Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22
  1. #11
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2013
    Miasto
    Białystok
    Posty
    226

    Domyślnie

    Akustyk, być może trochę źle to wyraziłem, ale generalnie się z Tobą zgadzam. Też 6d jakoś szczególnie nie oszczędzam. Żebym nie fotografował właśnie drobiu i nie potrzebował do tego sensownego szkła i AF, to nawet bym nie patrzył na d500 i nie zastanawiał się nad tag radykalnym ruchem jak zmiana systemu. Po prostu Canon moim zdaniem w tym segmencie sprzętowym i cenowym nie ma odpowiednika. Reszta sprzętu w Canonie mi o wiele bardziej odpowiada, wiec kolega spiritus, może być całkiem zadowolony ze zmiany.

  2. #12

    Domyślnie

    nie no, ja nie mam watpliwosci, ze po otwarciu zdjec z 6D2 w LR bedzie opad koparki dla kogos, kto rzezbi w APS-C. i to, zaryzykuje opinie, nawet przy ruchomych obiektach, bo w odroznieniu od 6D1 ten nowy korpus juz ma jakos tam sledzacy AF. mnie samego zaskoczylo, jak sobie z 200/2.8 dobrze z hokejem poradzil. nie mam rowniez watpliwosci, ze dla kogos nawyklego do responsywnego AF jak w D500 ten z 6D2 bedzie koszmarnym mulem

    w twoim przypadku to 7D2 nie jest zadna konkurencja do D500, a obiektyw calkowicie przesada sprawe. tylko sie musisz otrzaskac z wymiana ergonomii. tego akurat nie zazdroszcze, mnie niektore glupie roznice galkologiczne miedzy 6D2 a M5 doprowadzaja czasem do szewskiej pasji

  3. #13

    Domyślnie

    @akustyk
    Czy mógłbym mieć do Ciebie prośbę o podesłanie 2-3 rawów z 6DII, np. krajobraz. W wolnej chwili otworzyłbym w LR i porównał z aps-c, żeby samemu przekonać się o różnicy.

  4. #14

    Domyślnie

    Ja zmieniłem na Canona z powodu 85L f1.2 II i 50L f1.2 w drugiej kolejności. 24-105L też mam jako spacer zoom, wbrew tem co się uważa to szkło z dobrą plastyką.niestety nie mam 6dmk2. Nie wiem czy słowo plastyka jest odpowiednie ale na 104/4 ten zoom bije niejedną słabą stałkę w rozmyciach i tzw magii obrazka
    Może mało związane ale
    U mnie do sprzedaży trafił Fuji i 35/1.4, ten zoom daje lepsze efekty wg mnie i bylo ostrzej niż na tym fujinonie. Plastyka lepsza z zooma na 104, rawy łatwiejsze.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 07-08-2019 o 09:00
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  5. #15
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2013
    Miasto
    Białystok
    Posty
    226

    Domyślnie

    No tej zmiany guzikologii boję się najbardziej. W w sumie nawet rozważam zostawienie 6d z 35, 50 i 100 do codziennej roboty, a dokupienie d500 z 200-500 do ptaszków, ale praca na dwa tak różne systemu trochę mnie przeraża, z drugiej strony jestem w stanie obsługiwać 6d i fuji x100, więc pewnie jakos sie da przyzwyczaić. No i jestem przyzwyczajony do bezawaryjności canona, a o nikonie czytam różne rzeczy, a doświadczenia znajomych nikoniarzy często to potwierdzają...

  6. #16
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Kup soniacza i będziesz mógł podpinać obiektywy od kolegów, nie będzie też kłopotu z kalibracją jakby mieli lepiej dopasowane do swoich puszek

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Witajcie

    Od jakiegoś czasu zastanawiam się czy nie przesiąść się na canona (oż ty zdrajco! ). Co przemawia za tym? Znajomi z którymi najczęściej fotografuję i siedzą w tym systemie wymieniają się szkłami i ogólnie takie... a ja bidny sam wszystko taszczę
    Dodatkowo myślę nad zakupem 1100D i przerobienia go specjalnie do astrofotografii (wycięcie filtra) i miałbym szkła co mi będą pasować do dwóch puszek a nie będę musiał kolekcjonować kolejnego systemu (puszka, obiektywy...).

    Sprzedałbym to co aktualnie posiadam (D500, sigma 17-50/2.8, 35/1.8G, nikkor 10-24/3.5-4.5, nikkor 70-300VR, sb-600).
    Kupiłbym 6D Mk II, 24-105/4 (chyba, że jest coś fajniejszego w podobnych pieniądzach, sigmę 20/1.4 ART i może się na jakieś tele uzbiera i lampę.
    Ja bym do tego podszedł inaczej- czego brakuje Ci w posiadanych obecnie obiektywach? Może wystarczy zmienić na "lepsze" w obrębie posiadanego systemu? A jeśli jesteś zadowolony z tego co masz to chyba wyjdzie, że zamienił stryjek...

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elduce Zobacz posta
    No tej zmiany guzikologii boję się najbardziej. W w sumie nawet rozważam zostawienie 6d z 35, 50 i 100 do codziennej roboty, a dokupienie d500 z 200-500 do ptaszków, ale praca na dwa tak różne systemu trochę mnie przeraża, z drugiej strony jestem w stanie obsługiwać 6d i fuji x100, więc pewnie jakos sie da przyzwyczaić. No i jestem przyzwyczajony do bezawaryjności canona, a o nikonie czytam różne rzeczy, a doświadczenia znajomych nikoniarzy często to potwierdzają...
    tez mialem drzewiej Fuji (XE1) rownolegle do "doroslego" Canona (tzn. 6D, doroslego w sensie nie-Rebela, wiec z tylnym pokretlem i LCD na gorze). jak sobie o tym pomysle, to ta kombinacja byla mniej "dysonansowa" niz obecne M5 (zbyt duzo decyzji funkcjonalnych z Powershotow) i o wiele mniej niz Rebele*. jak bedzie dzialal mezalians Canon/Nikon (gdzie wszystko kreci sie w odwrotna strone) to nie wiem, nie mam doswiadczen. podejrzewam, ze i tak od reki nie sprzedasz 6D wiec chwile bedziesz mial okazje popracowac i samemu sie przekonac. no to wyjdzie w praniu

    * - we wszystkich Rebelach zawsze do szalu doprowadzal mnie jeden drobiazg obslugowy. Rebel nie ma ekraniku LCD na gorze co normalnie oznacza, ze aparat przechodzi w stan nieaktywny (tzn. wymaga polspustu do obudzenia) duzo szybciej niz "normalny" Canon. regularnie, ale to naprawde regularnie, lapalem sie na tym, ze klikam korekte parametrow ekspozycji (zmiana czasu) w Rebelu, podnosze do oka, klepie zdjecie... i jest dokladnie to samo (przejarane/niedoswietlone) co bylo, bo aparat byl juz nieaktywny i mial w d* moje korekty. mala rzecz, ale tak pieronsko frustrujaca jak sie na przemian klepie Rebelem i normalnym aparatem...

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    @akustyk
    Czy mógłbym mieć do Ciebie prośbę o podesłanie 2-3 rawów z 6DII, np. krajobraz. W wolnej chwili otworzyłbym w LR i porównał z aps-c, żeby samemu przekonać się o różnicy.
    https://www.dpreview.com/samples/586...-sample-photos
    https://www.photographyblog.com/prev...mark_ii_photos

  10. #20
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2013
    Miasto
    Białystok
    Posty
    226

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    tez mialem drzewiej Fuji (XE1) rownolegle do "doroslego" Canona (tzn. 6D, doroslego w sensie nie-Rebela, wiec z tylnym pokretlem i LCD na gorze). jak sobie o tym pomysle, to ta kombinacja byla mniej "dysonansowa" niz obecne M5 (zbyt duzo decyzji funkcjonalnych z Powershotow) i o wiele mniej niz Rebele*. jak bedzie dzialal mezalians Canon/Nikon (gdzie wszystko kreci sie w odwrotna strone) to nie wiem, nie mam doswiadczen. podejrzewam, ze i tak od reki nie sprzedasz 6D wiec chwile bedziesz mial okazje popracowac i samemu sie przekonac. no to wyjdzie w praniu
    z x100 nie mam problemów, bo tam mam obsługę jak w starych analogach, a do tego jestem przyzwyczajony i mi pasuje nawet lepiej niż we współczesnych lustrzankach. Obiektyw stałoogniskowy więc zoomowanie też odpada. No i pewnie tak zrobię, że przynajmniej przez chwile będę miał równolegle dwa systemy. W sumie moim jedynym zoomem wtedy by było 200-500 więc znów jeden problem z głowy

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Przesiadka z D7100 na ... D500, D750/D810
    By Światłoczuły in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 24-01-2018, 16:48
  2. Przesiadka z N35 1.8 na S20 1.8 / S24 1.8 - czy warto?
    By Aeon88 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 24-06-2010, 15:46
  3. przesiadka z 80-200 na 70-200 - czy warto??
    By grr in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 16-11-2009, 15:41
  4. Przesiadka z Panasonic DMC-TZ1 na D60 -warto?
    By robza in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 07-10-2008, 09:56
  5. Przesiadka z D70 na D80 warto??
    By g888 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 28-09-2006, 23:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •