Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Domyślnie Nikkor 35/1.4 ai/ais vs Sigma art 35/1.4

    Witam,
    Czy komuś coś wiadomo, które z tych szkieł da lepszy obrazek na d610 lub s 750? Tylko o to mi chodzi, bo brak af w pierwszym jest oczywisty. Cenowo chyba są porównywalne, jak wziąć pod uwagę nie zajechaną sztukę N 35/1.4?
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  2. #2

    Domyślnie

    Ale myślisz o obrazku na 1.4? Raczej Nikkory na 24 MPX będą miały ostrość Sigmy na 1.4 przy przysłonach rzędu 8+... Bez sensu. Jak chcesz klimatycznie, to może warto, choć ceny 35 1.4 Ai czy AiS są ogromne. Może jakieś 2.8-4 da Ci satysfakcjonujący obrazek. Ale jak chcesz czegoś użytecznego od 1.4, to zdecydowanie Art 35.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki! Właśnie o to mi chodziło. W takim razie zbieram kasę na arta!
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  4. #4

    Domyślnie

    Miałem Nikkora 35/1.4 AiS i na przysłonie F/1.4 szału nie było, ale od F/2 obrazek był bardzo ładny.
    Sprzedałem go tu na forum i teraz żałuję, chętnie bym go odkupił.
    Poniżej jedna fotka zrobiona korpusem D7100 na przesłonie F/2.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_7815.JPG
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	8,43 MB
ID:	29191

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki!
    Czyli wydaje mi się, że jest sens kupić Nikkora jakby był znacząco tańszy od Sigmy (oczywiście cały czas mówię o używkach), a ich ceny generalnie są raczej chore.
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  6. #6

    Domyślnie

    Ja kupiłem od znajomego z Belgii w stanie funkel nówka za 1400 zł. i za tyle samo sprzedałem.
    Po jakimś czasie, gość, który ode mnie kupił, zaproponował mi odsprzedaż za 2100 zł...
    Warto poszukać, da się znaleźć perełki w normalnych cenach. Za 2100 zł. wolałbym Sigmę Art.

  7. #7

    Domyślnie

    No właśnie.... Powyżej 2000 to raczej nie ma sensu brać N 35/1.4, bo art wyjdzie w podobnej cenie, a obrazek ma jednak lepszy z tego co Koledzy napisali wcześniej. Czy są jakieś różnice optyczne pomiędzy poszczególnymi seriami tych szkieł? Bo już obudowy są różne. Mówimy o ai/ais, żeby mieć odczyt przesłony w aparacie. Non-ai oczywiście odpada.
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Walle Zobacz posta
    Ja kupiłem od znajomego z Belgii w stanie funkel nówka za 1400 zł. i za tyle samo sprzedałem.
    Po jakimś czasie, gość, który ode mnie kupił, zaproponował mi odsprzedaż za 2100 zł...
    Warto poszukać, da się znaleźć perełki w normalnych cenach. Za 2100 zł. wolałbym Sigmę Art.
    I tenże "gość" go sprzedał, tylko już nie pamięta czy przypadkiem nie za jeszcze więcej... Niestety to nie jest obiekfyw do stosowania przy 1.4 na cyfrze nawet tak mało wymagającej jak D700. 2.8 to wtedy już tak ale chyba nie o to chodzi w takim szkle. Teraz mam Zeiss Distagona 2.0/35 i to już jest zdecydowanie lepsze szkło od pełnego otworu nawet.

  9. #9

    Domyślnie

    Co do szczegółów konstrukcyjnych, to ja się nie wypowiem, bo jestem amatorem hobbystą fotografii. Są tu na forum prawdziwi znawcy, może zabiorą głos
    Na ''Optycznych'' jest bardzo ciekawy (kilku częściowy) artykuł o obiektywach Nikkora, napisany przez naszego forumowego kolegę. Poszukaj tam informacji, możliwe, że są tam też szerzej opisane 35-tki.

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki! Na Zeissa też popatrzę w takim razie, ale jednak art staje się nrem 1. Myślałem też o Voigtlanderze ultronie 40/2.0 - można go znaleźć w naprawdę dobrej kasie, jest malutki, ale światełko już jednak o działkę niżej i nie wiem, jaki realnie daje obrazek.
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikkor AF-S DX55-200 - SIGMA 70-300APO DG MACRO - SIGMA 28-300AF DG
    By mariuszpe in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-06-2009, 13:39
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-06-2009, 21:18
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-01-2008, 22:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •