Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42
  1. #21

    Domyślnie

    Teoretycznie na przymkniętych nie powinno być różnic. A nie mówię o jakichś wymagających warunkach.

  2. #22

    Domyślnie

    Jeżeli m43 to gx80 lub coś zbliżonego np omd 10
    Kupiłbym wersje z kitem. Mam i polecam . Myślałem, ze sprzedam zaraz po zakupie a jest ze mną na każdym wyjeździe .
    Do rozmycia Olek 45, sigma 30 i 56 1.4
    R | 35 | 50 | 135

  3. #23

    Domyślnie

    Czyli gx80 + 12-32 + Olek 45mm f1.8 i to będzie najmniejsze rozwiązanie. Na drugim miejscu M50 z kitem a do tego speed booster i 50tka canona ff, a z Fuji co by mogło z nimi konkurować?

    Panowie posiadający gx80, czy można gdzieś zobaczyć Wasze zdjęcia nim robione?
    Ostatnio edytowane przez bonnum ; 14-08-2019 o 23:45

  4. #24

  5. #25

    Domyślnie

    Jeżeli zrezygnowalbys z wizjera to jest zestaw z olimpusem 45 za 1600zl
    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...=1#post4068726

    Jeżeli m50 to zamiast canona 50 kupiłbym na sigme 56 .
    Ma wyjść na ten bagnet na jesieni .
    R | 35 | 50 | 135

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Zbyt lekki zestaw wymaga statywu (pomieszczenia, wieczór, itp.) lub wywalenia ISO, nie utrzymasz z ręki czasów jak z konkretną lustrzanką, tak, że czasem oszczędność na wadze jest pozorna. No i jasne szkła małe nie są, coś za coś.
    Argument raczej teoretyczny, a nie praktyczny. W kompaktach nie masz lustra, które powoduje wibracje, a często masz też możliwość użycia migawki w trybie eliminującym jej drgania. Poza tym przy występującej dziś niemal wszędzie stabilizacji obrazu i tak jesteś w stanie wielokrotnie wydłużyć czas ekspozycji z ręki.

    Cytat Zamieszczone przez bonnum Zobacz posta
    Ilość mpx jest dla mnie mało ważna o ile rozpiętość tonalna jest ok. Kadruję od razu w czasie robienia zdjęć, nie po ich zrobieniu. Ważna jest też jakość JPG od razu z puszki
    Jeśli chodzi o DR w JPEGach i ich ogólną jakość, to Fuji będzie tutaj trudny do pobicia.

    Cytat Zamieszczone przez bonnum Zobacz posta
    Dodam jeszcze, że ważny jest dla mnie dobry wizjer cyfrowy, np ten w pentax lx100 jest zły, za mało rozdzielczości.
    Wizjer w LX ma rozdzielczość 2,4 mln punktów, więc jest to standard w tej klasie. Wyższą rozdzielczość znajdziesz jedynie w wybranych puszkach z wyższej półki. Jego wadą jest jednak to, że wykonany jest w technologii FSC - field sequential color. Nie wiem, jak to brzmi po polsku, ale chodzi o to, że kolory są wyświetlane na zmianę w wysokiej częstotliwości. Na pewno ten sam typ wizjera występuje w GX9 i sądzę, że też we wszystkich kompaktopodobnych bezlustrach Panasonika. Wizjery w aparatach innych marek nie mają takiej przypadłości.

    Cytat Zamieszczone przez bonnum Zobacz posta
    No bo tak na dobrą sprawę, bezlusterkowce z ciemnym zoomem są tak samo dobre jak zwykły kompakt z jasnym zoomem
    Lustrzanki z ciemnym zoomem tak samo.

    Cytat Zamieszczone przez bonnum Zobacz posta
    Bardzo proszę posiadaczy gx80 o informację czego mogę się spodziewać po jpgach względem np. amatorskich luster Nikona oraz o jego wadach, których powinienem być świadomym przed zakupem. To samo M50 o ile ktoś go ma
    Tu sobie poczytasz o M50:

    http://www.epicure.pl/canon-eos-m50/

    A tu o GX9, który powinien być podobny do GX80:

    http://www.epicure.pl/lumix-gx9/

    Cytat Zamieszczone przez bonnum Zobacz posta
    Aha, no i czy da się w kitowym szkle uzyskać choćby niewielkie odseparowanie osoby od tła. Wiem że od tego jest ff, ale mówimy tu jednak o nie małej matrycy więc coś musi się chyba dać tym rozmyć, prawda?
    Zależy z jakiej odległości fotografujesz. Robiąc zdjęcie kwiatka to i komórką rozmyjesz tło. Jeśli chciałbyś rozmyć tło kitem np. w reportażu czy fotografii ulicznej, to nie ma szans. W portrecie coś tam się rozmyć uda przy ciasnych kadrach - zależy od wielkości matrycy, najdłuższej ogniskowej i odległości od obiektu. Najlepiej tu wypadnie XF 18-55 f/2,8-4 z kitowych obiektywów, najgorzej ciemny i niezbyt długi 15-45 Canona i równie krótki 12-32 Panasa na jeszcze mniejszej matrycy.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  7. #27

    Domyślnie

    Jak chcesz coś co daje ciekawe rozmycie zainteresuj się obiektywami z poniższego filmu. Ciekawie pokazane możliwości szkieł

    https://www.youtube.com/watch?v=Poz4Ug42dMo

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bonnum Zobacz posta
    Panowie posiadający gx80, czy można gdzieś zobaczyć Wasze zdjęcia nim robione?
    14mm, f/2.5:


    14mm, f/4:

  9. #29

    Domyślnie

    Argument raczej teoretyczny, a nie praktyczny. W kompaktach nie masz lustra, które powoduje wibracje, a często masz też możliwość użycia migawki w trybie eliminującym jej drgania. Poza tym przy występującej dziś niemal wszędzie stabilizacji obrazu i tak jesteś w stanie wielokrotnie wydłużyć czas ekspozycji z ręki.
    Mój argument jest czysto praktyczny. Teoretycznym nazwałbym przypuszczenie, że stabilizacja obrazu jest w stanie zniwelować drgania i ruchy ręki. Czysta fizyka, ciężki przedmiot jest mniej narażony na drgania niż lekki.
    Drgania lustra wedle mojego doświadczenie znacznie ogranicza użycie trybu cichej migawki, natomiast stabilizacja obiektywu praktycznie je eliminuje. Lustrzankę poza tym opiera się o twarz kadrując przez wizjer, z lv w kwestii stabilności nie ma to w ogóle porównania.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Teoretycznym nazwałbym przypuszczenie, że stabilizacja obrazu jest w stanie zniwelować drgania i ruchy ręki.
    Oczywiście, wszak wiadomo, że stabilizacja obrazu działa tylko w teorii
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bezlusterkowiec... Tak czy nie?
    By nubius in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2018, 21:31
  2. Leica T - bezlusterkowiec APS-C
    By djhonda in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 173
    Ostatni post / autor: 23-07-2014, 02:19
  3. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 10:55
  4. Wakacje- chłodne, ale wciąż wakacje...
    By kbc82 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-09-2011, 23:47
  5. Wakacje - najlepsze miejsce na wakacje z aparatem
    By Grzesiek_G in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-08-2010, 13:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •