Close

Strona 167 z 202 PierwszyPierwszy ... 67117157165166167168169177 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 661 do 1 670 z 2015
  1. #1661
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nvidia nadal ma przewagę w wielu programach, miałem podobne dylematy ale sugerowałem się Davinci i tam lepiej mieć więcej VRAM jednak wybrałem wtedy nvidie 1060.

  2. #1662

    Domyślnie

    Dobra, przyjechał mi 3070, cudem udało mi się kupić w oleole i po dwóch dniach od kliknięcia kurier zapukał. Jestem w lekkim szoku, bo znajomi pozamawiali w połowie września i dopiero teraz coś ruszyło i zaczynają dostawać te karty...
    Jak karta jest to pasuje trochę z tematem przyspieszyć i złożyć resztę budy. Dzięki wszystkim za pomoc, sporo mi to pomogło, trochę poczytałem, ale... dalej nie wszystko jest dla mnie jasne i potrzebuję pomocy

    Wyklikałem takie rzeczy:

    https://www.x-kom.pl/lista/6skbklp8a

    Pomożcie z weryfikacją tego?
    Największy problem mam z płytą główną, kliknąłem trochę randomowo akurat tą. Jest tego naprawdę dużo (i w podobnych pieniądzach) i nie za bardzo rozumiem różnice pomiędzy nimi. Trochę to trudniejsze niż porównanie cyferek/zegarów/gigabajtów i trochę trzeba więcej wiedzieć niż ja posiadam. Znajomy poleca coś na B550 zamiast 450, ale czy ja odczuję różnicę, czy warto dokładać (zakładając brak OC i brak wymian procka przez dłuższy czas)? Możecie polecić któryś konkretny model? Np coś rozsądnego budżetowego i coś do czego warto dołożyć trochę?

  3. #1663

    Domyślnie

    Ja ostatnio zmienilem plyte na b450 (atx msi) za 400zl+, chcialem gigabyta 550 za jakies 600-700, ale okazalo sie nieoplacalne. Wsadzilem uzywke ryzena 7 3700X i gskilla na 3200 2x8gb. Capture one albo fotosizer - brak jakichs wrazen, wlasciwie dupa CP ma to do siebie, ze uzywa procka mimo ustawien, topaz z kolei paluje grafe.
    Syntetyczne benchmarki 5x do gory. Jedyne co czuje, to grafa odbeknela (czytaj gry dostaly FPS bo cpu dlawilo grafe), system lekko w gore. To cpu "moze" wytrzyma rtx'a 3070, ale i tak widac w testach, ze nie. 5800X z 3080 wypada sporo lepiej (wiem, bo testowalem ten zestaw)
    Plyta niewiele tu zmienia, no moze poza calym tym burdelem AMD odnosnie PPT/TDC/EDC ktore "prawie" nic nie wnosza.

    Mialem fx'a 6300 wykreconego na wodzie do 4700ghz. Grafa r9 280 OC. Jedyne co czuje to dynamika systemu - slamazarny messenger nie muli a nie jest to kwestia sprzetowa, programy typowo foto? slabo, utylizacja cpu mierna, ale jeszcze zerkne.

    Jezeli chodzi o chipset b450 to jest on nadal jak najbardziej oplacalny (przy amd) i byc moze bedzie wspieral kolejna generacje ulomnych na OC ryzenow. Jedyna wada wiekszosci plyt b450 jest brak cyfrowego kontrolera LED Tak! RGB, czyli 12V/G/R/B, bardziej wydmuszkowe plyty posiadaja cyfrowe zlacza na 5V/D/G. Poki co jedyna wada b450, poniewaz OC na ryzenach jest znikome. Drugi wazny element to ilosc zlacz SATA + nvme. Moj ma 6xSATA + 1nvme zdaje sie. Jezeli wepne nvme, to trace 2 kable sata. Jaka moc oddaje socket w tej plycie? Producent nie podaje, ale to i tak za daleko.

    Pamiec - pamiec jest szybka poczawszy od ddr1. Spuszczanie sie nad pamiecia to juz gaming i szukanie roznic Ostatni element, ktorym chyba trzeba sobie sprzatac glowe. Przy nowej plycie i tak dostaje sie niewyobrazalne kiedys ddr4, a niebawem pewnie lepiej.

    PS: gratuluje 3070, znajomy wciaz czeka
    Ostatnio edytowane przez bomkallo ; 29-11-2020 o 03:46

  4. #1664
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Wybierając płytę jeśli nie interesuje nas OC to głównie patrzymy na złącza, ja np wybieram zawsze płyty z wyjściem spdif coax bo potrzebuję do audio, teraz patrzyłbym też na dwa pełne złącza M.2, jak nie mam gpu to patrzę na display port, całą reszta mało istotna.
    Wczoraj był Aorus Elite B550 po 499zł ale kilka sztuk i się skończyły w xkom.

    Na pamięci nie zwracamy uwagi, od 2666MHz mamy aptekarskie różnice.
    Procesor mając osiem rdzeni patrzymy na MHz i ewentualnie dla ciszy i nie pakowania kasy w chłodzenie w TDP i dlatego ja tak często polecam modele 2700x, 3700x , teraz może 5700x ale nie wiem dokładnie czy też ma 65W ?
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 29-11-2020 o 12:23

  5. #1665

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Wczoraj był Aorus Elite B550 po 499zł ale kilka sztuk i się skończyły w xkom.
    Procesor mając osiem rdzeni patrzymy na MHz i ewentualnie dla ciszy i nie pakowania kasy w chłodzenie w TDP i dlatego ja tak często polecam modele 2700x, 3700x , teraz może 5700x ale nie wiem dokładnie czy też ma 65W ?
    Ja najpierw miałem stawiać kompa na Intelu, ale ostatecznie też zdecydowałem się na AMD. Kilka dni temu kupiłem w morele na promocji, Gigabyte AOURS ELITE B550, ale v2, za 569zł.
    Procka na razie mam zabukowanego 7 3700x za 1339zł. Wolę go niż 3800x (był wczoraj a Euro rtv za 1300zł) z uwagi na mniejsze TDP i ogółem pobór prądu, co przy pracy na kompie po kilkanaście h zrobi różnicę na rachunkach za prąd, a różnica wydajności między 3800x a 3700x to raptem 2-3%.
    Stwierdziłem, że lepiej troszkę zainwestować i znów mieć spokój z kompem na jakieś 4-5 lat.
    Tylko myślę nad grafiką. Ceny są zabójcze :/
    Mam zabukowanego MSI rx 5500 xt gaming 8GB za 900zł oraz Palit GTX 16660 super gaming 6GB za 1050zł. Niby gtx w testach wydajniejszy (sporo), ale wciąż się biję z myślami czy jednak nie lepszy rx z uwagi na 2GB VRAM więcej :/
    Jakie macie doświadczenia w programach? Jak karta ogółem w benchmarkach wypada lepiej (jak gtx) to faktycznie jest wydajniejsza w PS, LR czy Topaz? Czy jednak lepiej patrzeć na RAM? Topaz niby rekomenduje 8GB karty. Tylko właśnie, czy lepiej więcej VRAM, ale karta mniej wydajna ogółem, czy jednak te 6GB da przewagę w GTX?
    Ktoś jest w stanie mi pomóc? Bo ja już wariuję :/
    Ostatnio edytowane przez Bartolini82 ; 29-11-2020 o 13:44
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  6. #1666
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Płyta bardzo ok, proc tak jak piszesz lepiej 3700x niż oczko wyżej i walczyć z chłodzeniem, gpu nie miałbym oporu kupić używaną wcześniejszej generacji ( byłem zmuszony do zakupu używanej na już bo nówki piszczały i trzeba było szybko reagować ), bierz nvidie ( wydajność w użytkowych zawsze daje bonus, mniejsze TDP mają zazwyczaj ), vram min 6GB żeby na 4K video obrabiać, do pracy z 3D min 8GB, w użytkowych dwie generacje różnicy wiele nie wnoszą, nie warto wypruwać flaki żeby w sysntetyku mieć ładne słupki, w grach inna sprawa.
    Grami się nie sugeruję bo tu stawiamy na gpu i reszta żeby wyrobiła i tyle.

    ============================

    Zestaw budżetowy... mocno budżetowy do ogólnego zastosowania ale bez szaleństw z grach bo tylko integra, duży SSD, całość moim zdaniem do Ps/Lr bardzo dobre, cała baza za 2100zł
    https://www.x-kom.pl/lista/3ssbudufh

  7. #1667

    Domyślnie

    Chłodzenie kupiłem jeszcze Fortis3. Był w promocji na Allegro w morele. Podobno cichszy niż stock, a do tego trochę jeszcze zbije temperaturę. Przy tych kosztach, te niecałe 140zł to już mi nie robi różnicy.
    Całość wsadzę w obudowę be quiet pure base 500, z okienkiem. Kupowałem trochę w ciemno (była promocja w proline). No i powiem, że jak ją odebrałem to jestem mega zaskoczony. Naprawdę świetna jakość za niewygórowaną kwotę (w promocji bodajże 259zł).
    Powiedz mi jeszcze (choć przynajmniej na razie nie obrabiam niczego w 3d). Jak to jest z tym VRAM. Piszesz, że 8GB minimum. Jednak czy mniej wydajny Radek 8GB byłby wówczas lepszy niż wydajniejsza 6GB Nvidia? Bo to mnie masakrycznie zastanawia, właśnie pod kątem programów, które by katowały grafę. Kiedyś chyba było tak, że np. niektóre gierki się nie uruchamiały jak nie było odpowiedniej ilości RAM albo VRAM w kompie. Czy tutaj też nie jest tak,że przede wszystkim ilość pamięci gra 1szą rolę? Dziwne :/ Choć Radek ma 8GB, ale na węższej szynie, więc to też bez sensu. Pewnie stąd też ta gorsza wydajność.
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  8. #1668
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    3D to głębszy temat, musisz każdy program jaki używasz przeanalizować, znajomy robi animacje do studia filmowego na blenderze i używa dwóch kart 2070 super 8GB i twierdzi że jest optymalnie, a jego znajomy polecał jedną 3060 12gb że działa wszystko lepiej, nie wiem dokładnie.
    Do gier raczej obecnie nie ma znaczenia choć sugeruje sie do 4K żeby było min 8GB.

  9. #1669

    Domyślnie

    Czy specjaliści od sprzętu mogliby doradzić z jakich elementów zmontować wydajny i cichy komputer do gamingu? To co wiem to na pewno grafika 3090 i procek i9 intela. No chyba , żeby tu nie śmiecić i założyć nowy temat?


    Wysłane za pomocą Tapatalk

  10. #1670
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Raczej wbij gdzieś gdzie gamingowcy katują takie tematy bo jednak pasuje wybrać konkret płytę i dopasować do tego resztę, nie koniecznie trzymaj się intela, seria Ryzen 5xxx nadaje się do gier, a i tak gpu robi robotę w grach.
    Ja ostatnio znajomym tak liczyłem liczyłem i wyszło 7 tysiaków bez szału zestaw, kupili konsole jakąś najnowszą, nawet nie wiem co dokładnie.

Strona 167 z 202 PierwszyPierwszy ... 67117157165166167168169177 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Komputer do obróbki zdjęć
    By grzegorzdz72 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 09-08-2019, 19:11
  2. Komputer do obróbki zdjęć/filmów
    By dampaz in forum Komputery
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-04-2017, 20:24
  3. Komputer do obróbki zdjęć
    By Foto1270 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 20-12-2016, 18:05
  4. Jaki komputer do obróbki zdjec.
    By tol2di in forum Komputery
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 13-12-2014, 18:20
  5. Komputer do obróbki zdjęć
    By hadwao in forum Komputery
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 17-08-2011, 18:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •