Close

Strona 144 z 146 PierwszyPierwszy ... 4494134142143144145146 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 431 do 1 440 z 1451

Wątek: Trucks

  1. #1431

    Domyślnie

    Zabezpieczenie transportu kiepski.
    ...

  2. #1432

    Domyślnie

    No jak? Jest 7 pasów, a to waży nic. Ja bym spiął na cztery.
    Ale dobrze, że u nasz BAG nie jeździ, a tym bardziej krokodyle...

  3. #1433

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Tymczasem z grubej rury:
    Jaki fajny "hak" ma ta przyczepka.
    Masz więcej fotek?

  4. #1434

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    Niektórzy myślą, że kiedy noszą broń przy sobie, to świat jest bezpieczniejszy. Trochę się boje takich ludzi.
    Ligo, a nosisz? Ale Ty jesteś normalny w podejściu. miałem na myśli takich co im się na widok pukawki ręce trzęsą i się ślinią, jak alkoholikom, a szukają powodu żeby mieć, popisać się - tym bym nie dal broni.

  5. #1435

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    Ligo, a nosisz? Ale Ty jesteś normalny w podejściu.
    Dzięki.
    Tak, ale rzadko. Wbrew pozorom, miasto jest dosyć bezpieczne, oprócz niektórych dzielnic. Ale to margines.

    Dobra, wystarczy, bo temat nie o tym.



    Cytat Zamieszczone przez Zbyszek Zobacz posta
    Jaki fajny "hak" ma ta przyczepka.
    Masz więcej fotek?
    Akurat tego nie mam, ale dawałem wcześniej podobne zestawy. Na pakę pick-upa dokręca się siodło, a potem normalnie zapina naczepę, więc to już ciągnik siodłowy prawie pełną gębą. Prawie, bo zestaw nie posiada pneumatyki i naczepa używa najprawdopodobniej hamulców elektrycznych.

  6. #1436

    Domyślnie

    Jeszcze o hamulcach elektrycznych, bo to rozwiązanie chyba nie jest popularne w Polsce, a nie wiem, czy przypadkiem nie zabronione.

    Jeździłem sporo podobnym zestawem na bazie Forda F-550 i zamiennie F-350, tylko to była dwuosiowa laweta do przewozu mniejszych maszyn typu koparka, czy ładowarka, trochę krótsza od tej na focie, no i przyczepa, a nie naczepa. Ładowność bodaj 8 ton, a całość nie przekraczała wagi 26000 funtów, więc wystarczało prawko na osobówkę.

    W tej lawecie były właśnie hamulce elektryczne, a kiedy się zużyły, zdarzyło się samodzielnie wymieniać na nowe. Nie, żebym się skarżył, bo to fajne doświadczenie, zawsze coś nowego.

    Jak to działa? Normalne szczęki i bębny, tylko zamiast tłoczka hydraulicznego jest elektromagnes zblokowany z klockiem hamulcowym trącym o wewnętrzną powierzchnię bębna z boku i tym samym rozpychający szczęki. Oczywiście podłączony do świateł stopu.

    Nie znałem tego wcześniej, ale jak się okazało, rozwiązanie jest bardzo skuteczne. Znacznie lepsze i bez porównania bezpieczniejsze, jak hamulec najazdowy, szczególnie na mokrym i śliskim, kiedy zanim hamulce przyczepy zadziałają, ona cię pcha i wytrąca z toru jazdy. Tymczasem tu można hamować samą przyczepą, bo elektromagnes działa już po dotknięciu pedału hamulca.

  7. #1437

    Domyślnie

    Chyba, że się nie potrafi naprawiać, wtedy trzeba już podążać...

    504.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P_20210804a.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	400,3 KB
ID:	60317

  8. #1438

    Domyślnie

    Pre-trip inspection (PTI) - czynność obowiązkowa, codzienna. Sprawdzanie oleju, płynów i ogólnego stanu trucka.
    Fota zrobiona telefonem przez zięcia, może niezbyt świeża, ale dopiero teraz ją dostałem.

    505.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-2022matia.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	313,5 KB
ID:	63284

  9. #1439

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Pre-trip inspection (PTI) - czynność obowiązkowa, codzienna. Sprawdzanie oleju, płynów i ogólnego stanu trucka.
    Ale ze szlugiem

  10. #1440

    Domyślnie

    Bo to z zaskoczenia było...

Strona 144 z 146 PierwszyPierwszy ... 4494134142143144145146 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •