Close

Strona 111 z 146 PierwszyPierwszy ... 1161101109110111112113121 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 101 do 1 110 z 1451

Wątek: Trucks

  1. #1101

    Domyślnie

    No wiesz co?! Ligo nie będzie niczyim ogonowym

  2. #1102

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    No wiesz co?! Ligo nie będzie niczyim ogonowym
    Nobody's perfect.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  3. #1103

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Bo teraz jeździsz jako mechanik pokładowy, nawigator, czy radiotelegrafista, tak?
    Dopiero teraz do mnie dotarło, że w pokrewnych branżach te funkcje są jednak rozdzielone.


    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    No wiesz co?! Ligo nie będzie niczyim ogonowym
    Tak yes, sir!

    Ale Wupsik musi, bo inaczej się udusi, sia ba da...

  4. #1104

    Domyślnie

    @Ligo to jak to, to już nie jesteś truckerem?
    To co będzie że zdjęciami z amerykańskich highwayow oczami truckera? Klimat był przedni.

    No ale jak chcesz innego zawodu spróbować, to normalna rzecz...
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  5. #1105

    Domyślnie

    Jestem, ale w tej chwili takim "dochodzącym".
    Szczerze mówiąc - przesyt.

  6. #1106

    Domyślnie

    W innym wątku, nie tak znowu bardzo odległym, pojawiło się pytanie o niezsynchronizowaną skrzynię biegów, bo w amerykańskich truckach właśnie takich się używa, oprócz coraz częstszych skrzyń automatycznych, a dokładniej zautomatyzowanych.

    Otóż najczęściej spotykana skrzynia to 13-biegowy Eaton-Fuller. Czasem spotyka się 10-ki, albo 18-ki.
    Producenci oprócz Eatona, to Rockwell i ZF. Wszystko to skrzynie bez synchronizatorów, najprostsze w budowie i najtrwalsze.
    Dla ścisłości - skrzynia 13-biegowa tak naprawdę ma 16 przełożeń, ale normalnie używanych 13, stąd nazwa.

    Wbrew pozorom, użytkowanie takiej skrzyni po treningu jest znacznie łatwiejsze i szybsze, jak synchronizowanej, ponieważ nie trzeba używać sprzęgła. Jak to dokładnie działa, pokazuje kolega Zbyszek z Kanady.

    https://www.youtube.com/watch?v=-NqQGQ6cmto

  7. #1107

    Domyślnie

    Całkiem ciekawe. Ja kiedyś miałem dużego fiata ze sprzęgłem wysprzęglanym siłownikiem hydraulicznym. No i kiedyś ten siłownik padł. Wtedy podobną metodą przyjechałem do domu bez sprzęgła a pokonałem 60km. Dodatkową trudnością było ruszanie i zatrzymywanie. Zatrzymywałem się gasząc silnik a ruszałem na rozruszniku z włączoną jedynką.

  8. #1108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zbyszek Zobacz posta
    Zatrzymywałem się gasząc silnik a ruszałem na rozruszniku z włączoną jedynką.
    To już wyższa szkoła jazdy.


    We wcześniejszych truckach do sterowania skrzynią używało się trzech dźwigni - jedna do biegów, druga do połówek i trzecia zakres góra-dół, albo inaczej mała-duża skrzynia. Potem zakres góra-dół został przeniesiony na klawisz. Dzisiaj jest znacznie wygodniej na dźwigni zmiany biegów, a wcześniej było na desce rozdzielczej, jak tu.
    Krótsza dźwignia to biegi, a dłuższa połówki.
    https://www.youtube.com/watch?v=6dwBRWW03no

  9. #1109

  10. #1110

    Domyślnie

    Taki tam zdziś telefoniczny, z lekka przerysowany.

    413.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P_20210412_152441a.jpg
Wyświetleń:	226
Rozmiar:	231,7 KB
ID:	50610

Strona 111 z 146 PierwszyPierwszy ... 1161101109110111112113121 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •