Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42
  1. #1

    Domyślnie Bezlusterkowiec na wakacje + coś z małą GO

    Cześć.

    Na wstępie dziękuję za Wasze odpowiedzi na moje poprzednie pytania.

    Po przeczytaniu tego co już jest w temacie na forum, odwiedzeniu kilku sklepów i wakacjach na które wziąłem cały dostępny mi sprzęt (mój i pożyczony), oraz smartfon Samsunga A50, który ma szeroki kąt, wiem już czego mniej więcej potrzebuję:

    1. Sprzęt ma być lekki, aby chciało mi się go zabierać wszędzie ze sobą, wielkość jest o wiele mniej ważna niż waga.

    2. Jako że szeroki kąt w A50 jest znośny, rezygnuję z potrzeby zakupu i noszenia szerokiego szkła, którą deklarowałem wcześniej. Miło by było jednak mieć 24mm na szerokim kącie. Tele też nie jest mi potrzebne, używam go tylko i wyłącznie w celu uzyskania małej GO.

    3. Najtrudniejsze: muszę mieć coś co pozwoli wykonywać zdjęcia z rozmytym tłem. Najlepiej w miarę jasny zoom (niewykonalne?), lub stałkę (koniecznie z AF!).

    4. Ma mieć łączność WiFi, aby na smartfonie jeszcze na wakacjach oglądać i obrabiać zdjęcia, ważne, bo po powrocie nie mam już na to czasu

    5. Cena ma nie zabić, budżet to ok 2tys ze sprzedaży szklarni + ok 1000zł chętnie kupię używany sprzęt.

    Rozważam:
    D5300+N18-70 (obiektyw mam i daje on już jaką taką GO przy 70mm i f4,5) +stałka 35mm f1, 8 - duże ale lżejsze niż to co mam teraz.

    Canon M50 z kitem - da się tym uzyskać rozbicia tła? Ew jaką stałkę af kupić?
    Myślę też o speed boosterze i szkle ff

    GX80 z 12-32? Mega kompaktowy, ale bez szans na rozmycie tła w kicie + jakaś stałka af, co polecacie?

    Jeśli nic z powyższych nie da się zamknąć w ww. budżecie to Sony A7k tylko do tego nie ma sensownego szkła, o ile wiem
    D80 + N18-70 + 55-200 + N50/1.8 + T12-24/4 + Sb600 + dylematy

  2. #2

    Domyślnie

    M50 z kitem 15-45 i EF 50 STM przez adapter powinno sie udac zebrac ponizej 3000 PLN. to jest dosc fajny aparacik z dobrze dopracowanym interfejsem uzytkownika (fajnie sie tego uzywa), kitowe szklo obleci, a ta 50-tka to bardzo solidny obiektyw w smiesznej cenie.

    GX80 nie znam, nie wypowiem sie.


    ale kombinowalbym tez z innej strony... sprzedajesz D80, 55-200 i 12-24, za to kupujesz cos w desen wlasnie D5300 i masz to co bys chcial. IMHO 50-tka w cropie bedzie fajniejsza do zabawy z mala GO niz 35-tka. na upartego 35-tke kiedys dokupisz, drogie to nie jest

  3. #3

    Domyślnie

    Jak zobaczyłem, jak wygląda szeroki kąt w Samsungu A40, gdy są na zdjęciu budynki, to postanowiłem sobie tego nie używać nigdy więcej
    Moim zdaniem to względem obrazka niewiele (o ile w ogóle) zyskasz, zamieniając d80 na GX80. Do krajobrazu matryca o proporcjach 4:3 mnie w ogóle nie przekonuje, ale to rzecz indywidualna, ja standardowo używam 16:9, często 10:4.
    O Canonie M to za bardzo się nie wypowiem, miałem parę razy w ręku, ale dla mnie obsługa to na pewno nie jest intuicyjna Przekonałem się, że na tv~42' zdjęcia wyglądają gorzej niż z matrycy 24 mpx Nikona, ale może to też kwestia szkła.
    Jak a być lekko i sexy to ML jest niezastąpiony, jeśli liczy się cena i możliwości, to lustrzanka wyjdzie taniej, tak uogólniając.

    Ps. Zbyt lekki zestaw wymaga statywu (pomieszczenia, wieczór, itp.) lub wywalenia ISO, nie utrzymasz z ręki czasów jak z konkretną lustrzanką, tak, że czasem oszczędność na wadze jest pozorna. No i jasne szkła małe nie są, coś za coś.

  4. #4

    Domyślnie

    Napiszę może o Panasonicu. U mnie GX80 zastąpił wszelkie DX'owe korpusy. Nawet "małego" D3100 + N35/1.8. Po prostu przy GX80 ten zestaw przestaje być mały. Zabieram go zdecydowanie najczęściej spośród wszystkich "wyjazdowych" aparatów- czy to wiszącego w niewielkim pokrowcu (Lowepro Dashpoint 20) na szelce plecaka, czy też w kieszeni bluzy lub kurtki.
    Faktem jest, że matryca o proporcjach 4:3 jest bardzo dziwnym pomysłem z którego nie korzystam. Ale godząc się na mniejszą rozdzielczość nie ma problemu by zapisywać zdjęcia w proporcjach 16:9 czy 3:2, z czego oczywiście korzystam.
    Przerabiałem parę różnych obiektywów i skończyło się na kicie 12-32 oraz stałce 12/2.5 z najważniejszych dla mnie powodów- są najmniejsze. Ale Tobie sugerował bym dla "rozmycia" 25/1.7- bardzo fajny obiektyw w fajnej cenie. Nie ukrywam, że poza wielkością (a raczej małością) lubię ten aparat za funkcjonalność i ogólną użyteczność.
    Jeśli masz jakieś konkretne pytania odnośnie tego aparatu to odpowiem. Aczkolwiek nie chcę przesadnie zachwalać, bo bez problemu kupisz aparat generujący lepszy obraz, bez problemu kupisz aparat znacznie mniejszy, kupisz też tańszy... Ale dla mojego zastosowania jest to idealne połączenie wielu cech, oczywiście godząc się w tej uniwersalności na pewne kompromisy. Bo niestety wybór sprzętu to sztuka kompromisów.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za tak szybki odzew!
    Dodam jeszcze, że ważny jest dla mnie dobry wizjer cyfrowy, np ten w pentax lx100 jest zły, za mało rozdzielczości.

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ale kombinowalbym tez z innej strony... sprzedajesz D80, 55-200 i 12-24, za to kupujesz cos w desen wlasnie D5300 i masz to co bys chcial. IMHO 50-tka w cropie bedzie fajniejsza do zabawy z mala GO niz 35-tka. na upartego 35-tke kiedys dokupisz, drogie to nie jest
    Moja 50tka wymaga niestety śrubokręta, więc nie mógłbym jej zostawić, a poza tym wolę coś ciut szerszego, ale lekkie lustro biorę pod uwagę.

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Jak zobaczyłem, jak wygląda szeroki kąt w Samsungu A40, gdy są na zdjęciu budynki, to postanowiłem sobie tego nie używać nigdy więcej
    Moim zdaniem to względem obrazka niewiele (o ile w ogóle) zyskasz, zamieniając d80 na GX80. Do krajobrazu matryca o proporcjach 4:3 mnie w ogóle nie przekonuje,.
    W A50 i P30 lite jest znośnie w przypadku "pejzarzy" a z miast staram się w wakacje uciekać. W gx80 zysk musi być na jakości również, bo ww. telefony robią już niewiele gorsze zdjęcia

    Też nie lubię 4:3, ale też wiem że zawsze mogę wykadrować do 3:2

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Napiszę może o Panasonicu. U mnie GX80 zastąpił wszelkie DX'owe korpusy. Nawet "małego" D3100 + N35/1.8. Po prostu przy GX80 ten zestaw przestaje być mały. Zabieram go zdecydowanie najczęściej spośród wszystkich "wyjazdowych" aparatów...
    Przerabiałem parę różnych obiektywów i skończyło się na kicie 12-32 oraz stałce 12/2.5 z najważniejszych dla mnie powodów- są najmniejsze. Ale Tobie sugerował bym dla "rozmycia" 25/1.7- bardzo fajny obiektyw w fajnej cenie.
    No i o to właśnie chodzi, bo mojego ponad 1kg zestawu nie chce mi się ze sobą taszczyć. Czy na kicie udało Ci się uzyskać jakiekolwiek rozmycie tła? Czy mógłbyś wstawić jakieś fotki z kita i stałek z małą GO. Te stałki są AF? Kto jest ich producentem?

    Czy możecie polecić jeszcze jakieś konstrukcje warte zakupu, a o których nie wspomniałem? Jestem już mocno nie na czasie jeśli chodzi o sprzęt i obiektywu.
    Czy można kupić w rozsądnej cenie jasny i lekki zoom do bezluster? Taki odpowiednik 17_50 f2.8
    Ostatnio edytowane przez bonnum ; 14-08-2019 o 16:56

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bonnum Zobacz posta
    No i o to właśnie chodzi, bo mojego ponad 1kg zestawu nie chce mi się ze sobą taszczyć. Czy na kicie udało Ci się uzyskać jakiekolwiek rozmycie tła? Czy mógłbyś wstawić jakieś fotki z kita i stałek z małą GO. Te stałki są AF? Kto jest ich producentem?
    Do rozmycia tła to mam FX'a. m4/3 kupiłem dla innych celów. Jeśli chcesz rozmywać tło na m4/3 potrzebujesz bardzo jasnych obiektywów o odpowiedniej ogniskowej. A takowe będą sporej wielkości w stosunku do całości zestawu. I nie będą wyjątkowo tanie. Z drugiej strony nie wiem czym dla Ciebie jest "rozmycie tła", czego oczekujesz... Ale odnoszę wrażenie, że chciałbyś zbyt wiele od małego sprzętu w niewygórowanej cenie.

  7. #7

    Domyślnie

    Też nie lubię 4:3, ale też wiem że zawsze mogę wykadrować do 3:2
    Możesz, tylko wtedy niewiele więcej tych pikseli zostaje niż w d80. A dla mnie zalety większej matrycy, z której można kadrować są sporą zaletą.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Możesz, tylko wtedy niewiele więcej tych pikseli zostaje niż w d80. A dla mnie zalety większej matrycy, z której można kadrować są sporą zaletą.
    Tyle w teorii. Praktyka potrafi zaskoczyć.

  9. #9

    Domyślnie

    Chodzi mi tylko o odseparowanie obiektu od tła, przykład, 70mm f4,5 dla apsc. Czy są zoomy f2,8 w rozsądnej cenie dla systemów bez lustra?

    Ilość mpx jest dla mnie mało ważna o ile rozpiętość tonalna jest ok. Kadruję od razu w czasie robienia zdjęć, nie po ich zrobieniu. Ważna jest też jakość JPG od razu z puszki

  10. #10

    Domyślnie

    Podpinam się pod opinię o GX80
    kupiłem właśnie ze względu na gabaryty i wagę
    mi wystarcza do wędrówek czy to w górach/lasach czy w mieście
    oczywiście trzeba być świadomym że to nie lustrzanka i nie ma matrycy z gumy, szumy też inne i wiele innych aspektów
    ale jak się jest świadomym tych wszystkich plusów i minusów to sprzęt całkiem dobry jak na swoją cenę
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bezlusterkowiec... Tak czy nie?
    By nubius in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2018, 21:31
  2. Leica T - bezlusterkowiec APS-C
    By djhonda in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 173
    Ostatni post / autor: 23-07-2014, 02:19
  3. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 10:55
  4. Wakacje- chłodne, ale wciąż wakacje...
    By kbc82 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-09-2011, 23:47
  5. Wakacje - najlepsze miejsce na wakacje z aparatem
    By Grzesiek_G in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-08-2010, 13:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •