Close

Strona 150 z 202 PierwszyPierwszy ... 50100140148149150151152160200 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 491 do 1 500 z 2015
  1. #1491

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zbyszek Zobacz posta
    Właśnie dziś zamówiłem sobie podobną kartę a dokładnie Gigabyte RTX 2600 6GB i w przyszłym tygodniu będę wiedział czy to coś poprawiło.
    Odpowiem sobie na swój własny wpis ale może komuś się przyda. Zmiana Radeona R7 250X na Nvidię RTX 2600 6GB dała bardzo dużo w LR 6.14. Jest znaaaacznie lepiej, choć muszę zaznaczyć że do ideału jeszcze daleko. Ale tutaj już chyba nie można się po tak starej wersji programu czegoś więcej spodziewać. Wniosek jest taki że w LR CUDA jednak robią różnicę.

    Cytat Zamieszczone przez Zbyszek Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Zmiana płyty nic nie da, zwiększenie ram nic nie da, zmiana z radeona na nvidie nic nie da, szkoda kasy.
    Jak postawisz windows od nowa, zrobisz mu pełną aktualizacje to stawiam flaszkę jeśli nie będzie powrotu do normalności.
    Czytałem takie teksty od Ciebie już wielokrotnie i nawet trochę żeśmy się posprzeczali. Ostatecznie zmieniłem prawie całego kompa, (bez karty grafiki) i Windowsa 8.1 na 10 którego zaktualizowałem na 200% i niewiele to dało. Wiem już że kwestia Win10 i aktualizacji niewiele daje a w przyszłym tygodniu jak karta do mnie dotrze nastąpi ostateczna weryfikacja Twojej wiedzy.
    koesh, twoja wiedza została przeze mnie ostatecznie zweryfikowana. Weryfikacja nie wyszła dla Ciebie korzystnie. Wprawdzie nie wszystko co piszesz jest nieprawdą. Jednak raz masz rację a raz nie, czyli "na dwoje babka wróżyła". Dużo piszesz i się udzielasz ale w zasadzie szkoda Cię czytać bo i tak trzeba to weryfikować.

    Oczywiście nie zarzucam Ci złej woli, a to co napisałem nie jest z mojej strony żadną złośliwością tylko zwykłym stwierdzeniem faktu.

  2. #1492
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale co dokładnie źle napisałem ?

  3. #1493

    Domyślnie

    Ale to chyba od dawna tak jest, że Lightroom z NVidią bardzo się lubią i wykorzystuje w pełni moc ich kart...

  4. #1494

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad nowym laptopem w ok. 5tys. zł. w miarę z dobrym pokryciem SRGB. Mam na oku 3 modele, czy któryś z nich jest warty swojej ceny czy może polecacie coś innego ? Lenovo Legion Y540, HP Pavilion Gaming, HP Omen. Nadmieniam, iż laptop będzie dodatkowo podłączony pod monitor NEC EA245WMi-2 CT.
    HP Pavilion

    Lenovo Legion y540

    HP Omen
    Ostatnio edytowane przez DreK ; 02-06-2020 o 09:57

  5. #1495

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Obrazek2000 Zobacz posta
    Ale to chyba od dawna tak jest, że Lightroom z NVidią bardzo się lubią i wykorzystuje w pełni moc ich kart...
    Wiele osób pisze jak Ty, ale wielu też pisze że:
    zmiana z radeona na nvidie nic nie da, szkoda kasy.
    No i właśnie przez takich ludzi piszących niesprawdzone albo wyssane z palca informacje, nie można być pewnym dopóki się samemu nie sprawdzi. A to niestety kosztuje.

  6. #1496
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    @Zbyszek tylko, że nvidia pcha do obecnych kart technologię wspomagającą upierdliwe przeliczanie o których konkurencja dopiero myśli. Ale wydajność zależy też od tego, czy soft jest w stanie z tego korzystać.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  7. #1497

    Domyślnie

    Ja to rozumiem. Niemniej właśnie to czy soft jest w stanie to wykorzystać wiedzą Ci którzy to fizycznie przetestowali. Najgorsze jest to że są na forach internetowych ludzie którzy się udzielają a wiedzę mają z sufitu albo wyssaną z palca. I się jeszcze upierają. Z tego powodu nie można pojąć decyzji na podstawie takich informacji i trzeba samemu sprawdzać. Gdyby na zadane pytanie pytanie odpowiedzieli tylko Ci co znają temat to było by OK. Ale tak nie jest.

  8. #1498

    Domyślnie

    No i mi się morele.net nie popisało... Komputer przyjechał, odpaliłem ale za pierwszym i za drugim razem 15 min był ekran z logo producenta płyty głównej zanim przechodził do windowsa. Od trzeciego odpalenia po 10 min się resetował i nie odpalał windowsa. Odesłałem do nich z reklamacją. Stwierdzili awarię karty graficznej. Ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że to tylko to. Bo to by chyba nie powodowało problemów z odpaleniem systemu, nie? Na ten moment jest u nich i chyba mają odsyłać do zewnętrznego serwisu (MSI chyba).


    Dysk Toshiba P300 2 TB 3.5" SATA III (HDWD120UZSVA)

    Karta graficzna MSI Radeon RX 570 ARMOR OC 8GB GDDR5 (RX 570 ARMOR 8G OC)

    Obudowa SilentiumPC Signum SG1 Pure Black (SPC229)

    Pamięć G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 (F4-3200C16D-16GVKB)

    Płyta główna Gigabyte B450 AORUS ELITE

    Procesor AMD Ryzen 5 3600, 3.6GHz, 32 MB, BOX (100-100000031BOX)

    Zasilacz SilentiumPC Supremo L2 V2 550W (SPC139)

    Dysk SSD ADATA XPG SX8200 PRO 512 GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (ASX8200PNP-512GT-C)

    System operacyjny Microsoft Windows 10 Home PL 64 bit OEM (KW9-00129)

    Monitor iiyama G-Master Black Hawk G2530HSU-B1

    Montaż komputera + Instalacja systemu operacyjnego

    Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 (SPC130)

    Aktualizacja BIOSU

    Icy Box Radiator dla dysku M.2 SSD (IB-M2HS-1001)

  9. #1499
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Może być gpu, dziwny objaw ale nie trzeba było odwoływać się jako gwarancja tylko rękojmia i oddajesz jako niezgodność, czekasz na nowy zestaw działający.
    Wszystkie sklepy przeginają niesamowicie od dłuższego czasu, pchają do zestawów zwroty i wymiany, dlatego ja zawsze biorę sprzęt osobno i widzę co kupuję, inna sprawa że uwielbiam sam składać kompa

  10. #1500

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Może być gpu, dziwny objaw ale nie trzeba było odwoływać się jako gwarancja tylko rękojmia i oddajesz jako niezgodność, czekasz na nowy zestaw działający.
    Wszystkie sklepy przeginają niesamowicie od dłuższego czasu, pchają do zestawów zwroty i wymiany, dlatego ja zawsze biorę sprzęt osobno i widzę co kupuję, inna sprawa że uwielbiam sam składać kompa
    Jak to dobrze mądrego posłuchać Zgłosiłem się do nich, że przy pierwszym kontakcie tel. wprowadzili mnie w błąd i żeby mi zmienili "Reklamacja towaru" na "Wymiana towaru z wadą fabryczną". Wprawdzie jeszcze czekam do pon na odpowiedź opiekuna, ale infolinia twierdzi że powinien to przyjąć.

Strona 150 z 202 PierwszyPierwszy ... 50100140148149150151152160200 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Komputer do obróbki zdjęć
    By grzegorzdz72 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 09-08-2019, 19:11
  2. Komputer do obróbki zdjęć/filmów
    By dampaz in forum Komputery
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-04-2017, 20:24
  3. Komputer do obróbki zdjęć
    By Foto1270 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 20-12-2016, 18:05
  4. Jaki komputer do obróbki zdjec.
    By tol2di in forum Komputery
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 13-12-2014, 18:20
  5. Komputer do obróbki zdjęć
    By hadwao in forum Komputery
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 17-08-2011, 18:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •