Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Postprodukcja pod ocenę

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mkb.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	536,3 KB
ID:	29356
    Co powiecie?
    Oświetlenie?
    WB?
    Postprodukcja?
    Styl?
    Sesja biznes (w założeniu)
    D7000, N18-105, SB910, Nikon 50 mm f/1.8, Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM i dużo zapału.

  2. #2

    Domyślnie

    zmien lokalizację - do sesji biznesowych takie tło się średnio nadaje. Szczególnie czerwona budka telefoniczna. Wypadałoby tez włosy grzebieniem przygładzić. Wystająca bielizna ? eee

  3. #3

    Domyślnie

    Dziekuję
    Załączone miniatury Załączone miniatury mk3.jpg  

    Ostatnio edytowane przez drips ; 19-08-2019 o 12:57
    D7000, N18-105, SB910, Nikon 50 mm f/1.8, Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM i dużo zapału.

  4. #4

    Domyślnie

    Po pierwsze wybacz, ale będę mówił skrótowo, a co za tym idzie być może wyda Ci się że bardzo dosadnie - ale prawdę mówiąc nie bardzo chce mi się za każdym razem podkreślać, że chodzi o tzw. 'moje zdanie'. Zamiast pisać 'moim zdaniem słabo', lub 'uważam IMHO, iż sądzę że nie za dobrze' napiszę po prostu 'słabo' i nie przez brak szacunku dla rozmówcy. Chciałbym, żeby to było zrozumiałe od początku.



    Cytat Zamieszczone przez drips Zobacz posta
    Co powiecie?
    Słabo, a miejscami bardzo słabo.


    Cytat Zamieszczone przez drips Zobacz posta
    Oświetlenie?
    WB?
    Postprodukcja?
    Oświetlenie dobrałeś w ten sposób, że twarz tej pani wyszłą płaska jak patelnia, za to dobitnie podkreśliłeś, że zaczyna jej się robić wypukły brzuszek, za co z pewnością będzie bardzo wdzięczna. Chyba, że jest w ciąży - wtedy cofam uwagę o brzuchu. Uwaga o twarzy pozostaje w mocy.

    WB - takie sobie, bez zachwytów, ale też bez specjalnych błędów. Ponieważ kolory nie są wyczynowe, więc też WB jakoś specjalnie nie bruździ..

    Postprodukcja - no tu jest dramat. Wczytaj nawet tego małego jpga do byle programu graficznego i zobaczysz jak bardzo (i w których miejscach) masz przepalony biały kolor bluzki. W związku z tym kompletnie nie ma faktury, jest głądka wyjarana plama, nie czuć materiału... A przecież to są rudymenta (znaczy absolutne podstawy)! Zdjęcie ma słabe kolory, ekspozycyjnie jest bardzo niedopracowane (i naprawdę staram się być delikatny), dodatkowo oświetlenie nie poprawia. Pokusiłbym się o niejakie wygładzenie worków pod oczami (panie wydają się to bardzo lubić).

    Stylizacja - nie wiem, nie mam zdania. To znaczy mam takie, żeby użyć innego tła niż fototapeta, ale może to kwestia mody czy tzw. tryndów i teraz tak się robi...



    Ogólnie nie sprawia to wrażenia biznesu, rekinów biznesu to już w ogóle - raczej szkółki, a i to nie z pierwszej dwusetki.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    PS
    Pisałem to na podstawie tylko pierwszej wtsawki. Teraz widzę, ż tło już się zmieniło.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #5

    Domyślnie

    Może jakaś podpowiedź o dobry kurs wideo do postprodukcji przy portrecie?
    D7000, N18-105, SB910, Nikon 50 mm f/1.8, Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM i dużo zapału.

  6. #6

    Domyślnie

    Nie wiem na jakim jesteś etapie, ale wydaje się, że zamiast szukać wiedzy o postprodukcji w portrecie, ja doradziłbym szukania wiedzy o postprodukcji w ogóle. Nie wiem też, jakimi programami się posługujesz, a jeśli masz ich parę, w jakich jesteś bieglejszy.

    Wszystkie RAWery, tzn. programy do wywoływania RAWów są w sumie o tyle podobne, że służą do tego samego - mianowicie do wywołania RAWa z interesującymi nas szczególnymi parametrami - ale wszystkie też różnią się od siebie o tyle, że poszczególne suwaczki mogą się nieco inaczej nazywać, czułość tych suwaczków bywa różna w różnych programach, i tak dalej...

    W sieci jest naprawdę mnóstwo poradników do każdego bardziej znanego programu - trzeba tylko, żebyś się na jakiś zdecydował i poszukał czegoś właśnie o nim. Wszystkie podstawowe tutoriale tłumaczą jak wyrównywać światłą i cienie, jak pozbyć się wypaleń (jeśli nie są ekstremalne), jak pracować z kolorem. Nawet tu na forum jest dział Tutoriale, od którego mógłbyś zacząć.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #7

    Domyślnie

    Postaram się poprawić
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ba.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	521,5 KB
ID:	29365

    Co powiecie tym razem ?
    Oświetlenie?
    WB?
    Postprodukcja?
    Styl?
    Sesja biznes (w założeniu)
    D7000, N18-105, SB910, Nikon 50 mm f/1.8, Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM i dużo zapału.

  8. #8

    Domyślnie

    Sądzę, że powinieneś sprawdzić swój monitor.
    Ostatnio edytowane przez Jurek Ż ; 19-08-2019 o 15:31

  9. #9

    Domyślnie

    Chyba koledzy wyzej, napisali juz wszystko.
    Mz. ostatnia wrzuta jest tragiczniejsza od poprzednich.

  10. #10

    Domyślnie

    A Whiter Shade of Pale

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Artystyczna postprodukcja RAW w Warszawie
    By EasyRider33 in forum Ogłoszenia - praca dla fotografa
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-10-2017, 10:11
  2. Fotografia dziecięca: postprodukcja
    By Studio Huśtawka in forum Warsztaty i plenery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-02-2017, 16:23
  3. Capture One – Postprodukcja - 3.12.16
    By Studio Huśtawka in forum Warsztaty i plenery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-10-2016, 11:49
  4. Ekspozycja a postprodukcja...
    By yozz84 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-05-2016, 09:17
  5. Postprodukcja eventu
    By lukas115 in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-11-2013, 17:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •