Close

Strona 19 z 202 PierwszyPierwszy ... 917181920212969119 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 2015
  1. #181

    Domyślnie

    Dzięki Panowie.
    1. koesh pomijasz 3600x? Naprawdę jest sens dopłacania 50% do 3700x? 900 vs 1400, nie wiem czy mam potrzebę takiej dopłaty do 2 jajek więcej...
    2. B450 - która zatem płyta jest najlepsza cenowo/jakościowo/funkcjonalnie?
    5. fusserg, dzięki ale miało być tanio a nie grafa za 1200zł, której nie będę wykorzystywał
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  2. #182
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    1. Jeśli jest sens to dopłacasz, dostajesz kopa tak gdzie to potrzebne, a czy potrzebne to nie wiem, mi np nie, nie warto brać 3600x bo to jakieś groszowe szybkości.
    2. Ja zostaje przy swoim i tym co działa u mnie i na czterech komputerach u znajomych bo tydzień temu kolejny znajomy kupił gigabyte aorus elite b450.
    5. Jak tanio to kup używane 960/1050ti/1060 4GB z display port i już, nawet słabsze można byle nie dochodzić poniżej modelu 950.

  3. #183

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie podłączenia mojego monitora z dvi - nec 2490wuxi2 - do kart graficznych z hdmi/display port itp wynalazków bez dvi.
    Jakieś przejściówki załatwią temat bezproblemowo czy liczyć się z napotkaniem jakiś mniej lub bardziej istotnych problemów?
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  4. #184

    Domyślnie

    Łączyłbym kablem DP - DVI, bez tzw. typowych przejściówek. Sygnał będzie działał w jedną stronę z DP do DVI, tylko czy na pewno żadnych problemów nie będzie to nie gwarantuje

  5. #185

    Domyślnie

    be quiet! Pure Base 500
    MSI GeForce GTX 1650 SUPER GAMING X
    Ryzen 3700X
    Asus Prime x470 PRO lub Asus TUF x470 Plus Gaming
    Crucial Sport LT (Białe) 3200 cl16 4x8gb
    Noctua NH-D15S
    Enermax 87+ 550W
    Samsung 970 Evo Plus 512Gb

    Korzystając z ostatków znajomości i świetnych cen poszedłem trochę dalej niż chciałem bo mnie taki konfig to na 10 lat wystarczy

    Mile widziane jakieś sugestie co do płyty głównej i dysku m2 bo tu jestem noga jak z awaryjnością tych dysków, które lepsze a które gorsze (na jakiś niebotycznych prędkościach mi nie zależy, to i tak szybkie dyski a większy nacisk kładę na niezawodność i niskie temperatury).

    Jakieś zmiany? Wszystko będzie grało? Jakieś sugestie?
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  6. #186

    Domyślnie

    @nowart osobiście bym polecił zamiast Samsung 970 Evo Plus 512Gb ADATA XPG SX8200 Pro. Ostatnio tez sporo czasu poświeciłem na sprawdzanie i testy i ten ADATA jest czarnym koniem w testach i recenzjach. Oraz tańszy od 970 Evo Plus.
    Nawet go kupiłem, ale okazało się ze pomimo gniazda m2 jest tam inny standard i dysk działał bardzo wolny.

  7. #187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    @nowart osobiście bym polecił zamiast Samsung 970 Evo Plus 512Gb ADATA XPG SX8200 Pro. Ostatnio tez sporo czasu poświeciłem na sprawdzanie i testy i ten ADATA jest czarnym koniem w testach i recenzjach. Oraz tańszy od 970 Evo Plus.
    Nawet go kupiłem, ale okazało się ze pomimo gniazda m2 jest tam inny standard i dysk działał bardzo wolny.
    Tak, też o tym czytałem i właśnie ta adata jest zamówiona jako druga opcja, mam jeszcze możliwość zmiany.
    Co z tym standardem adaty nie tak? Co nie pasowało?
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  8. #188

    Domyślnie

    Mam płytę ASUS Z97 Maximus VII Hero która posiada m.2 gniazdo więc myślałem że dysk będzie chodził. Ale po podłączeniu w ogóle system go nie wykrył. Poszukałem info w sieci i udało mi się go odpalić, ale testy wydajności były kiepskim żartem, zamiast 3000MB/s miałem 450mb/s a w niektórych momentach nawet 20mb/s. Nie chce cię w błąd wprowadzić ale chyba chodziło o sterownik tego gniazda. Napaliłem się na ten dysk, ale niestety muszę kompa zmodernizować zanim go kupię ponownie. Na twoim miejscu brałbym 1TB bo ten dysk daje dużego kopa tak w ładowaniu systemu jak i pracy z dużymi plikami.

  9. #189
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale ty masz na tej muzealnej płycie slot M.2 PCI Express 2.0 ograniczony dodatkowo ilością kanałów i dzielenie ze slotami SATA, wiec nie sugerowałbym się tym bo dysk będzie już na płycie z PCI Express 3.0 na chipsecie X470, który nie ma takich ograniczeń.
    Bierz Silicon Power A80, Transcend 220S albo ten Adata czy Corsair MP510.
    RAM obojętne jako kolor bo te same kostki są w białych, szarych i czerwonych, byle to był Crucial na Micron E-Die 3200 CL16.

  10. #190

    Domyślnie

    Chciałem tylko doradzić aby sprawdził ten SSD ADATA bo jest świetną propozycją i z tego co się orientowałem to każdy go poleca. Co do mojej płyty i reszty kompa to niestety sprzęt ma 5 lat i do póki nie zabrałem się za animacje i filmy w 4k to nie odczuwałem jak to biednie chodzi.
    Dlatego też chciałem coś przyspieszyć kupując tego SSD, no ale niestety płyta do wymiany a jak płyta to i procek, ramy i tak wychodzi że czeka mnie większa modernizacja.

Strona 19 z 202 PierwszyPierwszy ... 917181920212969119 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Komputer do obróbki zdjęć
    By grzegorzdz72 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 09-08-2019, 19:11
  2. Komputer do obróbki zdjęć/filmów
    By dampaz in forum Komputery
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-04-2017, 20:24
  3. Komputer do obróbki zdjęć
    By Foto1270 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 20-12-2016, 18:05
  4. Jaki komputer do obróbki zdjec.
    By tol2di in forum Komputery
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 13-12-2014, 18:20
  5. Komputer do obróbki zdjęć
    By hadwao in forum Komputery
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 17-08-2011, 18:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •