Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Przechowywanie i publikacja zdjęć w internetach

    Przymierzam się do zakupu NASa żeby poprawić trochę bezpieczeństwo danych (głównie zdjęć).
    Przy okazji chciałbym nieco usprawnić udostępnianie zdjęć przez internet.

    Aktualnie mam zdjęcia uporządkowane w folderach na dysku (synchronizowane z google photos), kiedyś picasa pozwalała na łatwe tworzenie albumów na podstawie katalogów, teraz google photos synchronizuje jak leci i albumy trzeba sobie tworzyć samemu w przeglądarce.

    Nie znam zupełnie oprogramowania Synology i QNAP, z googlowania wynika że Synology jest bardziej "user friendly", QNAP generalnie oferuje nieco więcej w podobnym piniądzu ale wymaga więcej wiedzy/pracy.

    Kiedyś korzystałem nieco z Flickr, ale tworzenie albumów w ich interfejsie webowym mnie pokonało.

    Moje pytanie do forumowiczów to czy ktoś ma sprawdzone rozwiązanie NAS + photo sharing i mógłby się nim podzielić?
    A może NAS jako serwer zdjęć i udostępnianie tego w necie sprawdzi się lepiej?

  2. #2

    Domyślnie

    Jakie masz wymagania co do udostępniania. Jaka ilość danych, jakie grono odbiorców.

    Qnap w zakresie zdjeć ma aplikację, która jest banalnie prosta. Ciągnie zdjęcia z dysku. Możesz tworzyć albumy, tagi, kategorię, ocenianie. Możesz udostępniać zdjęcia, albo albumy. Fajna jest opcja wygasających linków.

  3. #3

    Domyślnie

    Odbiorcy - rodzina i znajomi (większość ma konta googlowskie)
    Ilość danych - dużo pstrykam, w miesiącach obfitujących w wyjazdy zdarza się kilkaset zdjęć, dużo zdjęć archiwalnych które też chciałbym jakoś spójnie opublikować
    Udostępnianie - nie wiem o co konkretnie pytasz, ale podstawa to możliwość opublikowania albumu na podstawie katalogu i udostępnienie go wyłącznie osobom posiadającym link (wygasające linki brzmią ciekawie), ewentualnie udostępnienie albumu kontom google, dość istotne jest żeby galeria działała sprawnie (jakiś czas temu testowałem OneDrive i ogólna responsywność była sporo gorsza niż google photos)

    Zerknąłem na QuMagie od QNAPa, wygląda nieźle, bardzo podobnie do Moments od Synology, teraz jeszcze trzeba coś wybrać

Podobne wątki

  1. Publikacja zdjęć kościoła
    By jurkarol in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 29-07-2019, 10:29
  2. Przechowywanie zdjęć
    By NiKtos in forum Komputery
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-11-2015, 14:17
  3. Przechowywanie zdjęć- dobre rozwiązania
    By buch007 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 15-10-2013, 11:24
  4. publikacja w Int. zdjec z agencji
    By lifedeath in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-09-2009, 20:04
  5. Bezpieczne przechowywanie zdjęć
    By marbed in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 15-03-2008, 10:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •