Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie w sprawie ustawień AF

    Pytanie do bardziej doświadczonych forumowiczów, a w szczególności do tych co faocą sceny dynamiczne między innymi tańce. Jak ustawiacie tryby AF. Jak do tej pory miałem w D80 ustawienia dynamiczny wybór pola i AF-S, ale efekty nie są zbyt zachęcające (często brak ostrości). Może ktoś mający więcej doświadczenia pomoże. Instrukcja od D80 bardzo enigmatycznie to tłumaczy (masło maślane). Inna sprawa, że mama zbyt mało doświadczenia w tej materii.
    Pozdrawiam - mado.

  2. #2

    Domyślnie

    Af-c i wybrane pole Af tak, żeby mniej więcej wypadało w twarz.
    Dobrze, że nie mamy D3

  3. #3

    Domyślnie

    AF-C i pola w tryb dynamiczny albo dynamiczny grupowy
    D750 : D800 : D500 : D7200 : AF-S 16-35 4 VR : AF 24-120 4 VR : AF 20 2.8 : AF-S 80-200 2.8 : AF-S 400 2.8 : AF-S 500 4 VR : SB900 : SB800 : WT-4 : UT1
    www.mjagielski.pl www.photoaction.pl

  4. #4

    Domyślnie

    AF-C ma to do siebie, ze mozna robic zdjecia non stop nawet jesli ostrosc nie bedzie ustawiona. Robiac seria bedzie wieksze proawdopodobienstwo trafienia z ostroscia w wiekszej liczbie zdjec. Ja przy dynamicznych scenach uzywam AF-S i szerszego pola AF w srodku. Sprawdza sie super! AF-C uzywam tylko do pilki noznej, czasem siatkowki...

  5. #5

    Domyślnie

    A jak na AF-S ustawi Ci ostrosc i momencie kiedy ostrosc bedzie zablokowana, a jeszcze nie zrobi zdjecia, obiekt fotografowany sie poruszy to co ?
    D750 : D800 : D500 : D7200 : AF-S 16-35 4 VR : AF 24-120 4 VR : AF 20 2.8 : AF-S 80-200 2.8 : AF-S 400 2.8 : AF-S 500 4 VR : SB900 : SB800 : WT-4 : UT1
    www.mjagielski.pl www.photoaction.pl

  6. #6

    Domyślnie

    Moim skromnym zdaniem uwazam ze AF-S jest idealny do zdjec pojedynczych a AF-C idealny do zdjec seryjnych, nie znalazlem w D50 opcji piorytetu ostrosci w AF-C a w D200 juz jest ale z tego co wiem dla D50 zbytnio to nie przeszkadza.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja ustawiam pulapke ostrosci. Ustawianie ostrosci zdejmuje ze spustu migawki i ustawiam na przycisk AF-L. Aparat wyzwoli migawke natychmiat po tym, jak zlapie ostrosc na wybranym polu.
    forum.niekojarze.pl

  8. #8

    Domyślnie

    Witam

    Czy ktos moglby mi przystepnie wyjasnic roznice miedzy trybem AF single area i dynamic area (przyklady zastosowania dynamic'a mile widziane)... w instrukcji nie jest to jak dla mnie wyjasnone wystarczajaco...


    Z gory dzieki..

    Pozdrawiam

    ps. w jakih sytuacjach uzywacie trybu closest subject

  9. #9

    Exclamation !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!

    http://forum.nikon.org.pl/showpost.p...00&postcount=8


    więcej na ten temat nie da się chyba napisać...
    D700 z kitem 24-70 | Nikon 70-200 | Nikkor 35 f2 | Nikkor 85 f1.8 | SB600 | SB900

  10. #10

    Domyślnie

    Dzieki za pouczajacy link...

    Jakubas, moglbys blizej cos napisac o pulapce ostrosci? w jakim trybie pracy af ona dziala?

    Podrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •