Close

Strona 73 z 202 PierwszyPierwszy ... 2363717273747583123173 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 721 do 730 z 2015
  1. #721

    Domyślnie

    Leży u mnie nowa płyta i czeka na podmianę.Chciałbym tego kompa złożyć bo mnie męczy jak ten kaszel.

  2. #722

    Domyślnie

    Żyjesz chłopaku. Bardzo nas niepokoił brak twoich postów.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  3. #723
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tak jest jak napisałeś ale większość procesorów budżetowych to TDP 65W, a to nie wymaga żadnych cudów, spokojnie przy pełnym obciążeniu działa z dobrym chłodzeniem na cpu plus gpu żeby wyprowadzał poprawnie ciepło i np wzmacniacz wspierał cyrkulacje, jak włączysz przedni nadmuch 1-2 wiatraków co jest dobre dla dysków, ram i chipsetu to masz zapewnioną cyrkulacje.
    Procesory 105-125W wymagają już więcej i to sporo więcej od chłodzenia.

    Dlatego ja polecam zazwyczaj max Ryzen 3700x z TDP 65W i nie trzeba wtedy kombinacji z chłodzeniem.

  4. #724

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    ...
    Pomijając już to co wyprawia apple w swoich laptopach to trzeba wspomnieć o throtlingu
    Jeżeli będziemy mieć słabo wentylowaną obudowę to jest większa szansa na to ze procesor będzie się na tyle grzał że będzie obniżał taktowanie poszczególnych rdzeni aby zbić temperatury.
    Throtling znany jest głównie z urządzeń mobilnych (smartfony, tablety), gdzie nie ma miejsca na chłodzenie aktywne, zważywszy zatem na ciasnotę w obudowach Appla, może to być jedyne rozwiązanie.
    Jednak ta metoda zabija specyfikacje sprzętu, bo co z tego że ma mocne podzespoły, kiedy większość czasu pracują na pół gwizdka.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  5. #725

    Domyślnie

    Wracam do swojego blaszaka.

    Płyta nadal u mnie leży nieodesłana ale musiałem zamówić wersje Ultra bo Pro niedostępna do maja co najmniej. Więc musiałem dopłacić za wyższy model inaczej to mógłbym się szybko nie doczekać.
    Wczoraj to poskładałem wszystko i...
    Dalej to samo. Komp się wieszał. Ręce opadały ale pojawił się raz niebieski ekran z błędem. Więc był już jakiś punkt odniesienia.
    na YT znalazłem taki film, dokładnie to samo co u mnie. z tą samą serią płyt.
    https://www.youtube.com/watch?v=I-K-Qnyu6sA
    Ale doszedłem do tego co się dzieje. Kompa wiesza procesor a raczej jakiś wątek, problem rozwiązała aktualizacją windy. Ale i ona nie była prosta bo komp co chwile się zawieszał, dodatkowo miałem zablokowaną opcje aktualizacji bo win był przypisany do starego kompa.
    Więc masę czasu straciłem aby przejść procedurę bez zawieszenia komputera. Do tego musiałem też dzwonić i wpisywać masakryczni długie kody.
    Ale w końcu udało się zweryfikować konto . Jednak aktualizacja nie chciała wystartować, dopiero jak odpaliłem jakiś program to w końcu zaczęło pobierać pliki. 10 zawieszeń kompa później i w końcu wszystko zaczęło działać stabilnie.

    Będę musiał jednak jeszcze raz dobrać się do procka bo poprzednie próby i zmiany i poszła cała pasta i musiałem użyć fabrycznej z AIO a ona jest gęstsza i temp na procku sięgają 25- 74 stopni podczas testu AIDA64 . ponad 70 myślę że to za dużo.
    Myślę że jednak na początek ręcznie ustawie boosta aby były niższe napięcia bo z tego co widzę auto szczodrze rozdaje napięcia.

    Co do kultury pracy to jest bardzo cicho. Jednak grube hartowane szkło i szczelna obudowa ładnie tłumi dźwięki. W stresie jest też dużo ciszej w porównaniu do towera typu mesh który do tej pory miałem.
    Ogólnie bardzo ładna ta obudowa. Jak się ten dramat skończy z wirusem i jakoś finansowo wszystko wróci do normy to wymienię kable na plecione i dopracuje wizualnie front.

  6. #726

    Domyślnie

    Panie i Panowie,

    z racji irytacji na pracę na obecnym lapku, po głowie chodzi wymiana a raczej zakup stacjonarki. Ogólnie celuję coś w małej obudowie ale...z ciekawości włączyłem olx zobaczyć co ciekawego w okolicy. Trafiłem na coś takiego:

    https://www.olx.pl/oferta/komputer-h...tml#2ad0456d9e

    Osoby bardziej obyte w sprzęcie, ma takie coś sens czy to skrajny przerost formy nad treścią? Pytanie z ciekawości, mam 3min drogi do gościa

  7. #727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Wracam do swojego blaszaka.

    Płyta nadal u mnie leży nieodesłana ale musiałem zamówić wersje Ultra bo Pro niedostępna do maja co najmniej. Więc musiałem dopłacić za wyższy model inaczej to mógłbym się szybko nie doczekać.
    Wczoraj to poskładałem wszystko i...
    Dalej to samo. Komp się wieszał. Ręce opadały ale pojawił się raz niebieski ekran z błędem. Więc był już jakiś punkt odniesienia.
    na YT znalazłem taki film, dokładnie to samo co u mnie. z tą samą serią płyt.
    https://www.youtube.com/watch?v=I-K-Qnyu6sA
    Ale doszedłem do tego co się dzieje. Kompa wiesza procesor a raczej jakiś wątek, problem rozwiązała aktualizacją windy. Ale i ona nie była prosta bo komp co chwile się zawieszał, dodatkowo miałem zablokowaną opcje aktualizacji bo win był przypisany do starego kompa.
    Więc masę czasu straciłem aby przejść procedurę bez zawieszenia komputera. Do tego musiałem też dzwonić i wpisywać masakryczni długie kody.
    Ale w końcu udało się zweryfikować konto . Jednak aktualizacja nie chciała wystartować, dopiero jak odpaliłem jakiś program to w końcu zaczęło pobierać pliki. 10 zawieszeń kompa później i w końcu wszystko zaczęło działać stabilnie.

    Będę musiał jednak jeszcze raz dobrać się do procka bo poprzednie próby i zmiany i poszła cała pasta i musiałem użyć fabrycznej z AIO a ona jest gęstsza i temp na procku sięgają 25- 74 stopni podczas testu AIDA64 . ponad 70 myślę że to za dużo.
    Myślę że jednak na początek ręcznie ustawie boosta aby były niższe napięcia bo z tego co widzę auto szczodrze rozdaje napięcia.

    Co do kultury pracy to jest bardzo cicho. Jednak grube hartowane szkło i szczelna obudowa ładnie tłumi dźwięki. W stresie jest też dużo ciszej w porównaniu do towera typu mesh który do tej pory miałem.
    Ogólnie bardzo ładna ta obudowa. Jak się ten dramat skończy z wirusem i jakoś finansowo wszystko wróci do normy to wymienię kable na plecione i dopracuje wizualnie front.

    jakie masz części?

    CPU
    AIO
    OBUDOWĘ

    piszesz, że temp CPU za duże, jednocześnie że masz cichą szczelną obudowę... Może masz słaby przepływ powietrza?

    Ja robiłem u siebie testy. Jak zdejmę front obudowy, podczas renderowania VIDEO mam średnio 4-5 stopni mniej na procesorze.

    Jak gram w Wiedźmina 3 (jedyna gra, nie jestem graczem), to temp GPU też nie przekracza 72-73 stopnie. Jak front mam cały założony to potrafi pokazać 76-77 nawet (1070Ti - podobno to nie są straszne temp. Karta ma 1,5 r. nie katowana bo mówię, graczem nie jestem więc uważam, że pasta i termopady o ile tam są nie zostały jeszcze zużyte).

    Bude mam - be quiet! Dark Base 700

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez-nazwy-1.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	416,5 KB
ID:	37670

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_6162.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	411,3 KB
ID:	37671

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2073.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	690,4 KB
ID:	37672

    Z obudowami to jest tak... albo cisza, albo wygląd, albo dobry przewiew Ja wybrałem - wygląd ( w tym zawierają się wymagania co do dysków, piwnicy, filtrów oraz braku miejsca na DVD itp., ogólnie funkcjonalność ), cisza (maty wyciszające)... co do przewiewu uznałem, że dokupię wentylator na front 140mm i teraz mam:

    2 x 140mm na front (1 fabryczny, drugi dokupiony)
    1 x 140mm na tyle (fabryczny)
    Wszystkie BQ Silent Wings 3.

    + wentyle na AiO 120mm - 3 x BQ Silent Wings 2.

    sam składałem wszystko - duma

    @90s - zdrówka
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  8. #728

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sabur Zobacz posta
    Panie i Panowie,

    z racji irytacji na pracę na obecnym lapku, po głowie chodzi wymiana a raczej zakup stacjonarki. Ogólnie celuję coś w małej obudowie ale...z ciekawości włączyłem olx zobaczyć co ciekawego w okolicy. Trafiłem na coś takiego:

    https://www.olx.pl/oferta/komputer-h...tml#2ad0456d9e

    Osoby bardziej obyte w sprzęcie, ma takie coś sens czy to skrajny przerost formy nad treścią? Pytanie z ciekawości, mam 3min drogi do gościa
    A ma toto DP ?
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  9. #729

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Throtling znany jest głównie z urządzeń mobilnych (smartfony, tablety), gdzie nie ma miejsca na chłodzenie aktywne, zważywszy zatem na ciasnotę w obudowach Appla, może to być jedyne rozwiązanie.
    Jednak ta metoda zabija specyfikacje sprzętu, bo co z tego że ma mocne podzespoły, kiedy większość czasu pracują na pół gwizdka.
    Ale to wychodzi dopiero przy ciągłym obciążeniu. A nowsze komputery te niby "bardziej wydajne" też nie są od tego wolne
    Przy złym złożeniu chłodzenia i obudowy throttling w pececie też występuje

    Cytat Zamieszczone przez sabur Zobacz posta
    Panie i Panowie,

    z racji irytacji na pracę na obecnym lapku, po głowie chodzi wymiana a raczej zakup stacjonarki. Ogólnie celuję coś w małej obudowie ale...z ciekawości włączyłem olx zobaczyć co ciekawego w okolicy. Trafiłem na coś takiego:

    https://www.olx.pl/oferta/komputer-h...tml#2ad0456d9e

    Osoby bardziej obyte w sprzęcie, ma takie coś sens czy to skrajny przerost formy nad treścią? Pytanie z ciekawości, mam 3min drogi do gościa
    Trzeba by zobaczyć jak wygląda wydajność.

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    A ma toto DP ?
    Co to DP?

  10. #730

    Domyślnie

    @sabur ja się właśnie pozbyłem stacji na rzecz nowego budżetowego PC.
    ZTCW brak USB 3.0, prawdopodobnie sata 2. Czyli nawet jak dołożysz kontroler usb30 to będzie śmigać wolniej, tak samo dyski, niby ssd ale będzie na połowie prędkości.
    Ramu dużo ale wolne. Itd
    Jako desktop chodziło to płynnie i stabilnie ale to zamierzchła epoka.

    Cofnij się kilka stron i znajdź podpowiedzi Koesha. Za 2.5kpln złożysz już nowy PC na ryzen 5 z wbudowaną niezłą grafika.

Strona 73 z 202 PierwszyPierwszy ... 2363717273747583123173 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Komputer do obróbki zdjęć
    By grzegorzdz72 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 09-08-2019, 19:11
  2. Komputer do obróbki zdjęć/filmów
    By dampaz in forum Komputery
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-04-2017, 20:24
  3. Komputer do obróbki zdjęć
    By Foto1270 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 20-12-2016, 18:05
  4. Jaki komputer do obróbki zdjec.
    By tol2di in forum Komputery
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 13-12-2014, 18:20
  5. Komputer do obróbki zdjęć
    By hadwao in forum Komputery
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 17-08-2011, 18:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •