Close

Strona 178 z 202 PierwszyPierwszy ... 78128168176177178179180188 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 771 do 1 780 z 2015
  1. #1771
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja bym unikał MSI ze względu na niedopracowane BIOS, jakoś firmy Asus i Gigabyte potrafią w dniu wydania nowych cpu już mieć BIOS i to nie w wersji beta, to samo dotyczy aktualizacji po zmianach AMD, oczywiście przy zachowaniu rozsądku nie wpakujemy się w jakieś niedoróbki BIOS.
    Ale ja nie jestem na tyle obiektywny żeby upierać sie przy swoim.

  2. #1772

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ja bym unikał MSI ze względu na niedopracowane BIOS, jakoś firmy Asus i Gigabyte potrafią w dniu wydania nowych cpu już mieć BIOS i to nie w wersji beta, to samo dotyczy aktualizacji po zmianach AMD, oczywiście przy zachowaniu rozsądku nie wpakujemy się w jakieś niedoróbki BIOS.
    Ale ja nie jestem na tyle obiektywny żeby upierać sie przy swoim.
    Ja tam problemów z Bios żadnych nie miałem.

    Zapomniałem dopisać, dużym atutem tej mojej płyty był nisko umiejscowiony wentylatorek chipsetu. Pod gpu a nie na równi z gpu.
    Oraz możliwość jego wyłączenia. Uruchamia się od 75 stopni. Generalnie, nie włącza mi się wcale. Nie pamiętam kiedy się kręcił bo chipset się zagotował. Tak, HWInfo pokazuje temp chipsetu ok 67 69 stopni. Czasami jest 70 czy 72 ale nie więcej. Podczas grania też się nie kręci.
    Kiedy ja kupowałem x570 w sierpniu 2019 r. to wyboru takiego dużego z płytami nie było. Teraz jest więcej płyt, więcej Biosów dopracowanych, pojawiły się też B550. Jest w czym wybierać. Ceny chyba też o wiele lepsze są niż gdy była premiera Ryzenów 3xxx.
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  3. #1773

    Domyślnie

    Proszę , zaproponujcie chłodzie z pompą wodną - nie wiem co kupić i gdzie ? Xcom nie ma komputronik też.
    Takie z rurkami przezroczystymi i kolorowym liquidem


    Wysłane za pomocą Tapatalk

  4. #1774

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ja bym unikał MSI ze względu na niedopracowane BIOS, jakoś firmy Asus i Gigabyte potrafią w dniu wydania nowych cpu już mieć BIOS i to nie w wersji beta, to samo dotyczy aktalizacji po zmianach AMD (...)
    O dokladnie. MSI najpierw daje wstepny bios pre alfa czy ta mbeta, potem samo po sobie poprawia. Ja kwychodzily Ryzeny 3xxx to MSI zaliczyl owtope z wielkoscia pamieci na aktualizacje biosu. Czytaj w plytach innych producentow starczylo tej pamieci a w MSI nie.
    I taka jeszcze jedna drobna rzecz, troche rzutujaca na wizerunek. Ja kwyszly pierwsze niereferenty RTX 3080 to byla jedna choroba wieku dzieciecego. Wywalalo z gier bez powodu. Wszyscy producenci plyt wydali oswiadczenia, bo to przy wysokim taktowaniu wystepowalo.
    Juz nie wchodzac w szczegoly techniczne to tylk oi wylacznie Asus mial zero problemow ze swoimi kartami.

    Co odpale jakis test plyt glownych, to Asus zawsze jest blisko poczatku w temperaturach, stabilnosci po podkreceniu itp.
    Bierz cos z serii ROG (Republic of Gamers) od Asusa i syn bedzie zadowolony. Beda wytrzymale podzespoly, duzo zlaczy na plycie i RGB. Syn powinien byc zadowolony.

    Zsilacz moglbys kupic spokojnie taniej, bardzo obre 1000W od Seasonic czy Corsair. Be quiet troche sie drozy, bazuajc na renomie swoich chlodzen do procesorow.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    Ja tam problemów z Bios żadnych nie miałem.
    Boze czy ty to widzisz i nie strzelisz piorunem w tego sokolnika.

    A kto w swoim watku wolal o pomoc jak ci komp nie chcial wstac po aktualizacji biosu? Jak ci @crusiek proponowal pomoc jako sasiad z 3city, to juz prawie po niego jechales. Ofc nie pamietasz. Czy to moze bylo po zbytnim podkreceniu pamieci...

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez czupacabra Zobacz posta
    Proszę , zaproponujcie chłodzie z pompą wodną - nie wiem co kupić i gdzie ? Xcom nie ma komputronik też.
    Takie z rurkami przezroczystymi i kolorowym liquidem


    Wysłane za pomocą Tapatalk
    Ale takie z bajeranckim wygladem, przezroczystymi sztywnymi rurkami, chromowanymi kolankami ktore te rurki lacza, to sa raczej autorskie chlodzenia. Skladane z oddzielnych czesci samemu lub na zamowienie. Droga impreza i tak ogolnie wypada na tym sie znac uzytkujac to, kontrolowac czy wszystk ok. Wymieniac plyn i dogladac. A mimo to nawet w takich zestawach zdarza sie czasem wyciek.
    W komputroniku badz x-kom masz po prostu AiO czyli All in One. Tylko montowac na proca. Ale przewody sa elastyczne i gumowe. Po prostu zakladasz i masz spokoj przez okres gwarancji, potem zalecaja wymiane plynu.
    Takie AiO nie jest tak efektywne ani efektowne jak autorskie chlodzenie.
    Najmniej problematyczne, zero serwisowania jest zwykle chlodzenie powietrzem. Tylk zalozyc i co pare lat wymienic paste termoprzewodzaca jak komp cisniety.

    Jesli chcilabys sie bawic w chlodzenie wodne autorskie (w sensie zlecic komus) to koszt na poczatek kolo 2 tys (minimum) i zainteresuj sie tym sklepem. Dosyc drogo maja ale stawiaja na jakosc. Maja chlodzenia AiO oraz wszystkie potrzebne czesci do zrobienia autorskiego.
    https://pcforce.pl/Chlodzenie-wodne-komputera
    I polecam jakis poradnik na YT zeby zorientowac sie z czym sie je takei autorskie chlodzenie. Potrzeba rurki akrylowe, zlaczki/kolanka, rezerwuar na plyn i pompe oraz chlodnice i ofc wiatraczki.

    Jak wezmiesz porzadne chlodzenie powietrzne to spokojnei da rade na niepodkreconym procu i bedzie praktycznei bezobslugowe, Noctua lub Be quiet.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 05-12-2020 o 01:47
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  5. #1775

    Domyślnie

    Fajny sklep, szkoda tylko że nic nie mają. Muszę do nich zadzwonić


    Wysłane za pomocą Tapatalk

  6. #1776
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie pchałbym się w chłodzenie wodne, takie rzeczy to dla tych co sie znają, mają czas na poprawki, konserwacje, ewentualne awarie też trzeba szybko usuwać itd.

  7. #1777

    Domyślnie

    Znaczy jak to nic nie mają?
    Przecież mają bogata ofertę chlodzen wodnych AiO i wszelkich części?


    Kupując AiO gotowe masz w środku płyn. I po założeniu wogole się nim nie zajmujesz. Tylko założyć i po 2-3 latach wymienić płyn. Tylko że węże mogą być co najwyżej w jakimś bajeranckim oplocie.
    Ale przezroczyste i elastyczne węże...to ludzkość nie wymyśliła nic lepszego niż sztywne działkę bądź akrylowe rurki. Elastyczne przezroczyste przewody tak samo jak sztywne akrylowe po prostu nie istnieją.

    Z tym dogladaniem autorskiego chłodzenia mam na myśli, że trzeba monitorować czy coś tam się nie poci na złączkach np. A stosując kolorowe płyny to co jakiś czas (1-2lata) trzeba takie chłodzenie przepłukać
    lub czesciowo rozebrać i po prostu wyczyścić bo te płyny powodują osad.
    No chyba że się zastosuje zwykły plyn bez barwników. Ale każdy chce mieć kolor i np krew predatora w kompie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Znaczy jak to nic nie mają?
    Przecież mają bogata ofertę chlodzen wodnych AiO i wszelkich części?


    Kupując AiO gotowe masz w środku płyn. I po założeniu wogole się nim nie zajmujesz. Tylko założyć i po 2-3 latach wymienić płyn. Tylko że węże mogą być co najwyżej w jakimś bajeranckim oplocie.
    Ale przezroczyste i elastyczne węże...to ludzkość nie wymyśliła nic lepszego niż sztywne działkę bądź akrylowe rurki. Elastyczne przezroczyste przewody tak samo jak sztywne akrylowe po prostu nie istnieją.

    Z tym dogladaniem autorskiego chłodzenia mam na myśli, że trzeba monitorować czy coś tam się nie poci na złączkach np. A stosując kolorowe płyny to co jakiś czas (1-2lata) trzeba takie chłodzenie przepłukać
    lub czesciowo rozebrać i po prostu wyczyścić bo te płyny powodują osad.
    No chyba że się zastosuje zwykły plyn bez barwników. Ale każdy chce mieć kolor i np krew predatora w kompie.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  8. #1778

    Domyślnie

    Jak patrzę na to co chcę kupić to widzę powiadom o dostępności.


    Wysłane za pomocą Tapatalk

  9. #1779

    Domyślnie

    Chyba domena sklepów internetowych z drogim i nie tak bardzo popularnym towarem jak ma x-kom czy Komputronik.
    Popatrz trochę filmików czy poradników na YT jak się montuje autorskie chłodzenie wodne.
    Tak żeby mieć ogólne pojęcie.

    O ile takie chcesz, bo może jednak wolisz zwykle AiO na elastycznych gumowych wężach np w oplocie.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  10. #1780

    Domyślnie

    Przecież na chłodzeniu zwykłym też można z powodzeniem podkręcać... Noctua i jazda. Piękny kolor sraczki w sam raz do rgb
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

Strona 178 z 202 PierwszyPierwszy ... 78128168176177178179180188 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Komputer do obróbki zdjęć
    By grzegorzdz72 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 09-08-2019, 19:11
  2. Komputer do obróbki zdjęć/filmów
    By dampaz in forum Komputery
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-04-2017, 20:24
  3. Komputer do obróbki zdjęć
    By Foto1270 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 20-12-2016, 18:05
  4. Jaki komputer do obróbki zdjec.
    By tol2di in forum Komputery
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 13-12-2014, 18:20
  5. Komputer do obróbki zdjęć
    By hadwao in forum Komputery
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 17-08-2011, 18:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •