Close

Strona 41 z 202 PierwszyPierwszy ... 3139404142435191141 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 401 do 410 z 2015
  1. #401

    Domyślnie

    powierzchnia styku to jak pole po nalocie dywanowym

    swoją drogą - jakos krzywo u mnie jest. Ta strona gdzie nie ma wentyla jest "niżej"

  2. #402
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zakładałem kilka razy i ładne to było, lekko matowe, szlifowanie odradzam bo psujesz płaszczyznę, a polerowanie jak chcesz to nawet na lustro zrobisz ale po co ?

  3. #403

    Domyślnie

    gdyby nie wyczuwalne pod palcem nierówności to nawet nawet

  4. #404

    Domyślnie

    Pytanko, obudowa na dwa wiatraki: bok i tył. Ten z boku ma wciągac powietrze? Trzeci jest miejsce na dolny segment w którym.jest HDD i zasilacz, ale nie wiem czy jest sens.

  5. #405
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ten z boku zakleja się bo psuje cyrkulacje w budzie ale jak już to ma dmuchać do budy, a ten trzeci to chyba kwestia zamontowania zasilacza bo można zrobić różne kombinacje i kierunkami powietrza.

  6. #406

    Domyślnie

    No więc...
    Przy szlifowaniu powierzchni "trza uważać" Bo wpadniecie grudki pod powierzchnię jest prawie nie do naprawienia
    Zlikwidowanie różnic w wysokości w ciepłowodów i taka "zgrubna" polerka
    daje wraz z lepsza pastą "grizzly" ok 3-4 stopnie - warto powalczyć
    ALE podobne zmiany dają próby z likwidacją podwójnego filtrowania na wentylatorach przednich.
    Zdjęcie dodatkowej przedniej osłony z dodatkową siatką przeciwkurzową zdejmuje u mnie 4 stopnie dodatkowo...
    Razem 7-8 stopni...

    Temp. pomieszczenia 25 stopni - oj ciepło...

  7. #407

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    No więc...
    Przy szlifowaniu powierzchni "trza uważać" Bo wpadniecie grudki pod powierzchnię jest prawie nie do naprawienia
    Zlikwidowanie różnic w wysokości w ciepłowodów i taka "zgrubna" polerka
    daje wraz z lepsza pastą "grizzly" ok 3-4 stopnie - warto powalczyć
    ALE podobne zmiany dają próby z likwidacją podwójnego filtrowania na wentylatorach przednich.
    Zdjęcie dodatkowej przedniej osłony z dodatkową siatką przeciwkurzową zdejmuje u mnie 4 stopnie dodatkowo...
    Razem 7-8 stopni...

    Temp. pomieszczenia 25 stopni - oj ciepło...
    U mnie jak zdejmę front,czyli odsłonie 2 wentylatory 140mm to spada mi temp CPU podczas renderowania video o 4-5 stopni

    Wysłane z mojego Hułałeja
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  8. #408

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Zdjęcie dodatkowej przedniej osłony z dodatkową siatką przeciwkurzową zdejmuje u mnie 4 stopnie dodatkowo...
    Razem 7-8 stopni...
    .
    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    U mnie jak zdejmę front,czyli odsłonie 2 wentylatory 140mm to spada mi temp CPU podczas renderowania video o 4-5 stopni
    A wiecie ze by jeszcze te kilka stopni temperatura spadla jakby gora byla przewiewna? To gorace powietrze wedrujace w naturalny sposob do gory by moglo swobodnie ujsc i nie zatrzymac sie na kawalku blachy.
    Ogolnie jak ktos chce troche kompa pogonic czy podkrecic i miec w normie temperatury. To buda raczej przewiwena niz wyciszana z matami wygluszajacymi.
    Przewiewena obudowa wcale nie lapie kurzu jak jest ofiltrowana. Ja tak srednio raz na rok czyszcze komap z kurzu, moze ciut czesciej. tylko za kazdym razem jak go otwieram to stwierdzam ze w sumie mozna bylo jeszcze spokojnie poczekac.
    A mam ta Coolermastera tylko wersje bez szybki z dodatkwoymi dziurkami wentylacyjnymi. I z fajnym patentem, ze w totalne upaly w lato moge odkrecajac jedna szybkosrubke zdjac calkowicie gorny panel na czas pracy kompa.
    Obie obudowy sa za okolo 400zl, czyli srednia polka cenowa.
    I to jest recepta na niskie temperatury plus niskoobrotowe wiatraki 140mm.

    Choc ja mam u siebie 2x 180mm plus 1x120mm. Ale ja mam na procku chlodzenie top-flow i lubie kombinowac, ale efekty sa dobre.

    Fractal Design Meshify S2
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fd-ca-mesh-c-wt-tgc_0.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	54,5 KB
ID:	36871

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1968619-n22.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	58,0 KB
ID:	36873


    Coolermaster 690 III Advanced
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CA344CM_81212_800x800.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	67,2 KB
ID:	36872
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  9. #409

    Domyślnie

    Mam nadzieje że to jest ten temat zbiorczy o modernizacji PC.

    Planowałem na okres wakacji lub jesieni modernizacje komputera ale sytuacja wygląda jak wygląda i nie wiem czy czekanie będzie "opłacalne".

    Chciałbym zmodernizować kompa ale nie pod obróbkę zdjęć a raczej prace w Ae i Pr z materiałami do 4k. które mocno spowalniają i ograniczają pracę.
    Największe spadki mocy obserwuje właśnie w podglądzie w czasie rzeczywistym zwłaszcza Ae nawet na prostych operacjach jak tworzenie 3D zdjęć i nawet na zwykłym FHD.
    z Pr wcale sprawa nie wygląda lepiej.
    Ostatnie zastosowanie to już typowo rozrywkowe stąd karta graficzna ze średniej półki byłaby mile widziana. Tak aby można byłoby nacieszyć oko takim MS2020 i innymi symulacjami.
    Reasumując chciałbym złożyć coś na dobre 5 lat. Aby na wstępie już nie zaczynać od OC i walki o każdy minimalny skok wydajności jak to robię teraz.

    Chciałbym zmienić:
    Procka:Tutaj mam już raczej na 100% wytypowanego swojego faworyty do którego chciałbym złożyć resztę
    ryzen 9 3900x
    Płyte: Tutaj bym prosił o pomoc bo przeglądałem i jest w czym przebierać. Ale z tego co widziałem to raczej kierowałbym się w nowsze konstrukcje niż starsze z aktualizowanym biosem bo coś tam ponoć sekcje zasilania się "pocą" przy tych prockach.
    Ważne aby było sporo wejść USB i dobra sekcja zasilania.
    Ram: tutaj spasowany pod procka aby nie przepłacać za taktowania których i tak nie będą wykorzystane a OC ramów też nigdy nie było celem dla mnie. Obecnie mam 32GB i tak się zastanawiam czy 64 nie będzie dobrym krokiem?.
    Graficzna: Tutaj po głowie chodzi mi geforce rtx 2070 super chociaż przez ostatnie 10 lat to AMD siedział z graficznych na tej stacji. Obiło mi się też o uszy o jakimś narzucie sterowników jak jest procek i grafa od AMD. Ale tutaj też jestem otwarty na wszelką pomoce i rady.
    Dysk na m.2 1TB tutaj też mam jednego faworyta ale może się coś między czasie ciekawego pokazało.

    Opcjonalnie obudowa.
    Moja ma już 10 lat i jest typu mesh bez filtrów przeciwkurczowych. W zimie ciągnie po nogach w leci grzeje. Ogólnie odkurza stanowisko pracy w promieniu 3metrów
    Takie dwie budy wpadły mi w oko
    Corsair Crystal Series 680X
    NZXT H700i

    NZXT podoba mi się prostotą i brakiem podświetlenia LED. Ale Corsair ma większą przestrzeń zwłaszcza że już teraz mam kilka dysków które gdzieś będę musiał upchać.
    Dodatkowo mam AIO Hydro Series H100i i zasilacz Corsair HX1000i 1000W więc pewnie wszystko będzie sterowane z jednej aplikacji.
    Ogólnie szukam dużej budy bo mam dość dużo rzeczy podpięte pod USB i dodatkowe porty USB pod śledziem, 2 sloty karta muzyczna i dwa śledzie zajęte pod dodatkowe urządzenia.

    Ogólnie to tyle, resztę bym przeżucił z obecnego z biegiem czasu dyski zmienił na SSD.

    Takie jeszcze pytanie czy w AIO uzupełnia się płyn? moje ma już 5 lat i tak się nad tym zastanawiam.

    Budżet elastyczny ale nastawiony raczej kompromis wydajność cena. Stąd 3900x a nie 3950 tak samo 2070 super nie 2080TI.

    Pozdrawiam

  10. #410
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No to zacznijmy od płyty zanim coś wiecej rozpiszemy się, czy idzieć w jakieś kompromisy czy coś takiego jest w twoim zasięgu finansowym ?
    https://www.morele.net/plyta-glowna-...0-ace-6122082/
    czy jednak cos tańszego:
    https://www.x-kom.pl/p/501595-plyta-...x570-plus.html

    Gdzie będziesz kupował żeby ci podać linki ?

    uprzedzam tez wychwalanie msi i walenie w gigabyte itp, polecam testy i np jak radzą sobie te osławione sekcje zasilania w MSI:

    Ostatnio edytowane przez ksh ; 01-03-2020 o 15:15

Strona 41 z 202 PierwszyPierwszy ... 3139404142435191141 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Komputer do obróbki zdjęć
    By grzegorzdz72 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 09-08-2019, 19:11
  2. Komputer do obróbki zdjęć/filmów
    By dampaz in forum Komputery
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-04-2017, 20:24
  3. Komputer do obróbki zdjęć
    By Foto1270 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 20-12-2016, 18:05
  4. Jaki komputer do obróbki zdjec.
    By tol2di in forum Komputery
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 13-12-2014, 18:20
  5. Komputer do obróbki zdjęć
    By hadwao in forum Komputery
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 17-08-2011, 18:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •