Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Jaki aparat i obiektywy do malarstwa

    Dzień dobry Państwu, to mój pierwszy post chociaż forum przeglądam od dawna. Potrzebuję pomocy w wyborze sprzętu do dość specyficznych zastosowań dlatego też zdecydowałem się na nowy temat bo żaden z istniejących nie był wstanie mi pomóc. Jestem malarzem i potrzebuję aparat do fotografii obrazów olejnych, ale także do krajobrazu i zdjęć zwierząt i ludzi, żyjemy w 21 wieku więc zamiast robić szkice do obrazów wolę zrobić zdjęcie które wykorzystam do malowania. Zainwestowałem już w oświetlenie teraz czas na sprzęt. Dodam jeszcze że moje doświadczenie fotograficzne jest czysto teoretyczne, ostatnie dwa lata sporo wiedzy przyswoiłem o fotografii jednak jest to tylko teoria ale bardzo chcę się zająć na poważnie fotografią w końcu malarstwo to taki przodek fotografii . Teraz przyszedł czas na sprzęt i tu dochodzimy do moich wymagań aparat musi doskonale odwzorowywać kolory i to jest najważniejsze czy to będzie DX czy FX ma dla mnie znaczenie trzeciorzędne budżet to 11000 zakup sprzętu będzie a eglobalu więc w Polsce to będzie około 15 000 .

  2. #2

    Domyślnie

    Co do odwzorowania kolorów, to nie obędzie się bez Color Checkera. Ale jeszcze istotniejsze jest w jakiej postaci ma być oglądane zdjęcie. Na monitorze? Na wydruku?
    Jaka będzie docelowa wielkość? Od tego zależy wybór matrycy. Reszta to obiektywy.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  3. #3

    Domyślnie

    Nie byłem precyzyjny zdjęcia obrazów mają być do galerii internetowych i na stronę takie info sprzedażowe, żadnych wydruków

  4. #4

    Domyślnie

    Zatem rozdzielczość matrycy jest nieistotna, każdy nowy aparat wystarczy.

    Zapewnienie zgodności kolorystycznej przez internet będzie trudna do wykonania. Kupienie wypasionego, kalibrowanego monitora nie pomoże, jeśli inni będą oglądać zdjęcia na tanich laptopach. Trzeba trzymać się sRGB, to sprawi najmniej problemu.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  5. #5

    Domyślnie

    Najlepsze jeśli chodzi o odwzorowanie są stałoogniskowe obiektywy ok. 70-100 mm, mogą być makro. Trzeba konkretnie sprawdzać, który ma małą dystorsję. To jeśli chodzi o obrazy, ewentualnie portrety.
    Czuję, że to zakupione oświetlenie to jakieś świetlówki czy ledy, może być z tym trochę kłopotów, jeśli kolory mają być wierne.
    Kupno na eglobal nie zawsze jest na tyle tańsze, żeby rezygnować z gwarancji, moim zdaniem.
    Skalibrowany monitor graficzny (NEC, Eizo) to mimo wszystko podstawa, bo jak zaczną kumulować się błędy własnego monitora i odbiorców... wyjdzie słabo.

  6. #6

    Domyślnie

    Zaręczam że ludzie którzy wydają 5000 i więcej na obraz nie oglądają go na tanim laptopie, standardem w dobrych galeriach jest zdjęcie o rozmiarze min 40 mb na którym widać ślady po pociągnięciu pędzla, a odwzorowanie kolorów jest dla mnie ważne dlatego żeby oddać w obrazie to co uchwyciłem w kadrze i tak jak wyżej napisałem aparat będzie służył do zdjęć natury, architektury, postaci, martwej natury dlatego proszę o pomoc jaki aparat ale też jakie obiektywy muszę kupić.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Jeśli chodzi o oświetlenie kupiłem oświetlenie studyjne, mamy świetny sklep w Łodzi z oświetleniem fotograficznym no i oczywiście skorzystałem z porad właściciela sklepu

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Co do eglobalu to kupiłem tam już kamerę sony fdr 700 po dwóch miesiącach padła oczywiście trzeba było odesłać ale bez problemu zaproponowali zwrot pieniędzy lub wymianę na nową, wybrałem wymianę z czego jestem zadowolony tak więc z tą gwarancją wcale nie jest żle

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Niepokoi mnie ten monitor graficzny na co dzień korzystam z Imaca 5k myślałem że wystarczy

  7. #7

    Domyślnie

    Nie chcę zniechęcać, sam u nich kupowałem, ale przy droższym sprzęcie to bym się wahał. Mają jednak dziwne zapisy jeśli chodzi gwarancję. Jednak trudno polecić sprzęt przy tak ogólnie postawionych warunkach, i w sumie nie jakichś wymagających. Może kolega ma jakieś typy czy przemyślenia?

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    Maluję olejnymi

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Oczywiście rozumiem rozterki jednak moje doświadczenia z eglobalem są pozytywne, trzeba się tylko pilnować żeby kupić wersję międzynarodową i zapłacić paypalem wtedy nie ma problemów z gwarancją. A co do moich przemyśleń to im bliżej zakupu tym większy mętlik w głowie, wiem jedno że chcę kupić sprzęt na parę lat i co jakiś czas inwestować w szkła bo bakcyla już załapałem

  10. #10

    Domyślnie

    Nie wiem jakie to oświetlenie studyjne (lampy błyskowe?). Ważne jest dobre CRI. Z tańszych lamp światła ciągłego jest np. Yongnuo 360 RGB.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jaki aparat i obiektywy do fotografii koncertowej
    By GieGie in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-03-2018, 15:18
  2. Aparat pełnoklatkowy i obiektywy
    By Foto1270 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 31-12-2014, 22:01
  3. Jaki aparat i jakie obiektywy do fotografii portretowej (12 tys zł)
    By cabura in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 10-05-2014, 23:38
  4. aparat i obiektywy dla podróżnika?
    By rene in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 21-01-2008, 13:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •