Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Wątek: Zaułki Wenecji

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NickOnMe Zobacz posta
    Czy ADL ma jakiekolwiek znaczenie przy wywoływaniu z RAW-ów? Tu chyba za bardzo shadowsy zostały wypłukane w pp ...
    Jeżeli były obrabiane w Nx-D to program z tego co mi się wydaje zasysa ustawienia aparatu.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  2. #12

    Domyślnie

    Eh, szkoda tej pory dnia, ona jakieś takie odium "turystycznych fotek" dodaje tym zdjęciom. Ale kolorystycznie - sam nie wiem; pora dnia to jedno, ale jakieś mocniejsze podkreślenie cieni (bez przesadnego dowalenia kontrastem) na pewno by pomogło. Jeśli spytasz, jak to rozsądnym nakładem pracy osiągnąć ze zdjęć robionych o tej porze to nie wiem. Sam mam tony takich zdjęć na dysku, i o ile nie ma na nich członków mojej rodziny, to zdjęcia leżą i czekają na święte nigdy.
    A teraz druga sprawa, szeroki kąt w takich miejscach. Mam dokładnie tak samo - chcę pokazać szerszy kontekst, złapać jak najwięcej. A może rzeczywiście rozwiązaniem jest dłuższa ogniskowa, wyszukiwanie jakichś szczegółów lub wąskich kadrów (jak jedynka); i pogodzenie się że nie na każdym rogu da się zrobić szeeerokie zdjęcie. Za to tam, gdzie by się dało, dłuższa ogniskowa pomogłaby skompresować fajnie plany, bez istotnej szkody dla całego obrazu - bo tak naprawdę, chyba można odpuścić te rozciągnięte boki na ostatnich pionach.
    Generalnie, 1,2,3 bardzo mi pasują. I chętnie zobaczę zdjęcia z Chioggii, do której dwa razy się już wybierałem a nigdy nie dotarłem - chcę wiedzieć, czy następnym razem jednak się zmusić i tam wreszcie dotrzeć

  3. #13

    Domyślnie

    Dzięki! Choggię spróbuję wystawić w najbliższym czasie, tylko muszę się przyłożyć do obróbki i selekcji. Generalnie polecam wycieczkę, bo jest przeurocza, prawie tam nie ma turystów a klimaty porównywalne.
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. [ Reportaż ] Pocztówki z Wenecji
    By Keek in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-09-2011, 13:49
  2. Karnawał w Wenecji
    By CathyNoo in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-06-2011, 08:05
  3. [ Architektura ] zaułki
    By jck_jck in forum Architektura
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-09-2010, 18:23
  4. [ Grafizacja ] Zaułki
    By Rob123 in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-01-2009, 23:00
  5. [ Architektura ] Lublin, zaułki
    By marrcel in forum Architektura
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-03-2008, 20:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •