Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26
  1. #11

    Domyślnie

    Tak mam Sigme 17-50 a czas czuwania 6s
    Czy to jest właśnie problem spowodowany sigmą?

  2. #12

    Domyślnie

    Dokładnie.
    Mały eksperyment: Włącz sobie podświetlenie i stoper. Zobacz po jakim czasie podświetlenie się wyłączy. Wynik będzie w okolicy 1min 6s.
    Ewentualnie odepnij sigmę i popatrz czy się po tych 6s wyłączy.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #13

    Domyślnie

    Tak przy okazji może ktoś mi wytłumaczyć dlaczego tak jest?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #14

    Domyślnie

    Było już parę razy.
    Brak mechanicznej blokady soczewki OS. Elektromagnes podtrzymuje ją przez ~1 minutę od ostatniego użycia spustu.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #15

    Domyślnie

    Zgadza się. 58s światło zgasło.
    Generalnie uczę się tej d7100 także pewnie jeszcze nie raz coś mnie zaskoczy. Miło jak ktoś dysponuje pomocna wiedzą.
    Dzięki za cenne rady.
    Piąteczka

  6. #16

    Domyślnie

    58s? To i tak. U mnie ciut powyżej minuty.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #17

    Domyślnie

    Hej
    To znów Ja
    Wykryłem kolejną rzecz a mianowicie podczas przeglądania zdjęcia + jego powiększenie i przesuwanie kursorem na prawo lewo góra dół nie dzieję się to w sposób płynny a mianowicie zacina się. I jak już z diagnozowałem jest to wina sigmy 17-50 bo po gdy tylko opcja podtrzymywania szkła się wyłączy wszystko wraca do normy. Troch,e to wkurzające gdyz po każdym zrobieniu zdjęcia i jego podejrzeniu nie idzie płynnie kursorem przesuwać. Czy da się to jakoś naprawić czy połączenie d7100 z tą sigmą ma takie bolączki ?i czy podobnie jest z większością niesystemowych szkieł czy tylko sigmy są takie ?bo mam też zamiar kupić tele i byłoby to coś z tamrona ale jeśli takie cyrki tak samo występują to chyba warto dołożyć i kupić nikkora.
    Co o tym sądzicie?

  8. #18

    Domyślnie

    Ziom, cały wątek o tym jest na forum.
    Problem występuje w D7100 i z dosłownie paroma Sigmami. Możesz tele tamrona bez niczego kupować.
    PS. Podobno (słowo-klucz) na klatkowanie podglądu pomaga też wyłączenie AF na szkle, ale czy tak jest serio... Musiałbyś sprawdzić.
    Szlag, 3x post edytować...
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez misie0077 Zobacz posta
    Hej
    To znów Ja
    Wykryłem kolejną rzecz a mianowicie podczas przeglądania zdjęcia + jego powiększenie i przesuwanie kursorem na prawo lewo góra dół nie dzieję się to w sposób płynny a mianowicie zacina się. I jak już z diagnozowałem jest to wina sigmy 17-50 bo po gdy tylko opcja podtrzymywania szkła się wyłączy wszystko wraca do normy. Troch,e to wkurzające gdyz po każdym zrobieniu zdjęcia i jego podejrzeniu nie idzie płynnie kursorem przesuwać. Czy da się to jakoś naprawić czy połączenie d7100 z tą sigmą ma takie bolączki ?i czy podobnie jest z większością niesystemowych szkieł czy tylko sigmy są takie ?bo mam też zamiar kupić tele i byłoby to coś z tamrona ale jeśli takie cyrki tak samo występują to chyba warto dołożyć i kupić nikkora.
    Co o tym sądzicie?
    To jest znana i często opisywana bolączka tej dokładnie sigmy. Pozostaje się przyzwyczaić i z tym żyć. Inne sigmy działają normalnie.
    Edit: kolega wyżej napisał o "paru sigmach" - nie doświadczyłem ale może któraś jeszcze daje takie objawy.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    Edit: kolega wyżej napisał o "paru sigmach" - nie doświadczyłem ale może któraś jeszcze daje takie objawy.
    Wydaje mi się, że coś było o tym mówione przy 50-150/2.8 OS i którejś makro. Ale nie dam sobie nic za to obciąć.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D800 podswietlenie lcd
    By witboy in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-03-2017, 00:42
  2. Podświetlenie LCD D3100
    By barbiq in forum Serwis
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-04-2015, 11:47
  3. [ Krajobraz ] Podświetlenie
    By hateom in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-01-2012, 17:54
  4. D80 - podświetlenie pola AF
    By sof in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-12-2008, 14:16
  5. Podświetlenie AF w D70s
    By Jolania in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-09-2006, 21:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •