Cześć.

Na wstępie dziękuję za Wasze odpowiedzi na moje poprzednie pytania.

Po przeczytaniu tego co już jest w temacie na forum, odwiedzeniu kilku sklepów i wakacjach na które wziąłem cały dostępny mi sprzęt (mój i pożyczony), oraz smartfon Samsunga A50, który ma szeroki kąt, wiem już czego mniej więcej potrzebuję:

1. Sprzęt ma być lekki, aby chciało mi się go zabierać wszędzie ze sobą, wielkość jest o wiele mniej ważna niż waga.

2. Jako że szeroki kąt w A50 jest znośny, rezygnuję z potrzeby zakupu i noszenia szerokiego szkła, którą deklarowałem wcześniej. Miło by było jednak mieć 24mm na szerokim kącie. Tele też nie jest mi potrzebne, używam go tylko i wyłącznie w celu uzyskania małej GO.

3. Najtrudniejsze: muszę mieć coś co pozwoli wykonywać zdjęcia z rozmytym tłem. Najlepiej w miarę jasny zoom (niewykonalne?), lub stałkę (koniecznie z AF!).

4. Ma mieć łączność WiFi, aby na smartfonie jeszcze na wakacjach oglądać i obrabiać zdjęcia, ważne, bo po powrocie nie mam już na to czasu

5. Cena ma nie zabić, budżet to ok 2tys ze sprzedaży szklarni + ok 1000zł chętnie kupię używany sprzęt.

Rozważam:
D5300+N18-70 (obiektyw mam i daje on już jaką taką GO przy 70mm i f4,5) +stałka 35mm f1, 8 - duże ale lżejsze niż to co mam teraz.

Canon M50 z kitem - da się tym uzyskać rozbicia tła? Ew jaką stałkę af kupić?
Myślę też o speed boosterze i szkle ff

GX80 z 12-32? Mega kompaktowy, ale bez szans na rozmycie tła w kicie + jakaś stałka af, co polecacie?

Jeśli nic z powyższych nie da się zamknąć w ww. budżecie to Sony A7k tylko do tego nie ma sensownego szkła, o ile wiem