Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21
  1. #11

    Domyślnie

    Na razie za ofertę podziękuję, bo muszę się rozeznać w temacie.

    Co do zdjęć, jedno jest kadrowane, bo chciałam wrzucić fragment zdjęcia, na którym najlepiej widać przestrzał af :P

    Mój ukochany pies odszedł na tamten świat w kwietniu. Nie zanosi się na następnego psa, więc muszę się pocieszać psami innych. Jego odejście przypomniało mi natomiast o tym, co chciałam, a czego już nie zrealizuję, bo już go nie ma tutaj ze mną. Przypomniało mi także o pasjach, które porzuciłam ze względu na naukę najpierw w liceum, a później, nieporównywalną do liceum, naukę na studiach. Teraz obie pasje - kynologia i fotografia - są dla mnie przepustką do świata dogów, które uwielbiam i choć nigdy już mi się taki pies, jak mój Olo, nie trafi, nie znaczy, że nie trafi się inny, który wniesie do życia równie wiele radości. Niestety z tym muszę zaczekać, ale za jakieś 3 lata pewnie sprawię sobie doga

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bomkallo Zobacz posta
    Jezeli uzywasz LR to jest tam wtyczka, ktora pokazuje gdzie byl focus.
    Cześć, czy tą wtyczkę trzeba "doinstalować"? Czy powinna być dostępna w każdej wersji? Obecnie korzystam z wersji CC 2015.

    Temat nurtuje mnie od jakiegoś czasu, borykam się z podobnymi problemami, tyle że robię zdjecia dzieciom
    Mam Nikona d90, problemy miałem z obiektywem 18-105, przy 50 1.8D problemu nie było. Oddałem sprzęt do kalibracji. Nie odczułem poprawy.
    Spodziewam się, że przy 50 nie gubił ostrości, bo zdjecia były w większości na większym zbliżeniu. Problemy z szerokim kadrem były nadal, wiec postanowiłem zmienić obiektyw: kupiłem Nikkora 17-55. Niestety to nie rozwiązało problemu (ale obiektyw super ).

    Popróbuję jeszcze z ustawieniami AF-C (AF-A?), ale obawiam się, że to może być kwestia ograniczeń AF w D90. Chyba czas zacząć szukać D300s
    Ostatnio edytowane przez aron ; 30-08-2019 o 09:12 Powód: rozszerzenie wiadomości

  3. #13

    Domyślnie

    Z innej beczki: czy czyszczony kiedyś był czujnik AF? Może w tym jest problem.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  4. #14

    Domyślnie

    Nie... Od jakiś 7 lat nie no, chyba że przy okazji kalibracji w serwisie... Ale biorę się za to! Dziękuję!

  5. #15

    Domyślnie

    Samodzielne czyszczenie czujnika AF wymaga trochę wprawy. Tutaj poradnik:
    https://dariuszbres.pl/czyszczenie-czujnikow-af/
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  6. #16

    Domyślnie

    Dokładnie ten poradnik widziałem!

    Żeby nabrać wprawy, trzeba kiedyś spróbować Czy jest wyzyko, że uszkodzę aparat?

  7. #17

    Domyślnie

    jeśli jesteś z W-wy i jeśli kalibrowałeś w serwisie, to pewnie było to studio5s, więc chyba czujniki miałeś czyszczone. Może dopytać w serwisie?
    A jesli to nie było studio5s, to może usługa była wykonana kiepsko ...

  8. #18

    Domyślnie

    Nie było to studio5s... Chyba warto iść tym tropem!

  9. #19

    Domyślnie

    Studio5s myślę, że przy okazji wyczysciło Ci też czujniki AF, zapytaj po prostu. Osobiście mega polecam ten serwis.
    Nikon D4s / Nikon D4 / D600 / D300s / D300 / D200 / D80 / D40 / Nex-5n / NIKKOR 24-70 2.8 ED / Tamron 70-200 2.8 / Nikkor 35mm 1.8G / Nikkor 50mm 1.8G / Nikkor 28-80 3.3-5.6G black&silver / Yongnuo YN-986N II / Yongnuo YN-685 / Yongnuo YN-360II / Yongnuo 50mm 1.8N
    Były: D7100 / D5300

  10. #20

    Domyślnie

    Cześć! Mam nietypowy problem z moim Nikonem D90...
    Zupełnie nie wiem co się stało, wcześniej działał bez zarzutu. Pracując na manualu nie mogę już strzałkami ustawić sobie punktu ostrości, chociaż w menu działają one normalnie...
    Ktoś się spotkał już z takim zjawiskiem? Będę wdzięczna za każde porady!

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. wd mybook problem a raczej mega problem
    By locos in forum Komputery
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-12-2013, 15:50
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-08-2012, 14:56
  3. Problem z podłączeniem D90 pod Windows 7 mtp devise problem
    By JMSyja in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-08-2012, 15:24
  4. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-12-2011, 14:30
  5. Problem nie problem ale trochę denerwuje
    By eldarek in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-08-2009, 01:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •