Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Barbur007 Zobacz posta

    Dziękuję za informację, jednak u kumpla w apracie jest zakładka powrót do ustawień fabrycznych. U mnie tego brakuje, a banki chyba już pokasowane. Wpadł mi w ręce program s erwisowy, ale szukam fachowca kóry mnie pokieruje, bym czegoś nie zepsuł. Wiem, że tam są ustawienia dla AF i można coś uszkodzić. Może ktoś dobrze to zna i podpowie mi. Pozdrawiam Serdecznie Bartek.


    Witaj, a czy u Ciebie w apracie także brakuje przywracania aparatu do stanu farycznego, tylko można usuwać banki. U kolegi w starym D800 to jest. A jego aparat jest ośmioletni. Pozdrawiam Bartek
    Twój kolega ma dziwny aparat. Ja mam D800 od prawie dziewięciu lat i nie było w nim takiej zakładki. Może pojawiła się w jakiejś wersji oprogramowania, której akurat nie wgrałem, chociaż wątpię. Poniżej podaję to co na temat resetu znalazłem w księdze Busha (Nikon D800/800E):
    Cold reset. Jedyną drogą do resetu wszystkich ustawień w D800 jest wyciągnięcie akumulatora i pozostawienie aparatu do momentu, gdy wyczerpana zostanie backup battery (bateryjka podtrzymująca ustawienia). Może to trwać wiele tygodni. Częściowy reset można uzyskać przez wyciągnięcie akumulatora i włączenie na chwilę aparatu, ale ten sposób nie zeruje wszystkich ustawień tak długo jak działa backup battery.
    Podejrzewam, że w celu resetu do ustawień fabrycznych w serwisie Nikona wyciągają tą backup battery, wsadzają aku i włączają na moment aparat, ale nie radzę samemu tak postępować.
    Ostatnio edytowane przez markB ; 06-09-2021 o 03:01

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zbyszek Zobacz posta
    Zainteresował mnie ten wątek ponieważ właśnie zakupiłem D850 i przeczytałem prawie całą instrukcję do niego. A ponieważ D850 jest podobne do D800 to może coś pomogę. Ciekawostką jest brak opcji resetu ustawień, ale jeśli chodzi o banki to nie są one poblokowane. Banków nie można usuwać ani dodawać. Można je tylko i wyłącznie resetować. Ale reset jednego banku nie wpływa na pozostałe i trzeba go wykonać osobno dla każdego banku.

    Swoją drogą szkoda że nikt nie wpadł na pomysł żeby można było kopiować ustawień między bankami.
    W D850 jest możliwość resetu ustawień: w menu ustawień przed zakładką wersja oprogramowania jest zakładka resetuj wszystkie ustawienia.
    Ostatnio edytowane przez markB ; 06-09-2021 o 12:50

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. D800 + N24-70 = problem
    By J@sió in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 03-09-2021, 12:23
  2. D800 problem AF z zoomami
    By djzziom in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26-08-2021, 01:17
  3. problem z kopiowaniem ustawień w bridge
    By nikonel in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-06-2018, 20:55
  4. 2xd700 - Łatwa kompensacja z resetem - w jednej resetuje, w drugiej nie.
    By Krzysztof N. in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-09-2017, 15:47
  5. D800 + s 100-300 f4 af problem
    By vASQ in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 17-03-2013, 01:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •