Close

Strona 2 z 202 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 2015
  1. #11

    Domyślnie

    Ty polecasz, ja przestrzegam. I nie chodzi o moje gusta (poza tym, ze na zdjęciach ten Aorus jest czarno-szary, a na żywo brązowy i to też lekkie wprowadzenie w błąd zaś ładnie wyglądające na zdjęciach radiatory okazują się w połowie plastikowymi maskownicami z podświetleniem). Płyta jest jak już wspomniałem krótsza o kilka mm i nie ma dziurek na śrubki ATX po prawej stronie, więc strach wciskać - wyciągać zasilanie do płyty, bo wisi w powietrzu. No ten nieszczęsny bios. Sekcja zasilania o 20-30 stopni cieplejsza niż np. w MSI (testy na YT). Z mojego punktu widzenia nie ma się co zastanawiać, 400 a 500 zł to żadna różnica przy w/w wadach.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  2. #12

    Domyślnie

    MSI RULEZZZ!!!

    Wysłane z mojego Hułałeja
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Ale to jest odnośnie czego ?
    Nie pisałem konkretnie o Tobie. Taka ogólna uwaga, że to tylko płyta główna. Tania rzecz. W 99% będzie działać a jak nie to zwrócić i kupić inną. Do tego, która jest najlepsza i czy warto do niej dopłacić te 50 pln i tak nie dojdziecie

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Nie pisałem konkretnie o Tobie. Taka ogólna uwaga, że to tylko płyta główna. Tania rzecz. W 99% będzie działać a jak nie to zwrócić i kupić inną. Do tego, która jest najlepsza i czy warto do niej dopłacić te 50 pln i tak nie dojdziecie
    Ale ja napisałem konkretne różnice i nie jest to na pewno kwestia jakie na płycie jest logo, bo jeśli bym to brał pod uwagę to pewnie wziąłbym Asusa.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  5. #15

    Domyślnie

    Przecież zaznaczyłem, że nie pisałem konkretnie o Tobie. A odnośnie tego, że wspólnie nie dojdziecie do tego jaka firma jest lepsza to chyba jest jasne. Dla Ciebie GB to szrot, którego koesh wychwala pod niebiosa a MSI dla niego najgorsze. Ktoś inny poleca Asusa albo jeszcze jakiegoś asrocka, bo najtańszy (w sumie ja mogę, bo miałem dwie takie płyty i problemów z nimi nie miałem). Mogłem w sumie się nie odzywać, choć nadal uważam, że wybor płyty to mały problem więc nie warto sobie nim aż tak bardzo zaprzątać głowy. Kupić zamontować klocki i zapomniec. Działa w 99% przypadków (oczywiście liczba z dupy) a dla tego 1% pozostaje wypróbowanie innego modelu.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 20-08-2019 o 15:29

  6. #16

    Domyślnie

    Rozumiem Twój tok myślenia: płyta nie jest ważna dopóki działa i nie ma z nią problemów. OK. Jednak jeśli chodzi o ten konkretny model to:

    1. nie podkręcę go sensownie (brak ustawienia Vcore)
    2. nie przykręcę go solidnie do obudowy
    3. nie zamontuję w nim tylu dysków ile chcę (m.2 blokuje niektóre porty sata)
    4. nie zaktualizuję w nim w razie konieczności biosu przez USB (flash)

    Dla mnie to dość istotne wady (pomijając już zupełnie fakt, że płyta się zaczęła gryźć z moim GTX) i za niewielką dopłatą można wszystkich tych problemów uniknąć. No i jest trochę bublowato wykonana w porównaniu do dwu MSI które mam w domu (Gaming i Tomahawk). Plastikowe atrapy radiatorów - nie wpadłbym na to.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  7. #17

    Domyślnie

    Przeczytałem Twoje uwagi. A dla kolegi koesha ta płyta jest supcio i wszędzie ją poleca Każda potwora znajdzie swojego amatora. Dlatego też pisałem, by po prostu wybrać płytę, która ma to czego potrzebuję. Jeśli wystarczy to co jest na tańszej, mniejszej, upstrzonej jak choinka czy smutno brązowej to też dobrze

  8. #18
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Rozumiem Twój tok myślenia: płyta nie jest ważna dopóki działa i nie ma z nią problemów. OK. Jednak jeśli chodzi o ten konkretny model to:

    1. nie podkręcę go sensownie (brak ustawienia Vcore)
    2. nie przykręcę go solidnie do obudowy
    3. nie zamontuję w nim tylu dysków ile chcę (m.2 blokuje niektóre porty sata)
    4. nie zaktualizuję w nim w razie konieczności biosu przez USB (flash)

    Dla mnie to dość istotne wady (pomijając już zupełnie fakt, że płyta się zaczęła gryźć z moim GTX) i za niewielką dopłatą można wszystkich tych problemów uniknąć. No i jest trochę bublowato wykonana w porównaniu do dwu MSI które mam w domu (Gaming i Tomahawk). Plastikowe atrapy radiatorów - nie wpadłbym na to.
    1. nie rozumiem, chcesz wyższe vcore niż 1.554, które jest max na tej płycie czy co ?
    2. większość nowszych bud ma mocowanie takich płyt zatrzaskami i podpórkami po to że tam spore naciski są przy montażu, zrobiono to żeby uniknąć niszczenia płyt na samych śrubach, fakt że mogli to zrobić też zgodne wstecznie
    3. standard w B450
    4. wydumany problem zwłaszcza że nie wiem jak chcesz doprowadzić do sytuacji że musiałbyś takie coś zrobić, bios w tej płycie pozwala nawet z 3xxx uruchomić i wejść do ezflash gigabyte, jest backup nawet jak totalnie rozwalisz ustawienia bios

    Gryzie się z gtx? To jest bardzo popularna płyta i nikt takich takich problemów nie opisywał.
    Jedyny minus tej płyty to że nie brałbym jej do cpu 105W z myślą nawet o minimalnym kręceniu, tu lepiej dołożyć do X470 za 500zł.

    Polecam bo dobra alternatywa.
    Ja wybrałem tez dlatego że ma piny spdif coax do amplitunera, a MSI zlikwidowało to modelach B450, parę ma tylko wyjście optyczne.
    Drugi plus to lepiej sobie radzi w podkręcaniu pamięci co potwierdzają użytkownicy na pclab itp.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 20-08-2019 o 17:22

  9. #19

    Domyślnie

    1. chodzi mi o manualne ustawienie napięcia (na sztywno)
    2. czyli bubel, MSI pasuje
    3. to pewnie w MSI podobnie bubel, ale można poczekać na x470 Gaming Max
    4. chciałem mieć pewność, że BIOS się nie wykrzaczył i nie miałem możliwości go wgrać bez monitora (w MSI jest)
    5. u mnie jednak się kozkraczyła, więc egzemplarz bubel

    Właśnie rozmawiałem z kolegą bardziej obcykanym w kompach i dziwił się, ze dałem się namówić na Gigabyte
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  10. #20
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Uparłeś się i tyle, ja nie będę się upierał bo wiem czym różnią sie dane płyty i polecam odpowiednio jak ktoś pyta albo komuś polecam i spokojnie można wybrać asus czy msi ale kwestia jaki chipset i ile kasy.
    Zresztą do Ryzen TDP 65W obojętne co weźmiesz i kręcisz bez problemu, vcore można ustawić na sztywno, masz trzy tryby w bios auto, dynamic i manual, który wprowadzili jakiś czas temu bo ludzie hejtowali że mogą to ustawić tylko w ryzen master, montowanie według mnie nie bubel bo lepiej się to trzyma w budzie i bez obawy ciśniesz wszystko ale ok tu jak napisałem mogli zrobić otwory wszystkie, tylko że ja nawet na to nie zwracałem uwagi, to tak samo jak czepiać się koloru laminatu, wiem że ludzie to dobierają.

    MSI w modelach co mają za małe eeprom żeby obsłużyć poprawnie ryzen 3xxx bez kastrowania bios nie polecę nikomu, wersje MAX za drogie, tu warto brać X470 ale asus i gigabyte też ma te płyty dobre, a X570 to inna bajka, więc się nie wypowiem.

Strona 2 z 202 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Komputer do obróbki zdjęć
    By grzegorzdz72 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 09-08-2019, 19:11
  2. Komputer do obróbki zdjęć/filmów
    By dampaz in forum Komputery
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-04-2017, 20:24
  3. Komputer do obróbki zdjęć
    By Foto1270 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 20-12-2016, 18:05
  4. Jaki komputer do obróbki zdjec.
    By tol2di in forum Komputery
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 13-12-2014, 18:20
  5. Komputer do obróbki zdjęć
    By hadwao in forum Komputery
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 17-08-2011, 18:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •