Close

Strona 31 z 202 PierwszyPierwszy ... 2129303132334181131 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 301 do 310 z 2015
  1. #301

    Domyślnie

    Może zajrzyj do instrukcji płyty. Te zapalające się przemiennie diody mogą oznaczać kod bledu

  2. #302

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kazek Zobacz posta
    Napięcia zasilacza sprawdzałem na wszystkich pinach i jest OK.
    Dla pewności pożycz o kolegi zasilacz i przetestuj czy z nim zadziała. Same pomiary multimetrem nie zawsze są wiarygodne gdyż multimetr nie wskaże chwilowych zapadów napięcia.

  3. #303

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kazek Zobacz posta
    Witam

    Zastawem o którym pisałem wcześniej, cieszyłem się tydzień. teraz zaczęły się problemy. Komp pracował normalnie przez kilka dni, później zdarzyła się sytuacja , że wyłączył sie monitor, zresetowałem i wszystko było OK.
    Następnego dnia wyłączył sie kilka razy. Teraz komp nie wstaje, wentylatory się kręcą, ale nie można wejść do BIOS-u, monitor czarny. Resetowałem BIOS, wgrywałem starszy, później najnowszy, zero reakcji monitora.
    To co mogłem sprawdzić to grafika i ram, podstawiłem u kolegi, działają, niestety wśród moich znajomych nie ma nikogo używającego procesora AMD więc płyty i procka nie mam jak sprawdzić.
    Przesiedziałem dwie nocki nad tym moim sprzętem i "dupcia chlup", nic nie chce działać.
    Mogę reklamować lub zwrócić, ale nie wiem co padło, jeśli przez niedzielę nie dojdę do niczego, będę musiał oddać do serwisu komputerowego aby stwierdzili usterkę, inaczej nie będę wiedział co reklamować, płytę, procesor czy zasilacz.
    Napięcia zasilacza sprawdzałem na wszystkich pinach i jest OK.

    Na płycie, po uruchomieniu, zapala się dioda CPU, później VGA i tak na zmianę.

    Pozdrawiam (troszkę podłamany)
    Kazik
    - sprawdź komunikaty błędów jakie daje płyta - diody, wyświetlacz numeryczny, cokolwiek,
    - reset biosu za pomocą zworki nie zawsze może pomóc, czasem trzeba odłączyć zasilanie i wyciągnąć bateryjkę podtrzymującą ustawienia,
    - to, że sprawdziłeś u kolegi i działa nie zawsze oznacza, że będzie działać na Twojej konfiguracji zwłaszcza, że...
    - grafikę kupiłeś używaną, po zwrocie, a nikt zazwyczaj nie oddaje w pełni sprawnego kompa więc coś może być z grafiką, która z jakiś powodów do sprzedawcy wróciła...
    - sprawdź ramy po jednej kości, resztę poodpina, wszystko, dyski, peryferia, żeby tylko sprawdzić czy się uruchamia, przepnij grafę do innego slotu, kombinuj jak się da, może tyko jakiś slot nawalił
    - odepnij również wszystko z plyty głownej co podpięte do obudowy jak przedni panel, resety, diody itd, może jakaś zwara z obudowy idzie co też mi się zdarzało, odpal go zwierając piny na płycie od powera
    naprawdę często najprostsze metody okazują się skuteczne
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  4. #304

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    - sprawdź komunikaty błędów jakie daje płyta - diody, wyświetlacz numeryczny, cokolwiek,
    - reset biosu za pomocą zworki nie zawsze może pomóc, czasem trzeba odłączyć zasilanie i wyciągnąć bateryjkę podtrzymującą ustawienia,
    - to, że sprawdziłeś u kolegi i działa nie zawsze oznacza, że będzie działać na Twojej konfiguracji zwłaszcza, że...
    - grafikę kupiłeś używaną, po zwrocie, a nikt zazwyczaj nie oddaje w pełni sprawnego kompa więc coś może być z grafiką, która z jakiś powodów do sprzedawcy wróciła...
    - sprawdź ramy po jednej kości, resztę poodpina, wszystko, dyski, peryferia, żeby tylko sprawdzić czy się uruchamia, przepnij grafę do innego slotu, kombinuj jak się da, może tyko jakiś slot nawalił
    - odepnij również wszystko z plyty głownej co podpięte do obudowy jak przedni panel, resety, diody itd, może jakaś zwara z obudowy idzie co też mi się zdarzało, odpal go zwierając piny na płycie od powera
    naprawdę często najprostsze metody okazują się skuteczne
    Dzięki za porady, ale chyba wszystkie przetestowałem wcześniej.

    Na tą chwilę sprawa wygląda tak, po wyjęciu baterii na noc, wczoraj komp odpalił. Pierwsze co zrobiłem to odinstalowałem stery grafiki, zainstalowałem domyślne z poziomu Menedżera urządzeń (aktualizuj), jakoś to zaczęło chodzić.
    Po jakimś czasie znów kolorowy jednolity ekran, żadnej reakcji, odcięcie zasilania i ruszył. Był czas, że nawet dosyć długo nic się nie działo.
    Dzisiaj rano odpaliłem 3DMarka, po kilku chwilach wyłączył się, reset, 3DMark i znów stop, po kolejnym resecie włączyłem kilka programów do tego odpaliłem PSa, obróbka jakiegoś zdjęcia, nic się nie dzieje więc znów odpalam 3DMark, kilkanaście sekund i zwiecha.

    Koniec końców zawiozłem do serwisu, podejrzewam zasilacz, ale nie mam już zdrowia i czasu nad tym siedzieć. Co prawda zasilacz mógłbym sam szybko sprawdzić, ale nie mam skąd wziąć.
    Mają dzisiaj sprawdzić, zobaczymy.

    Pozdrawiam
    Kazik

  5. #305

    Domyślnie

    Witam
    Sorki za post pod postem.

    Sprawa chyba się wyjaśniła. Po testach w serwisie okazało się, że winna jest karta graficzna, coś z nią jest nie tak, raz działa OK, raz zawiesza kompa.
    W sklepie mieli jakieś tanie karty, średnia była tylko jedna ASUS GeForce GTX 1650 dual oc 4gb, następna kosztowała ponad 1200zł. Kupiłem tego ASUS-a, zamontowałem i po całodziennych (i częściowo nocnych) testach stwierdzam że problem został rozwiązany.
    Mam jeszcze trzy dni do 14-to dniowego terminu, więc karta Radeona wraca do sprzedawcy. Mam nadzieję, że nie będzie problemu ze zwrotem.

    Jeszcze raz bardzo dziękuję za wszystkie porady.

    Pozdrawiam serdecznie
    Kazik

  6. #306
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    ....delete
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 22-01-2020 o 02:11

  7. #307

    Domyślnie

    Czy ktoś może wyjaśnić przygłupowi, co oznaczają w praktyce problemy o których pisze ten facet w podsumowaniu tego testu?

    https://ithardware.pl/testyirecenzje...3000-9918.html
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 22-01-2020 o 21:44 Powód: Zdublowane posty

  8. #308

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kazek Zobacz posta
    Witam
    Sorki za post pod postem.

    Sprawa chyba się wyjaśniła. Po testach w serwisie okazało się, że winna jest karta graficzna, coś z nią jest nie tak, raz działa OK, raz zawiesza kompa.
    W sklepie mieli jakieś tanie karty, średnia była tylko jedna ASUS GeForce GTX 1650 dual oc 4gb, następna kosztowała ponad 1200zł. Kupiłem tego ASUS-a, zamontowałem i po całodziennych (i częściowo nocnych) testach stwierdzam że problem został rozwiązany.
    Mam jeszcze trzy dni do 14-to dniowego terminu, więc karta Radeona wraca do sprzedawcy. Mam nadzieję, że nie będzie problemu ze zwrotem.

    Jeszcze raz bardzo dziękuję za wszystkie porady.

    Pozdrawiam serdecznie
    Kazik
    Dokładnie tak jak podejrzewałem. Skutek szukania oszczędności nie tam, gdzie powinno się ich szukać i kupowania części po zwrotach...
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 22-01-2020 o 21:43 Powód: Zdublowane posty
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  9. #309

    Domyślnie

    Widać serwer nie ma ssd cruciala
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  10. #310

    Domyślnie

    Słuchajcie macie doświadczenie z ramem zapewne większe niż ja. Napiszcie ile wystarczy do naszej codziennej pracy w 2D. 8, 16 czy 32gb?
    8gb to ode mnie , do niedawna wystarczało mi przy B75M, i5, HD7750 1gb, 8 GB ramu ale rzadnych testów nie robiłem.
    Na innych forach piszą że do fotoszopa to minimum 32 a niektórzy ze 64 to świat i ludzie?!
    Ja gluwnie siedzę w archaicznym cnx2, czasami w próg. od adobe.

    Koniec, końców zostawić 16gb value 2400MHz oczywiscie już ddr4 czy wymienić na 32?

Strona 31 z 202 PierwszyPierwszy ... 2129303132334181131 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Komputer do obróbki zdjęć
    By grzegorzdz72 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 09-08-2019, 19:11
  2. Komputer do obróbki zdjęć/filmów
    By dampaz in forum Komputery
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-04-2017, 20:24
  3. Komputer do obróbki zdjęć
    By Foto1270 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 20-12-2016, 18:05
  4. Jaki komputer do obróbki zdjec.
    By tol2di in forum Komputery
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 13-12-2014, 18:20
  5. Komputer do obróbki zdjęć
    By hadwao in forum Komputery
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 17-08-2011, 18:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •