Close

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 42
  1. #31

    Domyślnie

    Jako, że mam i ciężki zestaw (D3 z różnymi szkłami) i wielokrotnie lżejszy zestaw (GX80 wraz z lekkimi obiektywami) zdecydowanie zgadzam się z @epicure. Kadrując lekkim zestawem ustabilizowanym przy twarzy (kadrując przez wizjer) osiągam dłuższe czasy bez poruszeń. A stabilizacja właśnie jest po to by niwelować ruchy aparatu. Bo niby po co ją stworzono?

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Oczywiście, wszak wiadomo, że stabilizacja obrazu działa tylko w teorii
    W praktyce też zauważam jej działanie Tyle, że lepiej z cięższym (i lepiej wyważonym) zestawem. Nic na to nie poradzę, po prostu mam takie doświadczenia. Zastanawiając się nad miniaturyzacją zestawu, widzę tego pewne minusy.

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Zastanawiając się nad miniaturyzacją zestawu, widzę tego pewne minusy.
    Tak jak wielokrotnie pisałem- wybór sprzętu to sztuka kompromisów. I mały i duży ma swoje minusy oraz plusy. Po prostu nie istnieje sprzęt idealny a każdy kij ma dwa końce.
    @epicure- interesująca recenzja GX9. Niestety przydługawa i ciężko się czytało Aczkolwiek 90% tego co napisałeś można przypisać do GX80.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    I jeszcze coś odnośnie GO, o czym już wspominano, i z czym wypada się zgodzić:
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Zależy z jakiej odległości fotografujesz.
    Poniżej zdjęcie z bliskiej odległości, 14 mm, f/2.5. Można sobie porównać jak wygląda głębia względem wcześniejszego zdjęcia rowerzysty robionego na tych samych parametrach:

    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 15-08-2019 o 12:33

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    @epicure- interesująca recenzja GX9. Niestety przydługawa i ciężko się czytało
    Bo to jest lekcja o aparacie. Przeczytanie 5000 słów ze zrozumieniem, w wolnym tempie, powinno zająć jakieś 35 minut - zostaje jeszcze 10 minut na oglądanie zdjęć. Cieszę się, że wytrzymałeś do końca. Możesz iść, właśnie zadzwonił dzwonek na przerwę

    A tak serio, to dzięki Jak będę pisał recenzje kefirów, a nie złożonych technologicznie urządzeń, obiecuję zmieścić się w 500 słowach
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Bo to jest lekcja o aparacie. Przeczytanie 5000 słów ze zrozumieniem, w wolnym tempie, powinno zająć jakieś 35 minut - zostaje jeszcze 10 minut na oglądanie zdjęć. Cieszę się, że wytrzymałeś do końca. Możesz iść, właśnie zadzwonił dzwonek na przerwę

    A tak serio, to dzięki Jak będę pisał recenzje kefirów, a nie złożonych technologicznie urządzeń, obiecuję zmieścić się w 500 słowach
    Szkołę rozpoczynałem w latach '80, więc mogłem o niektórych rzeczach zapomnieć Po prostu myślę, że zgadzam się z komentarzami pod recenzją- można było krócej, i równie merytorycznie Aczkolwiek nie ma sensu rozpisywać się nad formą recenzji, gdyż jedni lubią tak, a drudzy siak. Istotniejsze dla mnie były konkrety które jak najbardziej zgrywają się z rzeczywistością.

  6. #36

    Domyślnie

    Dziękuję Wam bardzo za pomoc i zdjęcia. Jednak bardziej ufam tym niż wrzuconum na portale.

    Po licznych próbach, stwierdziłem że muszę do tego podejść od strony obiektywów. Okazało się że najbardziej uniwersalny jest dla mnie mój stary, dobry i dawno zapomniany N18-70mm/f3,5-4,5 ponieważ przy 70mm i f4,5 mogę już uzyskać zdawalające jak na obiektyw kitowy rozmycie tła. Z D3000 dogaduje się dobrze a całość waży niecały kg i jest bardzo uniwersalne.. no, mogłoby być te 2mm szerzej, ale jest to dobry kompromis i w dodatku zero kosztowy. Do przyszego roku musi mi wystarczać. W między czasie sprzedam D80, Tokinę 12-24/f4, N50/1.8 i lampę. Od tego ile uda mi się za to dostać uzależniam dalsze zakupy. W najgorszym razie kupię tylko stałkę 35 lub 50 z własnym silnikiem, żeby gadała z D3000. Największą wadą D3000 jest dla mnie brak możliwości przesłania zdjęcia na telefon, więc poszukam może taniej, używanej puszki z WiFi.

    Oczywiście jeśli sprzedaż pójdzie dobrze, pomyślę o czymś co w sumie będzie ważyć koło połowy ww. zestawu, może będzie to g80+kit+Olek 45mm, a może m50 lub Sony z jakimiś przejściówkami, lub body+3 stałki. Ważny będzie zysk masy w stosunku do kosztów jakieś trzeba będzie ponieść przy zachowaniu pewnych warunków brzegowych.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Jeśli chodzi o DR w JPEGach i ich ogólną jakość, to Fuji będzie tutaj trudny do pobicia.

    Wizjer w LX ma rozdzielczość 2,4 mln punktów, więc jest to standard w tej klasie..... Na pewno ten sam typ wizjera występuje w GX9 i sądzę, że też we wszystkich kompaktopodobnych bezlustrach Panasonika. Wizjery w aparatach innych marek nie mają takiej przypadłości.

    Tu sobie poczytasz o M50:

    http://www.epicure.pl/canon-eos-m50/

    A tu o GX9, który powinien być podobny do GX80:

    http://www.epicure.pl/lumix-gx9/

    .
    Który Fuji w takim razie mam obejrzeć?

    A to co piszesz o wizjerach jest dziwne, bo wizjer w gx80 był wg mnie o niebo lepszy niż ten w LX. Fakt że porównywałem w różnych sklepach więc warunki oświetlenia mogły być inne, ale rękę bym sobie dał odciąć że ten w LX był dużo gorszy. Czy ktoś mógłby się w tym temacie wypowiedzieć?

    Za linki dziękuję, zaraz poczytam dokładnie

  7. #37

    Domyślnie

    Kolego, nie przestajesz mnie zadziwiać Różnica w wadze między d80 a d3000 to ok.100g... a d80 ma jakby więcej możliwości.

    Ps. D80 to całkiem ok aparat w dobrym świetle, portret, krajobrazy, bardzo ok.

  8. #38

    Domyślnie

    Z bateriami różnica wynosi 150g (ważyłem oba dość dokładnie). To faktycznie nie jest dużo, ale skoro mam obie puszki to biorę lżejszą i z większym LCD. A D80 to świetny aparat, tanio sprzedam

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    W kompaktach nie masz lustra, które powoduje wibracje, a często masz też możliwość użycia migawki w trybie eliminującym jej drgania. Poza tym przy występującej dziś niemal wszędzie stabilizacji obrazu i tak jesteś w stanie wielokrotnie wydłużyć czas ekspozycji z ręki.
    Sama migawka też może powodować drgania, tak jest np. w Panasonicu GX8. Na szczęście w GX80 i GX9 podobno jest już poprawiona migawka.

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Wizjer w LX ma rozdzielczość 2,4 mln punktów, więc jest to standard w tej klasie. Wyższą rozdzielczość znajdziesz jedynie w wybranych puszkach z wyższej półki. Jego wadą jest jednak to, że wykonany jest w technologii FSC - field sequential color. Nie wiem, jak to brzmi po polsku, ale chodzi o to, że kolory są wyświetlane na zmianę w wysokiej częstotliwości. Na pewno ten sam typ wizjera występuje w GX9 i sądzę, że też we wszystkich kompaktopodobnych bezlustrach Panasonika.
    Wyżej wymieniony GX8 (dla przykładu) ma wizjer OLED.

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bonnum Zobacz posta
    Który Fuji w takim razie mam obejrzeć?
    Bez znaczenia, każdy będzie oferował przyjemne JPEGi.

    Cytat Zamieszczone przez bonnum Zobacz posta
    A to co piszesz o wizjerach jest dziwne, bo wizjer w gx80 był wg mnie o niebo lepszy niż ten w LX. Fakt że porównywałem w różnych sklepach więc warunki oświetlenia mogły być inne, ale rękę bym sobie dał odciąć że ten w LX był dużo gorszy. Czy ktoś mógłby się w tym temacie wypowiedzieć?
    Nigdy nie miałem GX80 w rękach, testowałem tylko LX100 i GX9 i one właśnie miały nie najlepsze wizjery. Wiem, że jeszcze jakiś model ma taki sam wizjer, ale nie pamiętam który.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bezlusterkowiec... Tak czy nie?
    By nubius in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2018, 21:31
  2. Leica T - bezlusterkowiec APS-C
    By djhonda in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 173
    Ostatni post / autor: 23-07-2014, 02:19
  3. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 10:55
  4. Wakacje- chłodne, ale wciąż wakacje...
    By kbc82 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-09-2011, 23:47
  5. Wakacje - najlepsze miejsce na wakacje z aparatem
    By Grzesiek_G in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-08-2010, 13:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •