Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Quadralite Up! 300 czy Quadralite Move X 200?

    Witam,

    Jeśli mogę zapytać. Czy ktoś miał do czynienia z tymi lampami Quadralite Up! 300 i Quadralite Move X 200? Chciałbym zakupić do 4-5 sesji w roku (do zdjęć typu takich jak załączyłem). Czy 200 WS z serii Move wystarczy czy lepiej mocniejsze lapy z serii UP?


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1d.jpg
Wyświetleń:	213
Rozmiar:	51,2 KB
ID:	28803Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1c.jpg
Wyświetleń:	211
Rozmiar:	51,4 KB
ID:	28805
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1b.jpg
Wyświetleń:	212
Rozmiar:	44,5 KB
ID:	28807Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1a.jpg
Wyświetleń:	210
Rozmiar:	41,1 KB
ID:	28808

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sobal_ Zobacz posta
    Chciałbym zakupić do 4-5 sesji w roku
    A może lepiej po prostu na te sesje wynająć studio?

  3. #3

    Domyślnie

    Wersja X jest kompatybilna z wyzwalaczami radiowymi navigator. Wersja bez X potrzebuje wtyczki usb i ogólnie jest starsza.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    Wersja X jest kompatybilna z wyzwalaczami radiowymi navigator. Wersja bez X potrzebuje wtyczki usb i ogólnie jest starsza.
    Uściślijmy.
    Wersja X ma wbudowany odbiornik Navigator X oraz ma slot na odbiornik USB systemu Navigator.
    Przy zakupie Move X, w obu wypadkach dostępne będzie wyzwalanie do czasu xsync i sterowanie mocą.
    Przy zakupie UP! z systemem Navigator, dostępne będzie wyzwalanie do czasu sync i sterowanie. W systemie Navigator X dostępne będzie tylko wyzwalanie.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #5
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sobal_ Zobacz posta
    Czy 200 WS z serii Move wystarczy czy lepiej mocniejsze lapy z serii UP?
    300 zamiast 200 Ws to zysk .. 0.5 przysłony.
    W studiu nie trzeba pracować koniecznie na ISO 100. Ja bym się nie przejmował za bardzo maksymalną energią błysku (przy tak niewielkich różnicach), tylko patrzył na solidność i inne cechy lampy. Z tych dwóch to wybierz lampę Move.

  6. #6

    Domyślnie

    To ja żeby nowego tematu nie otwierać. Oglądam sobie lampy i tez w sumie padło na quantuum i do nauki i pierwszych szlifów tez rozglądam się za up/move (zależny co się uda dostać w dobrej cenie) ale pokój mam `25 metrów kwadratowych i 2,5 wysoki i nie wiem w jaka moc celować.. 200Ws wystarczy? czy iść w więcej? Dwie lampy do portretowania i zabawy z produktami czy wystarczy jedna?
    posiadam kuku na muniu, poszukuje wspólnika z fiksum dyrdum

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sheva Zobacz posta
    To ja żeby nowego tematu nie otwierać. Oglądam sobie lampy i tez w sumie padło na quantuum i do nauki i pierwszych szlifów tez rozglądam się za up/move (zależny co się uda dostać w dobrej cenie) ale pokój mam `25 metrów kwadratowych i 2,5 wysoki i nie wiem w jaka moc celować.. 200Ws wystarczy? czy iść w więcej? Dwie lampy do portretowania i zabawy z produktami czy wystarczy jedna?
    Co do mocy to wystarczy. Ilość to kwestia stylu pracy. Dla mnie trzy lampy to minimum minimorum.

    Pozdro
    Wiesiek

  8. #8

    Domyślnie

    A jak by porównać up x200 i move x200 jakie są różnice między nimi ?

  9. #9

    Domyślnie

    Czy moc 200ws starczy do zdjęć na przyslonach f8 ?

  10. #10
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Natężenie światła spada w kwadracie ze zmianą odległości.
    Jak lampa będzie blisko to na pewno tak. Wystarczy.
    Istotny jest tez użyty modyfikator. Czasza z wąską wiązką, daje ostre światło i nie ma przeszkód w postaci materiału, tak jak to ma miejsce w softboxie. Duży softbox ci ukradnie powiedzmy 1,5 przysłony. Jak do tego dojdzie odstawienie daleko lampy to nie uzyska się f/8.
    Oczywiście mowa o ISO 100, ale kto każe używać ISO 100? Wchodzisz na ISO 200 i masz zysk 1EV (czyli jak ISO 100 i lampa 400 Ws).
    Generalnie ludzie myślą, że skoro słabsza lampa to nie będzie problemu z otwartymi przysłonami, problemem będzie przymykanie. To błąd. Bo niskie serie słabych lamp mają podział energii błysku do powiedzmy 1/32 lub co gorsza do 1/16. I problemem będzie uzyskiwane f/2.0 nie mówiąc o f/1.4.
    Wyższe serie lamp umożliwiają regulacje do np 1/256 lub 1/128 (Pulse Pro X) i te lampy polecam. (zwykłe Pulse X mają do 1/32)
    Wyższe serie lamp mają też szereg innych zalet, ale o to nie pytasz.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 27-01-2024 o 03:33
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Podobne wątki

  1. Quadralite Navigator X2 N
    By bizon96 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 23-12-2023, 17:25
  2. Zestaw Quadralite Move X 300 Kit
    By DreK in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-05-2019, 16:08
  3. Quadralite Move X 400
    By KarolinaKy in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-03-2019, 08:46
  4. Quadralite Move 200 zestaw opinie
    By __Ola in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-09-2017, 14:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •