Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Do odważnych świat należy..

    Witam, ostatnio mnie koleżanki i koledzy potraktowali dość konkretnie.

    Jednak podejmę się kolejnej próby..

    Czy tym razem jest lepiej ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MKp.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	8,93 MB
ID:	29433
    D7000, N18-105, SB910, Nikon 50 mm f/1.8, Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM i dużo zapału.

  2. #2

    Domyślnie

    No coś lepiej jest. Nie ma co się zrażać. Po prostu w dziedzinie której startujesz musi być wszystko tip-top, to kwestia warsztatu. Nadal coś nie tak z kolorami, bo to jakieś takie żółtawe jest. Czy masz w miarę przyzwoity monitor i co ważniejsze czy jest skalibrowany? Coś z tą pozą jest nie do końca, bo na nodze i na nadgarstkach nie za ładnie to wygląda, ale ja się na tym nie znam.

  3. #3

    Domyślnie

    Więcej nóg w tej pozie by się przydało, bo tak nijak uciete.
    Cienie na łokciach i nogach w dużym kontraście względem twarzy. Poza tym kolor, jak kolega wspomniał.
    Po prostu trzeba rozświetlic niektóre partie. Choćby kawałkiem folii aluminiowej

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za uwagi, ma kolor zwrócę uwagę, Monitor skalibrowany (ponownie dziś).
    D7000, N18-105, SB910, Nikon 50 mm f/1.8, Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM i dużo zapału.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez drips Zobacz posta
    Witam, ostatnio mnie koleżanki i koledzy potraktowali dość konkretnie.

    Jednak podejmę się kolejnej próby..
    Konkretnie? Ba...

    Wedle mnie to akurat o niebo lepiej, niżby mieli napisać że było OK, nieźle lub nawet-nawet, bo dalej tkwiłbyś w błędnym mniemaniu, że jest OK, nieźle, lub może nawet-nawet...




    Cytat Zamieszczone przez drips Zobacz posta
    Czy tym razem jest lepiej ?
    O, bez wątpienia - jeśli idzie o ekspozycję to jest lepiej. Co prawda do tego, żeby powiedzieć że jest 'wyczynowo' trochę jeszcze brakuje (np. brakuje fakturki na oświetlonej części kapelusza z powodu nieopanowania highliths, to samo możnaby poprawić na sukience na lewym ramieniu modelki), ale w porównaniu do poprzednich zdjęć jakie wstawiłeś mogę pochwalić: jest lepiej, a nawet dużó lepiej. Jeśli będziesz zwracać więcej uwagi na szczegóły, a także poznasz lepiej program i możliwości jakie oferuje - pewnie szybko się zorientujesz, co czym poprawić.

    Natomiast jak idzie o kolor - który nie jest tu za fajny - sprawa jest trudniejsza moim zdaniem.

    Praca z jasnościami, kontrastem, pilnowanie równowagi światła/cienie jakoś łatwiej ludziom przychodzi (co i tak nie znaczy, że wszyscy to potrafią, niestety). Myślę, że takie udogodnienia jak histogram są pewnym ułatwieniem, ale w sumie praca nad ekspozycją jest nieco prostsza w moim mniemaniu i ma raczej więcej z techniki niż artyzmu. Za to praca z kolorami - choć to też przecież technika - ale zahacza moim zdaniem o artyzm. Tu już tak łątwo jak przy ekspozycji nie jest, potrzeba dużo więcej obycia w programie, wyczucia tematu, poczucia estetyki, subtelności w działaniu, pewnej wizji, co chce się osiągnąć i na co w danym przypadku pozwala materiał.

    Dodatkowo, o ile śmiesznie łatwo powiedzieć co i gdzie poprawić, jeśłi idzie o światła/cienie - dość trudno powiedzieć co i którym suwakiem ruszyć, żeby kolor zrobił się dobry; ilość zmiennych wpływających na kolor gwałtownie rośnie. Do tego żeby to wszystko opanować trzeba mozolnie samemu dojść.

    Czego życzę, jak również tego, żebyś się dalej nie zniechęcał, nawet jak ktoś Ci kiedyś powie: 'wiesz co, ale kolory to nie są za fajne'...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  6. #6
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Wyeksponowałeś to, czego się nie eksponuje. Kolana, łokcie, nadgarstki. Palców brak.

Podobne wątki

  1. Czy należy mi się zwrot pieniędzy?
    By manfred in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 08-03-2017, 12:47
  2. O tym jak nie należy robić zdjęć - FAQ
    By Sendilkelm in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 09-11-2010, 17:24
  3. Do odważnych świat należy...
    By tomaszekj3 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-01-2010, 12:33
  4. [ Architektura ] For buldering - dla odważnych ;-)
    By Radek_1 in forum Architektura
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 06-12-2008, 01:00
  5. na ile należy wyostrzać ?
    By ziuteczny in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 27-10-2007, 15:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •