozamiata" Norwegię ... proszę nie

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Jaack Zobacz posta
    Powiadam Ci ze bladzisz... FTZ jest OK Ale nowe kubeczki tez sa OK

    Generalnie wszystko jest OK kiedy swieci slonce
    No nie wiem.... nie jesteś aby jakimś tajnym agentem ...
    Komu stare obiektywy F dobrze działają poprawnie przez FTZ ? Ileż to osób tu pisało, że to kupa jakaś ... śmiechu. ..... Zlituję się i nie będę ich cytował.
    Oj namieszaliście niektórzy koledzy w głowach czytającym ... oj namieszaliście. A tak na koniec się spytam, zetki macie ?

  9. #559
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Po zakupie Zetki ludzie mniej piszą bo już dawno klawiatura rozwalona na body

  10. #560
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    ...

    No nie wiem.... nie jesteś aby jakimś tajnym agentem ...
    Komu stare obiektywy F dobrze działają poprawnie przez FTZ ? Ileż to osób tu pisało, że to kupa jakaś ... śmiechu. ..... Zlituję się i nie będę ich cytował.
    Oj namieszaliście niektórzy koledzy w głowach czytającym ... oj namieszaliście. A tak na koniec się spytam, zetki macie ?
    No to mnie rozpracowales... jestem tajnym agentem Kiedy kupilem Z6 uzywalem z nim obiektywow F przez jakis czas. Byly to zarowno stalki jak i zoomy. Jak juz wspominalem zauwazylem ze poprawila sie jakosc techniczna zdjec z racji idealnego trafienia AF w praktycznie kazdym zdjeciu. Obecnie wciaz uzywam N200-500 zarowno z Z6 jak i Z7 i jestem bardzo zadowolony. Pomijam ergonomie to bo troche kuleje... ale grip w drodze. Rowniez N300 f4 PF sprawuje sie rewelacyjnie. Dzisiaj bylem w lesie i uzywalem go przez kilka godzin w polaczeniu z Z7. Oprocz tego uzywam N14-24 i 70-200 f2.8 VR II i jestem zadowolony. Jedyne co mozna powiedziec to ze N14-24 nie robi szalu na Z7 jezeli porownac jakosc do nowych stalek systemowych Z oraz zooma 24-70 f2.8 S.

    Wlasnie FTZ bylo dla mnie argumentem aby zaryzykowac Nikona Z. Poki co wciaz nie zaluje tej decyzji.

    Ale najlepiej niech kazdy sam sprawdzi... bo jak mawiaja starzy informatycy: u mnie dziala

Strona 56 z 130 PierwszyPierwszy ... 646545556575866106 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Co ma Canon, czego nie ma Nikon? ... i odwrotnie
    By Julius in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 137
    Ostatni post / autor: 04-01-2020, 08:09
  2. Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 25-08-2017, 15:46
  3. Dlaczego filtry a nie PS? Lub odwrotnie
    By pangreen in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-05-2016, 19:33
  4. Dlaczego sony ma zla opinie?
    By Jakub365 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 24-02-2014, 23:05
  5. Dlaczego DSLR Sony są takie tanie
    By PRR in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 194
    Ostatni post / autor: 20-06-2009, 22:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •