Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 42
  1. #11

    Domyślnie

    No bo tak na dobrą sprawę, bezlusterkowce z ciemnym zoomem są tak samo dobre jak zwykły kompakt z jasnym zoomem

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bonnum Zobacz posta
    Chodzi mi tylko o odseparowanie obiektu od tła, przykład, 70mm f4,5 dla apsc. Czy są zoomy f2,8 w rozsądnej cenie dla systemów bez lustra?
    https://www.cyfrowe.pl/obiektywy-do-bezlusterkowcow,1,133/p/14/Panasonic.html
    https://www.cyfrowe.pl/obiektywy-do-bezlusterkowcow,1,133/p/13/Olympus.html

    Szukanie nie boli...

  3. #13

    Domyślnie

    4/3 to nie jest pierwszy wybór do portretu. Kadrowanie to dłuższa dyskusja, nie będę robił OT.

  4. #14

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    4/3 to nie jest pierwszy wybór do portretu.
    Oczywiście. Aczkolwiek autorowi chodzi nie tylko o to... No ale tutaj AF-P się raczej nie zaproponuje

  6. #16

    Domyślnie

    Dobra, bo coś mi się wydaje że Was nie rozumiem. Na apsc da się zrobić prawie wszystko, więc bezlusterkowiec z apsc również, tylko mało szkieł na wtórnym. Taki np D7200 nie może przecież robić dużo lepszych zdjęć od tego canona M50, bo mają podobną matrycę, prawda?

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bonnum Zobacz posta
    Dobra, bo coś mi się wydaje że Was nie rozumiem. Na apsc da się zrobić prawie wszystko, więc bezlusterkowiec z apsc również, tylko mało szkieł na wtórnym.
    W takim razie spójrz na Sony z matrycą APS-C...

  8. #18

    Domyślnie

    Sony a7k jest super, ale bezlusterkowiec apsc soniaka jakoś mi nie leży dobrze w dłoni. Fajnie leży właśnie M50 oraz o dziwo gx80, który ma IMHO świetny jak na bezlusterkowiec wizjer cyfrowy. Cena też ok, więc na razie to są faworyci.

    Bardzo proszę posiadaczy gx80 o informację czego mogę się spodziewać po jpgach względem np. amatorskich luster Nikona oraz o jego wadach, których powinienem być świadomym przed zakupem. To samo M50 o ile ktoś go ma

    Aha, no i czy da się w kitowym szkle uzyskać choćby niewielkie odseparowanie osoby od tła. Wiem że od tego jest ff, ale mówimy tu jednak o nie małej matrycy więc coś musi się chyba dać tym rozmyć, prawda?
    Ostatnio edytowane przez bonnum ; 14-08-2019 o 18:38

  9. #19

    Domyślnie

    Taki np D7200 nie może przecież robić dużo lepszych zdjęć od tego canona M50, bo mają podobną matrycę, prawda?
    No właśnie napisałem, że dla mnie różnica jest widoczna. Konkretnie M5 z kitem v N7200 z S17-50/2.8. Być może to kwestia szkła, ale ilość detalu jest zauważalnie mniejsza w zdjęciach z Canona. Kolega ma to body, byliśmy razem na tych samych wyjazdach, więc porównywałem zbliżone kadry, warunki, itd. Na tv 42' już to widać.

  10. #20

    Domyślnie

    W tym wypadku jest to kwestia użycia lepszego szkła, więc ciężko porównywać.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bezlusterkowiec... Tak czy nie?
    By nubius in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2018, 21:31
  2. Leica T - bezlusterkowiec APS-C
    By djhonda in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 173
    Ostatni post / autor: 23-07-2014, 02:19
  3. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 10:55
  4. Wakacje- chłodne, ale wciąż wakacje...
    By kbc82 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-09-2011, 23:47
  5. Wakacje - najlepsze miejsce na wakacje z aparatem
    By Grzesiek_G in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-08-2010, 13:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •