Close

Strona 38 z 202 PierwszyPierwszy ... 2836373839404888138 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 371 do 380 z 2015
  1. #371

    Domyślnie

    Ryzen śnił mi się od Zena pierwszego i mam pytanie - trafił mi się kupiec na mój obecny komp za fajną cenę. Chciałbym przed sezonem więc wymienić praktycznie całość. Aktualnie mam i7-7700K (4 rdzenie @4.5GHz) i bez dodatkowej grafiki (działa na zintegrowanej). Wiem, że w Ryzen mniejsze taktowania, ale raczej myślę nad wymianą bardziej przyszłościowo. Problem w tym, że mój LR 6.14 jest leciwy, ale na tę chwilę nie chcę zmieniać na abonament CC. Ryzen będzie do tego trochę gorszy jak się domyślam. Mimo wszystko chcę kupić i kolega pomógł mi coś takiego wybrać:

    procesor - AMD Ryzen 7 3700X
    płyta główna - MSI MPG X570 GAMING PLUS
    karta grafiki - MSI GeForce GTX 1650 Ventus XS OC 4GB GDDR5
    pamięć RAM - GoodRam DDR4 16GB 3600MHz CL17 GOODRAM IRDM PRO
    obudowa - SilentiumPC Regnum RG4TF RGB Frosty White
    zasilacz - SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750W
    chłodzenie - SilentiumPC Navis RGB 240 (SPC219)

    Nie gram, grać nie będę, ale czy jest to sensowny wybór na powiedzmy rok, dwa, dopóki nie wejdzie Ryzen 4? Mam zamiar wymienić w przyszłości TYLKO samego procka na nowszą gen, jeśli będzie jakaś sensowna. Martwi mnie tylko taktowanie tego Ryzena, że nie zbliży się zbytnio do 4.5GHz, które miałem w i7. Z opinii wynika, że LR6 właśnie bardziej polega na jednym rdzeniu. Tylko czy nie odczuję różnicy wstecz przypadkiem jakoś? Wmawiam sobie, że jeśli będzie wolniej, to raczej różnica nie do zauważenia Ale polityki Intela jednak mam dość, a Ryzen wydaje się sensowny na przyszłość, dlatego chcę coś na X570 z "dobrą sekcją zasilania" - cokolwiek to znaczy.
    @sokolnik może wyrazisz swoją bliższą opinię po przesiadce z i7 na R9? W grę wchodzi jeszcze jakiś OC do 4.1-4.2GHz, jeśli Ryzen by pozwolił i płyta da radę.

    P.S. Czekać z wymianą nie chcę, jeśli mam kupca na swój komp
    Trochę puszek i szkiełek

  2. #372

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Carolco Zobacz posta
    Ryzen śnił mi się od Zena pierwszego i mam pytanie - trafił mi się kupiec na mój obecny komp za fajną cenę. Chciałbym przed sezonem więc wymienić praktycznie całość. Aktualnie mam i7-7700K (4 rdzenie @4.5GHz) i bez dodatkowej grafiki (działa na zintegrowanej). Wiem, że w Ryzen mniejsze taktowania, ale raczej myślę nad wymianą bardziej przyszłościowo. Problem w tym, że mój LR 6.14 jest leciwy, ale na tę chwilę nie chcę zmieniać na abonament CC. Ryzen będzie do tego trochę gorszy jak się domyślam. Mimo wszystko chcę kupić i kolega pomógł mi coś takiego wybrać:

    procesor - AMD Ryzen 7 3700X
    płyta główna - MSI MPG X570 GAMING PLUS
    karta grafiki - MSI GeForce GTX 1650 Ventus XS OC 4GB GDDR5
    pamięć RAM - GoodRam DDR4 16GB 3600MHz CL17 GOODRAM IRDM PRO
    obudowa - SilentiumPC Regnum RG4TF RGB Frosty White
    zasilacz - SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750W
    chłodzenie - SilentiumPC Navis RGB 240 (SPC219)

    Nie gram, grać nie będę, ale czy jest to sensowny wybór na powiedzmy rok, dwa, dopóki nie wejdzie Ryzen 4? Mam zamiar wymienić w przyszłości TYLKO samego procka na nowszą gen, jeśli będzie jakaś sensowna. Martwi mnie tylko taktowanie tego Ryzena, że nie zbliży się zbytnio do 4.5GHz, które miałem w i7. Z opinii wynika, że LR6 właśnie bardziej polega na jednym rdzeniu. Tylko czy nie odczuję różnicy wstecz przypadkiem jakoś? Wmawiam sobie, że jeśli będzie wolniej, to raczej różnica nie do zauważenia Ale polityki Intela jednak mam dość, a Ryzen wydaje się sensowny na przyszłość, dlatego chcę coś na X570 z "dobrą sekcją zasilania" - cokolwiek to znaczy.
    @sokolnik może wyrazisz swoją bliższą opinię po przesiadce z i7 na R9? W grę wchodzi jeszcze jakiś OC do 4.1-4.2GHz, jeśli Ryzen by pozwolił i płyta da radę.

    P.S. Czekać z wymianą nie chcę, jeśli mam kupca na swój komp
    Ja zmieniłem i7 6700K podkręcone na 4,6 GHz, minimalnie ale zawsze na 3900x.
    Zmiana kosmos jeśli chodzi o obróbkę video.
    Jeśli chodzi o obróbkę zdjęć, równiez jest lepiej. Czuję że szybciej mi się obrabia zdjęcia, nie ma takiego zamulenia podczas przeskakiwania między zdjęciami... Ja jestem bardzo zadowolony. Ryzena nie podkrecałem. Pamięci mam 2 x 8 GB 3200 CL16. Ogoonie platforma bezproblemowa, jestem bardzo zadowolony. Płytę mam msi x570 pro carbon WiFi.

    Wysłane z mojego Hułałeja
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  3. #373
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Carolco Zobacz posta
    procesor - AMD Ryzen 7 3700X
    płyta główna - MSI MPG X570 GAMING PLUS
    karta grafiki - MSI GeForce GTX 1650 Ventus XS OC 4GB GDDR5
    pamięć RAM - GoodRam DDR4 16GB 3600MHz CL17 GOODRAM IRDM PRO
    obudowa - SilentiumPC Regnum RG4TF RGB Frosty White
    zasilacz - SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750W
    chłodzenie - SilentiumPC Navis RGB 240 (SPC219)
    Procesor bardzo ok, taniej i nie wiele słabiej jest 3600.
    Płyta jeśli musi być MSI to ok, zwykła normalna płyta, może już nie będzie w przyszłości takiej wpadki jakie miało MSI przy premierze Ryzen 3xxx.
    RAM kwestia ceny, bierz typowe 3200MHz CL16, wyższy zegar i niższe takty nie wnoszą już wiele do wydajności w użytkowym sofcie.

  4. #374

    Domyślnie

    Dzięki za odezw. Właśnie mi przeskok między zdjęciami trochę irytuje, jeśli miałoby być lepiej, to hoho Akurat chcę MSI, ponieważ teraz mam, kolega ma - wszystko działa super. Poza tym jest cashback przy Ryzen+płyta MSI. Pamięci w takim razie wolniejsze, dzięki wielkie za komentarz. Jakby coś jeszcze przyszło do głowy, oczywiście piszcie
    Trochę puszek i szkiełek

  5. #375

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Carolco Zobacz posta
    Dzięki za odezw. Właśnie mi przeskok między zdjęciami trochę irytuje, jeśli miałoby być lepiej, to hoho Akurat chcę MSI, ponieważ teraz mam, kolega ma - wszystko działa super. Poza tym jest cashback przy Ryzen+płyta MSI. Pamięci w takim razie wolniejsze, dzięki wielkie za komentarz. Jakby coś jeszcze przyszło do głowy, oczywiście piszcie
    Ja ci napisze, kup dobre chłodzenie bo te ryzenki to się lubią grzać, a coś piszesz o OC to tym bardziej.

    Wysłane z mojego Hułałeja
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  6. #376
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    @sokolnik Ale on wybrał model 65W TDP i to są śmieszne ilości przy twoim potworze, nic nie musi dobierać mocniejszego chłodzenia, na tym co ma w zestawie będzie szło nawet dość kulturalnie, a chłodzenie inne bierze się dla obniżenia hałasu jeśli ten box przeszkadza.

    OC nie zawracałbym sobie głowy.

  7. #377

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    @sokolnik Ale on wybrał model 65W TDP i to są śmieszne ilości przy twoim potworze, nic nie musi dobierać mocniejszego chłodzenia, na tym co ma w zestawie będzie szło nawet dość kulturalnie, a chłodzenie inne bierze się dla obniżenia hałasu jeśli ten box przeszkadza.

    OC nie zawracałbym sobie głowy.
    Boxa niech nawet nie zakłada z uwagi na hałas u mnie się rozkręcał do 2600 chyba, jak dron głośny
    Niech kupi lepsze chłodzenie, raz a dobrze, będzie miał ciszę i niskie temp, tym bardziej jeśli wspomina o OC procesora.
    Oczywiście zrobi jak uważa.

    Wysłane z mojego Hułałeja
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  8. #378
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Rozkręcał się bo masz potwora 105W, a on będzie miał powtarzam 65W TDP, to nawet na BOX działa poprawnie, piszę z praktyki, a nie z przypuszczeń, zresztą wybrał chłodzenie dodatkowe, ja bym takiego nie brał bo wystarczy zwykłe powietrzne i jest cisza.
    Kwestie OC olałbym bo to nie ma sensu.

  9. #379

    Domyślnie

    Dzięki, dzięki za sugestie. Wziąłem wodne z uwagi na jakiś tam właśnie OC niewielki. Jak patrzyłem testy różne i dziesiątki stron, to te chłodzenia do tego procka powinno spokojnie wystarczyć. Chyba, że @sokolnik chcesz dodać jakiś konkretny model, to śmiało, bo w przyszłości za rok, dwa, pewnie zmienię na bardziej wymagający procek znając życie.
    Trochę puszek i szkiełek

  10. #380

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Carolco Zobacz posta
    Dzięki, dzięki za sugestie. Wziąłem wodne z uwagi na jakiś tam właśnie OC niewielki. Jak patrzyłem testy różne i dziesiątki stron, to te chłodzenia do tego procka powinno spokojnie wystarczyć. Chyba, że @sokolnik chcesz dodać jakiś konkretny model, to śmiało, bo w przyszłości za rok, dwa, pewnie zmienię na bardziej wymagający procek znając życie.
    Wiesz ja polecam Ci mój wątek obok właśnie o podkręcaniu, zmianie chłodzenia itd.

    Miałem Dark Rock 4 Pro - było spoko wszystko ale pojawiły się jakiś grudy na podstawce CPU - serwis to uznał i oddał kasę. Dołożyłem i kupiłem AiO Eisbaer 360mm.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1227.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	583,4 KB
ID:	36742

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2072.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	575,8 KB
ID:	36743

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2063.jpg
Wyświetleń:	120
Rozmiar:	1,11 MB
ID:	36744

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2073.jpg
Wyświetleń:	120
Rozmiar:	690,4 KB
ID:	36745

    I teraz jest super fajnie

    Zastanawiam się jak to będzie z płukaniem/zmianą płynu... troche zabawy będzie... bo AiO trzeba jakoś tam serwisować... płyn zmieniać
    Ostatnio edytowane przez sokolnik ; 25-02-2020 o 17:33
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

Strona 38 z 202 PierwszyPierwszy ... 2836373839404888138 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Komputer do obróbki zdjęć
    By grzegorzdz72 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 09-08-2019, 19:11
  2. Komputer do obróbki zdjęć/filmów
    By dampaz in forum Komputery
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-04-2017, 20:24
  3. Komputer do obróbki zdjęć
    By Foto1270 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 20-12-2016, 18:05
  4. Jaki komputer do obróbki zdjec.
    By tol2di in forum Komputery
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 13-12-2014, 18:20
  5. Komputer do obróbki zdjęć
    By hadwao in forum Komputery
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 17-08-2011, 18:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •