Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie Pomoc w wyborze filtrów dla amatora

    Witam, jestem tutaj nowy. Mam pytanie odnośnie filtrów szarych i polaryzacyjnych, bo czytałem tutaj posty i zgłupiałem już totalnie.

    Jakie konkretnie filtry polecilibyście do fotografii krajobrazowej dostępnych na dzień dzisiejszy, chodzi o minimalny koszt warty poniesienia.
    Przydałby się jakiś szary fader, żeby się tym pobawić, ale jeśli są to duże pieniądze, to wolałbym chyba coś w okolicach ND500.
    Chodzi o wyciąganie wody itd, czyli standard. Posty, które czytałem z poleceniami są już bardzo stare.

    Posiadam Nikona D3500 z obiektywami 18-55 i 70-300 55mm te dodawane w standardzie.

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Witaj, do likwidowania odblasków na wodzie, liściach, niebie itd to filtr polaryzacyjby CPL, marumi model slim są dość tanie i dobre, z tego co wiem nie podrabiane, hoya praktycznie cała na allegro i w sklepach to podróbki z chin, więc tego unikaj.
    Filtry szare to raczej sam musisz stwierdzić co potrzebujesz, kalkulator w necie jakiś i sobie wyliczyć czas/przysłona itd.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki kolego za odpowiedź. To z jakich firm być polecił? Chodzi o filtr ND500 lub wyższy.

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Z szarymi ci nie pomogę, nie używam i nie mam rozeznania.

  5. #5

    Domyślnie

    Na poczatek kolowy polaryzacyjny. Oraz holder cokin P z jedna szara polowka hitech z miekkim przejsciem nd 0.9
    Na polarze nie warto oszczedzac.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  6. #6

    Domyślnie

    Zakupiłem za 30zł używkę polar Hoya od jakiegoś allegrowicza, mówi, że made in Japan i że oryginał, może będzie dobry.
    Holder Cokin P rozumiem, że to jakiś system wymiennych filtrów?

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Łatwo po opakowaniu stwierdzić czy podróbka, te podrobione to filtry za 2$.

  8. #8

    Domyślnie

    Jako filtr polaryzacyjny mas już wskazanie Marumi CPL będzie OK i nie drogi, co nie znaczy 30 zł, bo za takie pieniądze lepiej sobie odpuść temat filtrów szarych i polaryzacyjnych, bo tylko się zniechęcisz do tematu.
    Filtry szare np. HOYA PROND są w miarę niedrogie i niezłe, bez zafarbu. Skoro jeszcze nie jesteś w temacie nie pakuj się w filtry prostokątne z holderem bo to duży wydatek, a nie wiadomo czy będziesz tego używał. Dla przykładu podam ci, że próbowałem w Hiszpanii przy dość mocnym wrześniowym słońcu ok 17 ekspozycję skał i fal morza i ND1000 pozwolił mi jedynie wydłużyć czas do 8 sekund, przy ISO 100 i przysłonie 12.

  9. #9

    Domyślnie

    Tyle, że ja już kupiłem HOYA CPL używkę bez rys od jakiegoś gościa, co podobno długo go używał.
    Czy o ten szary o to chodzi?

    https://allegro.pl/oferta/filtr-szar...8mm-8259043024

  10. #10

    Domyślnie

    Tak, tylko jak już się chcesz bawić w filtry to pomyśl do jakich obiektywów będziesz ich używał. Filtry kupuje się do największej średnicy obiektywu, bo tego 58 nie nakręcisz na obiektyw o średnicy gwintu 77mm na przykład, a w drugą stronę już się da stosują redukcje kupowane za grosze.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Proszę o pomoc w wyborze filtrów do systemu Cokin?
    By BenRhod in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-05-2019, 12:17
  2. Pomoc w wyborze akcesoriów dla amatora
    By ku2yn in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-04-2015, 08:40
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-03-2015, 20:42
  4. D5100 pomoc w wyborze obiektywów dla amatora do 4tys
    By Yey in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 16-12-2014, 22:02
  5. Pomoc w wyborze filtrów efektowych
    By PannaMarta in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-02-2014, 01:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •