Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22
  1. #11

    Domyślnie

    To żródło jest ok, bo stąd pobrałem i jest ok. Sprawa banków pozostała otwarta. Pozdrawiam

  2. #12

    Domyślnie

    Zresetowałeś kombinacją przycisków które ci podałem? Menu w twoim aparacie wygląda normalnie - zajrzyj do instrukcji obsługi gdzie masz rozpisane poszczególne okna menu i kolejne jego pozycje.

  3. #13

    Domyślnie

    Tak to robiłem kilkanaście razy, nie znikają poblokowane banki i brak możliwości przywrócenia ustawień fabrycznych Nikon ma kilka resetów, ten wspomniany przeż Ciebie to miękki reset do ustawień standardowyc aparatu. Ja szukam zakładki, która może jest w poblokowanych bankach poprzedniego użytkownika. Pozdrawiam Bartek

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Tak resetowałem ustawienia guzikami. To przywróciło aparat do standardowych nastawień. Osobiste siedzą dalej. Pozdrawiam BArtk

  4. #14

    Domyślnie

    Banki ustawień osobistych kasujesz koszem. Zaznaczasz bank, wciskasz kosz i potwierdzasz że chcesz przywrócić go do ustawień fabrycznych zatwierdzając przyciskiem OK.

  5. #15

    Domyślnie

    Widzisz ja to już też robłem, ale siedzą dalej. Obczytałem się w sprawach resetu, obejrzałem mniemal wszystkie poradniki serwisowe. Jeszcze jedno poprzedni użytkownik ustawił tak, że przycisk jest tylko z boku aparatu. ten środkowy nie ma funkcji potwierdzania. Aparat przywróciłem do poprzedniego softu 1.10, który ostrzy z sigmami. Mam jak wspomniałem 150-600 DG i jest cichutko i pięknie ostrzy. Pozostaje sprawa resetu tych wszystkich wgranych ustawień. bo nawet po zmianie softu nie zniknęły te banki i zmienione przyciski ect. Nie wiem co to w tym siedzi. Gość przed obawą ,że pracownik zrobi mu reset zablokował i wywalił zakładkę przywracanie do ustawień fabrycznych. Może są jakies magiczne 3 przyciski jak w telefonie i wchodzi się w bios aparatu. Są tu na grupie znani sewisanci, może oni znają klucz do tej zagadki. Pozdrawiam Bartek

    - - - - kolejny post - - - - - -

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez keszyn Zobacz posta
    Siema, może ktoś miał taki problem z D800, w żaden sposób nie chcą się przywrócić ustawienia fabryczne, nie da się również usunąć banków ustawień osobistych, nie działają przyciski Fn1 i Fn2.
    Zrobiłem aktualizację oprogramowania, w zasadzie to było najnowsze, ale to nic nie pomogło - jakieś pomysły?
    Powiedz prosze jak to rozwiązałeś, bo mam ten sam problem z moim D800. Nie widać zakładek z resetami. Pozdrawiam Bartek

  6. #16

    Domyślnie

    Zainteresował mnie ten wątek ponieważ właśnie zakupiłem D850 i przeczytałem prawie całą instrukcję do niego. A ponieważ D850 jest podobne do D800 to może coś pomogę. Ciekawostką jest brak opcji resetu ustawień, ale jeśli chodzi o banki to nie są one poblokowane. Banków nie można usuwać ani dodawać. Można je tylko i wyłącznie resetować. Ale reset jednego banku nie wpływa na pozostałe i trzeba go wykonać osobno dla każdego banku.

    Swoją drogą szkoda że nikt nie wpadł na pomysł żeby można było kopiować ustawień między bankami.

  7. #17

    Domyślnie

    Witaj, a jak sprawdzić czy bankach nie ma już ustawień osobistych poprzedniego użytkownika. ? Wchodziłem na wszystkie zakładki aparatu i naprawdę brakuje mi przywracania aparatu do ustawień fabrycznych. Zauważyłem też, bo oglądałem wszelkie poradniki o tym nawet tego anglielskiego fachowca, jak robić resety i to, że jest ich kilka. Udało mi się uruchomić aparat z Sigmą, bo mam 150-600 i stałem przed fatem,że AF nie reagował, teraz jest, ale dlaczego reset do wcześniejszej wersji nie sformoatował wszystkich danych. Nadal brakuje tych zakładek. Może kolega doczyta coś w tej instrukcji o tym. Liczłem też, że odezwie się jakiś fachowiec z serwisu i rozwieje te wątpliwości. Jak zrobić całkowity format NIKONA? Czy nie grozi to uszkodzeniem podzespołów, co daje kabel, jaki model stosować i jaki jest program serwisowy? albo nikona, który pozwala to zrobić bez komplikacji. MIałem kedyś D70s, pamiętam,że mogłem zmieniać i wgrywać krzywe do aparatu, to było coś. Nie paniętam programu, chyba picture project. Czy to jest możliwe w D800.Może pozbyć się D800 i kupić D 750? Pozdrawiam Brtek

  8. #18

    Domyślnie

    Całkowity format D800 można zrobić tylko poprzez serwis Nikona. W D800 nigdy nie było zakładki całkowitego formatu. Tak jak kol. Zbyszek napisał możesz tylko zresetować po kolei banki użytkownika, tak jak na tym filmie: https://www.youtube.com/watch?v=fPgouzrXuRw
    Picture project to program na komputer, poprzednik Capture NX. Żeby mieć to samo co w D70s, zmieniasz i zapisujesz ustawienia Picture Control w aparacie.

  9. #19

    Domyślnie

    Witajcie, czy ktos z kolegów potrafi obsłużyć progam dziagnostyczny Nikona do D800 tam jest masa funkcji, ale boję się uszkodzenia elektroniki. Mnie interesuje tylko reset jak w telefonie. Pozdrawiam Bartek.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Dziękuję za informację, jednak u kumpla w apracie jest zakładka powrót do ustawień fabrycznych. U mnie tego brakuje, a banki chyba już pokasowane. Wpadł mi w ręce program s erwisowy, ale szukam fachowca kóry mnie pokieruje, bym czegoś nie zepsuł. Wiem, że tam są ustawienia dla AF i można coś uszkodzić. Może ktoś dobrze to zna i podpowie mi. Pozdrawiam Serdecznie Bartek.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Ten film znam jest świetny, ale brakuje w moim D800 tych zakładek do 3 resetów. Dzięki. Pozdrawiam Bartek.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Zbyszek Zobacz posta
    Zainteresował mnie ten wątek ponieważ właśnie zakupiłem D850 i przeczytałem prawie całą instrukcję do niego. A ponieważ D850 jest podobne do D800 to może coś pomogę. Ciekawostką jest brak opcji resetu ustawień, ale jeśli chodzi o banki to nie są one poblokowane. Banków nie można usuwać ani dodawać. Można je tylko i wyłącznie resetować. Ale reset jednego banku nie wpływa na pozostałe i trzeba go wykonać osobno dla każdego banku.

    Swoją drogą szkoda że nikt nie wpadł na pomysł żeby można było kopiować ustawień między bankami.
    Witaj, a czy u Ciebie w apracie także brakuje przywracania aparatu do stanu farycznego, tylko można usuwać banki. U kolegi w starym D800 to jest. A jego aparat jest ośmioletni. Pozdrawiam Bartek

  10. #20

    Domyślnie

    Porównaj wersję oprogramowania swojego aparatu i kolegi. Choć to jest dziwna różnica, być może jakieś ustawienie blokuje zakładkę całkowitego resetu.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D800 + N24-70 = problem
    By J@sió in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 03-09-2021, 12:23
  2. D800 problem AF z zoomami
    By djzziom in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26-08-2021, 01:17
  3. problem z kopiowaniem ustawień w bridge
    By nikonel in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-06-2018, 20:55
  4. 2xd700 - Łatwa kompensacja z resetem - w jednej resetuje, w drugiej nie.
    By Krzysztof N. in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-09-2017, 15:47
  5. D800 + s 100-300 f4 af problem
    By vASQ in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 17-03-2013, 01:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •