Close

Strona 30 z 202 PierwszyPierwszy ... 2028293031324080130 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 291 do 300 z 2015
  1. #291

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Tak sie zastanawiam
    a może wziąć jak najtańszy procek pod am4 i za 2-3 miechy dokupić coś lepszego ?
    no przecież dokładnie to pisałem wcześniej
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  2. #292

    Domyślnie

    https://www.x-kom.pl/p/528313-proces...lon-3000g.html
    ?
    Czy to jest na poziomie core i5 3450 ?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    troche poniżej...

  3. #293

    Domyślnie

    Jakbyś chciał kupić tymczasowo słabego AMD-ka to najpierw sprawdź jakie procesory obsługuje płyta którą wybrałeś. Ja też miałem taki pomysł jak Ty ale kupiłem płytę z chipsetem x570 a one obsługują tylko Ryzeny 2-giej i 3-ciej generacji. Ograniczyło to dostępność tanich procesorów i w ostateczności wziąłem Ryzena 5 3600X. A plan mam taki że za jakieś trzy lata zmienię na jakiegoś Ryzena 4-tej generacji. Co do Ryzenów 3700X i wyższych modeli to one niestety w przypadku programów Adobe w starzej wersji takich jak LR6 mogą być nawet mniej wydajne bo mają niższe zegary na rdzeń.

  4. #294
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Bywały modele 2600 po 450zł, były też 2400G ( czyli z gpu ) po 350zł ale czy teraz da się kupić tak tanio to nie wiem, może jakieś używane 1xxx ?
    Tak jak napisał @Zbyszek odnośnie zgodności wstecznej, dodatkowo unikaj płyt MSI, które tak namieszało że płyty MAX B450 nawet nie obsługują nic starszego od 3xxx, a modele bez MAX znowu maja koszmarne kłopoty z czymś nowszym od 2xxx.

  5. #295

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Bywały modele 2600 po 450zł, były też 2400G ( czyli z gpu ) po 350zł ale czy teraz da się kupić tak tanio to nie wiem, może jakieś używane 1xxx ?
    Ja kupiłem 3600X za 875zł, więc kombinacja z tymczasowym słabym CPU nie miała sensu. Ale takie ceny to już chyba szybko nie wrócą.
    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Tak jak napisał @Zbyszek odnośnie zgodności wstecznej, dodatkowo unikaj płyt MSI, które tak namieszało że płyty MAX B450 nawet nie obsługują nic starszego od 3xxx, a modele bez MAX znowu maja koszmarne kłopoty z czymś nowszym od 2xxx.
    No i przy wyborze najnowszego chipsetu x570 to lepiej unikać Asrocka bo mają skopane chłodzenie tegoż chipsetu. Ja ostatecznie kupiłem ASUSa i na razie jest OK ale nie testowałem na dużym obciążeniu.

  6. #296
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja bym się wstrzymał teraz z zakupem na siłę bo i chipsety będą nowe i już zapowiedzi pierwszych Ryzen 4xxx.
    Sensowny chipset to będzie B550, wraca producent wcześniejszy, nie będzie żadnego chłodzenia wiatrakiem ( taka wpadka AMD, który chciał sam robić chipsety ).
    Będą też 4xxxG oparte na architekturze 3xxx ( ZEN 2 ), więc bardzo sensowny cpu + gpu ( modele 3xxxG to odświeżone tylko 2xxxG ).
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 17-01-2020 o 20:29

  7. #297

    Domyślnie

    Decyzja raczej już podjęta.
    Ryżem 7 3700x
    Płyta gigabyte x570 gaming X
    16 GB patriot 3200

    Zasilacz mam antec 550w true power ( taki modułowy/ wiązki kabli dołączane )
    Karta radeon R7 - to musi na razie zostać
    Szukam obudowy niedrogiej która będzie miała miejsce na 3xhdd 3,5 cala i 2x Ssd 2,5 cala oraz zatokę na CD rom
    I albo opisy obudów są nieprawdziwe albo większość ma tylko 2 zatoki na 3,5 cala

  8. #298

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Szukam obudowy niedrogiej która będzie miała miejsce na 3xhdd 3,5 cala i 2x Ssd 2,5 cala oraz zatokę na CD rom
    I albo opisy obudów są nieprawdziwe albo większość ma tylko 2 zatoki na 3,5 cala
    Zobacz SilentiumPC Regnum RG4.
    Są 3 zatoki 3.5:

    Ta z gwiazdką oznacza brak tacki i konieczność użycia wtyczki kątowej.
    Ewentualnie możesz adapter 5.25-3.5 użyć i zamiast drugiego napędu wstawić.
    Sam tą obudowę używam, choć tylko z dwoma dyskami.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  9. #299

    Domyślnie

    Witam

    Zastawem o którym pisałem wcześniej, cieszyłem się tydzień. teraz zaczęły się problemy. Komp pracował normalnie przez kilka dni, później zdarzyła się sytuacja , że wyłączył sie monitor, zresetowałem i wszystko było OK.
    Następnego dnia wyłączył sie kilka razy. Teraz komp nie wstaje, wentylatory się kręcą, ale nie można wejść do BIOS-u, monitor czarny. Resetowałem BIOS, wgrywałem starszy, później najnowszy, zero reakcji monitora.
    To co mogłem sprawdzić to grafika i ram, podstawiłem u kolegi, działają, niestety wśród moich znajomych nie ma nikogo używającego procesora AMD więc płyty i procka nie mam jak sprawdzić.
    Przesiedziałem dwie nocki nad tym moim sprzętem i "dupcia chlup", nic nie chce działać.
    Mogę reklamować lub zwrócić, ale nie wiem co padło, jeśli przez niedzielę nie dojdę do niczego, będę musiał oddać do serwisu komputerowego aby stwierdzili usterkę, inaczej nie będę wiedział co reklamować, płytę, procesor czy zasilacz.
    Napięcia zasilacza sprawdzałem na wszystkich pinach i jest OK.

    Na płycie, po uruchomieniu, zapala się dioda CPU, później VGA i tak na zmianę.

    Pozdrawiam (troszkę podłamany)
    Kazik

  10. #300
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Może padł monitor ?

Strona 30 z 202 PierwszyPierwszy ... 2028293031324080130 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Komputer do obróbki zdjęć
    By grzegorzdz72 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 09-08-2019, 19:11
  2. Komputer do obróbki zdjęć/filmów
    By dampaz in forum Komputery
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-04-2017, 20:24
  3. Komputer do obróbki zdjęć
    By Foto1270 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 20-12-2016, 18:05
  4. Jaki komputer do obróbki zdjec.
    By tol2di in forum Komputery
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 13-12-2014, 18:20
  5. Komputer do obróbki zdjęć
    By hadwao in forum Komputery
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 17-08-2011, 18:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •