Close

Strona 30 z 146 PierwszyPierwszy ... 2028293031324080130 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 291 do 300 z 1451

Wątek: Trucks

  1. #291

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz81 Zobacz posta
    Czy na drogach widujesz sporo caboverów?
    Przeważnie jednego raz na 2-3 dni.
    Nikt już ich nie produkuje, nie sprawdziły się. Każdy woli mieć przed sobą solidną strefę zgniotu, a i też dużo więcej miejsca w kabinie.

    Tu widać dobrze tę różnicę:

    123.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1918a.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	604,4 KB
ID:	32605

  2. #292

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Z ostatnich zdjęć - nawet nie wiedziałem, jak te wiatraki potrafią być sakramencko gigantyczne (mam jedno zdjęcie, na którym te trucki wyglądają przy nich jak karzełki). Jak masz taki wiatrak z jakimś punktem odniesienia, żeby porównać wielkość, to dawaj!
    Mam takie coś:

    124.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1150130b.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	219,9 KB
ID:	32611

    To chyba największe turbiny, jakie widziałem w Stanach. Co nie znaczy, że w Europie, czy Azji nie ma większych.
    Te są w Indiana, a poprzedni, pojedynczy, stoi w Iowa.

  3. #293

    Domyślnie

    Z ciekawostek - te łopaty są dzielone na długości izolatorami, ponieważ jak były monolityczne, to różnica potencjałów powodowała wyładowania, zdarzały się nawet wypadki śmiertelne.
    To sporo mówi o ich rozmiarach.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  4. #294

    Domyślnie

    Argosy w fajnej konfiguracji. Te amerykańskie cabovery jeszcze dobrze mają się w Australii czy Nowej Zelandii ale tam ponoć kosztem komfortu pracy kierowcy (mniejsze i krótsze kabiny) zwiększają możliwości załadunkowe czyli krótszy ciągnik ale dłuższe naczepy i możliwość przewiezienia większej ilości ładunku.
    D7500, N50 1.8, N70-300 AF-P

  5. #295

  6. #296
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Orzeszku... teraz dopiero widac skale i to jak wielkie jest to skrzydlo.

  7. #297

    Domyślnie

    No właśnie tu jest problem, bo na tym zdjęciu nie widać, że tak naprawdę jest to dwa razy większe.

  8. #298
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    No właśnie tu jest problem, bo na tym zdjęciu nie widać, że tak naprawdę jest to dwa razy większe.
    Widze szerokosc u nasady i porownanie do wielkosci kabiny. Nie mialem na mysli dlugosci. Dlugosc sobie wyobraze na podstawie szerokosci nasady

  9. #299

    Domyślnie

    Jeśli idzie o wielkość tych wiatraków, sam byłem naprawdę zdumiony - a teraz się zastanawiam, czy to jest ostatnie słowo i czy gdzieś tam na bezkresnych równinach nie ma jeszcze większych!

    Pokazuję link a nie zdjęcie, bo wątek nie jest mój, więć nie wypada, po drugie samo zdjęćie nie jest najlepsze, zrobione zza szyby, a na górze widać kawałek zacieniającej folii... Ale wielkość tych budowli jest dla mnie naprawdę imponująca, zwłaszcza w porównaniu do tych maluteńkich autek u dołu, a są tam też duże trucki.


    http://bombel.x10.mx/obrazki/farma-wiatrakow.jpg


    PO edycji - już się wyświetla, przepraszam za techniczne zawracanie głowy.
    Ostatnio edytowane przez 2pompony ; 25-10-2019 o 23:36
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #300

    Domyślnie

    Tak, o ile dobrze kojarzę, to miejsce jest przy trasie kawałek na wschód od Los Angeles.
    Ale myślę, że to ten sam kaliber, co moje wcześniejsze z Indiana.

Strona 30 z 146 PierwszyPierwszy ... 2028293031324080130 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •