Close

Strona 23 z 202 PierwszyPierwszy ... 1321222324253373123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 221 do 230 z 2015
  1. #221

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Haha tak taka bieda a człowiek zadowolony.
    Ja ze swojego poprzedniego Zalmana też byłem zadowolony... Bo nie znałem innych obudów... Znałem tylko z internetu, dopiero jak sie składa kompa w nowoczesnej budzie, rozumie się swój błąd

    Wysłane z mojego Hułałeja
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  2. #222

    Domyślnie

    Na pewno masz racje. Ale idąc tym tropem to równie dobrze można forsować chłodzenie cieczą zamiast klasycznego i też będzie to prawda. Sęk w tym że najbardziej boli mnie wydajność a nie wiszące kable lub brzydka obudowa. Zalety nowych towerów nie przekładają się w żaden sposób na wydajność. Obecnie mocno ograniczam takie fantazje u siebie bo kiedyś to bym z przyjemnością sobie budy szukał i rurociąg od procka po grafe pociągnął. Dziś jednak wole skupić się na tym co naprawdę najważniejsze. Do kupna jeszcze daleko, priorytet to strona i sklep. Poza tym nie widziałem towera co by mi się spodobał do tego stopnia że chciałbym na niego kasę wydać.

  3. #223

    Domyślnie

    Z towerem/obudowa to lepiej kupic przewiewena i dobrze ofiltrowana a nie wyciszona i koniecznie z oknem iledami.
    W tej pierwszej przy obciazeniu kompa bedzie nizsza temperatura, co teoretycznei wplynie troche na wydajnosc czy trwalosc.

    Karte grafiki mimo, ze ma byc komp do obrobki i pewnie okazyjnego grania. Wez tak na jaka cie stac po prostu. Stac cie na lepszy sprzet to bierz lepszy, na sredni to sredni i juz.
    W polowie roku wyjdzie nowa generacja do Nvidi - Ampere, RTX 3xxx. Podobno ma byc na poziomie obecnych cen. Takze seria GTX bedzie juz 2 generacje do tylu i bedzie mocno odstawac ogolnie. Odpusc ja sobie.
    Jak nie chcesz az tyle czekac i jeszcze placic podatek od nowosci to zainteresuj sie seria RTX 2xxx z dopiskiem SUPER. Nvidia zrobila lift seri 2xxx ze dala jeszcze dopisek SUPEr i troche podniosla wydajnosc.
    Jesli nie jestes zapalonym graczem to RTX2080 Super do samego "fotograficznego" zastosowania to bedzie troche na wyrost.
    Proponuje srednia polke czyli RTX 2070 Super za 2200-2600zl.

    Zasilacz ja bym albo zostawil stary jak dzial bez problemu albo 750W.
    Powinines pomyslec o stopniowym pozbywaniu sie dyskow HDD na rzecz SSD. Odczujesz roznice w komforcie pracy na pewno.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 08-12-2019 o 03:35
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  4. #224

    Domyślnie

    Zgadzam się z Tobą Krzysztof. Ale też rozumiem osoby które lubią takie tuningowanie swojego kompa.
    Gram już okazyjnie i w sumie jedyny tytuł na jaki bym czekał i na pewno chciał na ultra poszaleć to będzie Arma IV no i pewnie microsoft simulator 2020.
    Zależałoby mi przy składaniu kompa właśnie na maksymalne zbilansowanym zestawie.
    Abym nie miał jak teraz że procek jest wąskim gardłem i dusi kartę graficzną i tym podobne sytuacje.
    O fotografię się nie martwię bo teraz wszystko działa jak należy.
    Z dyskami to mam dwa leciwe i resztę stosunkowo młodych. Na pewno bym chciał z jeden może dwa te bardzo szybkie.
    Kiedyś wypalałem stare rzeczy na DVD ale równie dobrze mogę takie rzeczy kasować, bo od wypalenia ani razu do nich nie wróciłem.

    Odezwę się jak będę miał już jakiś budżet na ten cel. W tych tematach od zawsze był ten dylemat że warto czekać bo coś wychodzi i coś ma stanieć itd.

  5. #225

    Domyślnie

    Karta za 2500zł do "fotograficznego" zastosowania? Poważnie? Wiem, że bogatemu nie zabronisz no ale to już chyba nader przesadny zbytek...
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  6. #226

    Domyślnie

    Panowie, mam w domu poleasingowego desktopa od HP - i5-3470, 16 GB ramu, jakieś SSD i integra. I tak kminię, czy rzucić mu nowy dysk (np. MX500 - 300 zł, bo tylko SATA wchodzi w grę), kupić kartę pokroju 1050ti 4 GB (600 zł, koniecznie low-profile), czy to bez sensu i szarpnąć się na coś nowego, tak za ok. 2000-2500 zł? Jak radzicie? Tylko Adobe - Lightroom i Photoshop.

  7. #227

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fructo Zobacz posta
    Panowie, mam w domu poleasingowego desktopa od HP - i5-3470, 16 GB ramu, jakieś SSD i integra. I tak kminię, czy rzucić mu nowy dysk (np. MX500 - 300 zł, bo tylko SATA wchodzi w grę), kupić kartę pokroju 1050ti 4 GB (600 zł, koniecznie low-profile), czy to bez sensu i szarpnąć się na coś nowego, tak za ok. 2000-2500 zł? Jak radzicie? Tylko Adobe - Lightroom i Photoshop.
    To jeszcze napisz jakie NEFy obrabiasz? Jaki masz aparat?
    Co Ci najbardziej przeszkadza w obecnym komputerze?
    Ile obrabiasz zdjęć? Kilkanaście miesięcznie? Setki? Tysiące rocznie?
    Napisz coś o swojej pracy/hobby, sposobie obróbki itp... bo tak to ciężko doradzić...
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  8. #228
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeszcze podaj numer karty kredytowej i pin

    Zmień zestaw na coś sensownego budżetowego co da kopa, nie ma sensu muzealnego złomu reaktywować.
    Płyta głowna ( 350zł ) , procesor ( 500zł ), buda i zasilacz ( 250zł ), pamieci ( 300zł ), szybkie ssd 512GB ( 300zł ), grafa ( 500zł ), jak dobrze poszukasz to w 2000zł się zmieścisz.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    https://www.oleole.pl/plyty-glowne/g...us-elite.bhtml
    kod GRACZOLE5
    339zł

    https://www.oleole.pl/procesory/amd-...0bbafbox.bhtml
    499zł

    https://www.oleole.pl/dyski-wewnetrz...nvme-a80.bhtml
    318zł

    https://www.oleole.pl/pamieci-ram/pa...200-cl16.bhtml
    279zł

  9. #229

    Domyślnie

    Bardzo dobry zestawik. Da KOPA!

    Zmień zestaw na coś sensownego budżetowego co da kopa, nie ma sensu muzealnego złomu reaktywować.
    Płyta głowna ( 350zł ) , procesor ( 600zł ), buda i zasilacz ( 250zł ), pamieci ( 300zł ), szybkie ssd 512GB ( 300zł ), grafa ( 500zł ), jak dobrze poszukasz to w 2000zł się zmieścisz.[/QUOTE]

    Nie no aż tyle nie wymagam... ale jeśli chce to może podać

    Ja też uważam tak jak Ty. Lepiej kupić coś nowego, przyszłościowego, może pod rozbudowę (Ryzen? ) niż reaktywować stary sprzęt... ALE wiesz... może się okazać że autor postu ma D90, robi zdjęcia w jpg a jedyna obróbka to gimp i strzela piękne zdjęcia w piaskownicy swojemu bąbelkowi i wstawia na FB to czy do tego potrzebna nowa maszyna za 2 500 zł... To już auto musi ocenić sam.
    Ja chciałem pomóc ale chciałem też poznać potrzeby... Poznać to co go boli trochę szkoleń miałem w życiu
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  10. #230

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    To jeszcze napisz jakie NEFy obrabiasz? Jaki masz aparat?
    Co Ci najbardziej przeszkadza w obecnym komputerze?
    Ile obrabiasz zdjęć? Kilkanaście miesięcznie? Setki? Tysiące rocznie?
    Napisz coś o swojej pracy/hobby, sposobie obróbki itp... bo tak to ciężko doradzić...
    Suwaki w LR nie pracują płynnie - czuć laga przy zabawie. Import i eksport nie trwają zbyt krótko. Obróbka w PS to przyjemnych również nie należy - przy niektórych filtrach to, ach, szkoda gadać...
    Foto to moje hobby, dlatego kilkanaście zdjęć miesięcznie, nie focę za hajs, tylko dla siebie i bliskich.

    A RAWy wypluwa Sony a7 ii.

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Jeszcze podaj numer karty kredytowej i pin

    Zmień zestaw na coś sensownego budżetowego co da kopa, nie ma sensu muzealnego złomu reaktywować.
    Płyta głowna ( 350zł ) , procesor ( 500zł ), buda i zasilacz ( 250zł ), pamieci ( 300zł ), szybkie ssd 512GB ( 300zł ), grafa ( 500zł ), jak dobrze poszukasz to w 2000zł się zmieścisz.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    https://www.oleole.pl/plyty-glowne/g...us-elite.bhtml
    kod GRACZOLE5
    339zł

    https://www.oleole.pl/procesory/amd-...0bbafbox.bhtml
    499zł

    https://www.oleole.pl/dyski-wewnetrz...nvme-a80.bhtml
    318zł

    https://www.oleole.pl/pamieci-ram/pa...200-cl16.bhtml
    279zł
    Właśnie o czymś takim myślałem. Nie mam tylko pojęcia co z grafiką, jaką się zainteresować, jeśli z gier to ewentualnie Fifa.

Strona 23 z 202 PierwszyPierwszy ... 1321222324253373123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Komputer do obróbki zdjęć
    By grzegorzdz72 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 09-08-2019, 19:11
  2. Komputer do obróbki zdjęć/filmów
    By dampaz in forum Komputery
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-04-2017, 20:24
  3. Komputer do obróbki zdjęć
    By Foto1270 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 20-12-2016, 18:05
  4. Jaki komputer do obróbki zdjec.
    By tol2di in forum Komputery
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 13-12-2014, 18:20
  5. Komputer do obróbki zdjęć
    By hadwao in forum Komputery
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 17-08-2011, 18:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •