Close

Strona 142 z 146 PierwszyPierwszy ... 4292132140141142143144 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 411 do 1 420 z 1451

Wątek: Trucks

  1. #1411

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Mnie rozwalil jeden tekst z gazety X, "Protest koronasceptykow" a na koniec ze 90% kierowcow jest zaszczepionych dwoma dawkami(sic!) - nie ma to jak na koniec zaprzeczyc w artykule tezie z tytulu, full profeska dziennikarska.
    Daj spokój, profeska... Zastanawiam się kto ich tam zatrudnił - podstawowe, ordynarne orty... Jak tak można?
    To nawet na tym forum uważam, żeby takich nie robić, bo wstyd, a oni tam bez zahamowań... Albo z głupoty/niewiedzy.

    Polskich truckerów w Kanadzie jest całkiem sporo, podobnie jak w Stanach, a może i statystycznie więcej.


    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    No ale dawac fote pukawki, przeciez dla nas w Polsce to...inny swiat.

    Takze fota w stylu tylko bezkresne niebo na amerykanskim highwayu, ja i moj wierny Truck i Remington, to byloby cos fajnego.
    Faajnie, ale długiej broni ze sobą nie wożę, krótką też rzadko. Ale to dobry temat, żeby zastanowić się, jak jest z tą bronią w Polsce. Bo przecież tutaj co drugi ma gnata w kabinie trucka, a jeszcze się jakoś nie pozabijali wszyscy.

  2. #1412

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    .
    Faajnie, ale długiej broni ze sobą nie wożę, krótką też rzadko. Ale to dobry temat, żeby zastanowić się, jak jest z tą bronią w Polsce. Bo przecież tutaj co drugi ma gnata w kabinie trucka, a jeszcze się jakoś nie pozabijali wszyscy.
    Z poprzedniego wpisu, ze cie do Kanady z Remingtonem nie wpuszcza. Zrozumialem ze gdzies tam co nieco schowane jest w Trucku
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #1413

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Z poprzedniego wpisu, ze cie do Kanady z Remingtonem nie wpuszcza. Zrozumialem ze gdzies tam co nieco schowane jest w Trucku
    Jak mieszka w Chicago to na pewno ma.
    Nie bez przyczyny amerykanie mówią: “Witamy w Chicago, największej otwartej strzelnicy w USA”
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  4. #1414

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Z poprzedniego wpisu, ze cie do Kanady z Remingtonem nie wpuszcza. Zrozumialem ze gdzies tam co nieco schowane jest w Trucku
    Oj tam, oj tam... Nie jeździłem i nie jeżdżę do Kanady, to nie mój biznes. Ale jak się jeździ, to uważać trzeba, bo słyszałem o przypadku, kiedy Kanadole zamknęli US truckera, który jeździł po Stanach i akurat dostał szybki kurs do Kanady, tylko zapomniał, że ma gnata w kabinie.

    Na granicy zwykle prześwietlają rentgenem, więc giwera się raczej nie ukryje, chyba że pogranicznik ślepy, ale wątpię.


    Cytat Zamieszczone przez Władca Pixeli Zobacz posta
    Jak mieszka w Chicago to na pewno ma.
    Nie bez przyczyny amerykanie mówią: “Witamy w Chicago, największej otwartej strzelnicy w USA”
    Strzelnica to chyba w południowych dzielnicach, a ostatnio też w zachodnich. Ale to lokalsi się strzelają, nie jacyś tam biali, żółci, czy czerwoni...

  5. #1415

    Domyślnie

    Media pokazują jak teraz trudno żyć w Ottawie bo w centrum zamknięte sklepy, nie kursują autobusy. A kto je zamknął - przecież władze, czy trzeba było? Nie wiem czy tak zablokowane ze dostawy nie dojada? W global news jednak gość z ulicy się wypowiadal, trochę z obawa, że w historii wszelkie zmiany zawszę powodowały jakieś przejściowe niedogodności.
    Ostatnio edytowane przez jurkarol ; 02-02-2022 o 10:47

  6. #1416

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    ...Swoją drogą dla mnie trochę dziwne, że akurat Wyborcza informuje o takich rzeczach...
    Mnie to dziwi, że piszecie o jakiejś zaporze informacyjnej. Może tam u was, ale u nas od kilku dni doslownie wszędzie się potykam o to info. A wcale tego nie szukam. Przynajmniej w kilkunastu miejscach w necie. Informowało też o tym zarówno tvp info jak i tvn 24.

  7. #1417

    Domyślnie

    Tak, teraz jest. Kiedy szukałem, nie było.
    Być może ja jestem za szybki, a media zbyt wolne...

  8. #1418

    Domyślnie

    Książka Skarg i Zażaleń.

    502.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ksiz.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	243,2 KB
ID:	60026

  9. #1419
    Sith Hospodar Impaler Awatar Dex
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Alpy Transylwańskie
    Posty
    5 176

    Domyślnie

    Ananasek

  10. #1420

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Ale to dobry temat, żeby zastanowić się, jak jest z tą bronią w Polsce. Bo przecież tutaj co drugi ma gnata w kabinie trucka, a jeszcze się jakoś nie pozabijali wszyscy.
    Nie ma nad czym zastanawiać.

    Śmiertelność związana z bronią palną w USA jest wyższa niż w większości innych krajów, szczególnie rozwiniętych.(...)
    Amerykański wskaźnik zgonów z użyciem broni palnej wynosił 10,6 na 100 000 osób w 2016 r. , ostatnim roku badania, które wykorzystuje nieco inną metodologię niż CDC. Było to znacznie więcej niż w krajach takich jak Kanada (2,1 na 100 tys. ) i Australia (1,0), a także narody europejskie, takie jak Francja (2,7), Niemcy (0,9) i Hiszpania (0,6).


    Liczba zgonów w wyniku użycia broni palnej w 2017 r. wyniosła 39 773, co jest najniższą wartością od 1968 r., najwcześniejszego roku, dla którego CDC posiada dane online. Było to nieco więcej niż 39 595 zgonów z broni palnej odnotowanych w poprzednim roku szczytowym – 1993. W ostatnich latach wzrosła liczba zabójstw z bronią i samobójstw z bronią: Liczba zabójstw z użyciem broni wzrosła o 32% w latach 2014-2017, podczas gdy liczba samobójstw z użyciem broni rosła co roku w latach 2006-2017 (ogólny wzrost o 41%).
    Samobójstwa z bronią osiągnęły najwyższy odnotowany poziom w 2017 roku. Jednak liczba zabójstw z użyciem broni pozostała znacznie poniżej szczytu w 1993 r. , kiedy to popełniono 18 253 zabójstwa z użyciem broni palnej – i kiedy ogólny poziom brutalnych przestępstw w Stanach Zjednoczonych był znacznie wyższy niż obecnie.


    za https://trybun.org.pl/2019/08/26/lep...-palnej-w-usa/

Strona 142 z 146 PierwszyPierwszy ... 4292132140141142143144 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •