Close

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 43
  1. #31

    Domyślnie

    tak za jakiś czas przeciętni użytkownicy fotograficznych smartfonów będą postrzegać amatorów tradycyjnej fotografii mam to już jak wyjmuję analoga
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  2. #32

    Domyślnie

    Epl8
    Ostatnio widziałem fajne promo na Olympus shop body plus 14-42 i portretowka 48 1.8 w cenie 2kzl
    R | 35 | 50 | 135

  3. #33

    Domyślnie

    Właśnie też widziałam tą promocję, dokładnie PEN E-PL8 biały + obiektyw 14-42mm F3.5-5.6 II R + obiektyw 45mm F1.8 . Niestety tylko na biały kolor, ale jakoś ewentualnie przeżyje. Mąż jednak wolał by kupić coś bez wymiennych obiektywów, więc decyzja wciąż nie podjęta... oglądam przykładowe zdjęcia wszystkich wymienionych aparatów (w jpg ) ale póki co nic mi to nie ułatwiło ...skłaniam się ku olympusowi, jednak z różnych recenzji wynika że lumix la 100 daje zdjęcia lepszej jakości...? Chyba na liście są wciąż te dwa i canon g7x . Telefon odpada, używam go do zbyt wielu innych rzeczy żeby chciało mi się bardzo na niego uważać ( wiem że nie każdy to zrozumie) , a dwa- jakiś inny wymiar ma dla mnie już samo robienie zdjęcia aparatem ( to też wiem że może nie być zrozumiałe

  4. #34

    Domyślnie

    daje zdjęcia lepszej jakości... co to znaczy ?, każdy ma inne wymagania, to tak jak sprzedaż telewizorów, których jest najwięcej to pod te podpinamy najlepsze źródło, jeśli kupujesz coś z wymienną optyką i dany obiektyw ci nie pasuje to wymieniasz obiektyw, jak masz kompakt mówisz, że aparat robi złe zdjęcia, przeciętny aparat ma obecnie parędziesiąt możliwości spersonalizowania plików jpeg, problem w tym, że trzeba przeczytać instrukcję i dostosować go do własnych wyobrażeń o dobrym zdjęciu. Jak dla mnie najlepszy "jpeg" ma nikon d200, czy on ma najlepszy czy trafił w mój gust ?, raczej nie bo robię nim teraz tylko raw, panasonic według mnie kiepsko to robił (dotyczy ustawień wyjściowych fabrycznych), robił bo już robi co ja chcę, gdybym go kupił z panasonic 42,5 był powiedział oj kiepsko, jak zakładam sigmę 60 mówię jak fajnie, olympusa miałem dla 45,
    a mężowi załóż kita i nie pokazuj gdzie go wypiąć, dla siebie zmieniaj optykę
    Różnica taka, jak popsujesz korpus zostaną ci obiektywy, jeśli wyjdzie lepszy korpus, to masz obiektywy
    tu masz foto z matrycy m4/3 poprzedniej generacji, czy to dobry jpeg ?
    https://forum.nikoniarze.pl/attachme...168599&thumb=1
    Ostatnio edytowane przez bogdi64 ; 07-08-2019 o 20:46
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  5. #35
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja bym brał jednak wersje z takim obiektywem https://camfoto.pl/produkt/olympus-p...2mm-ez-gratis/ ze względu że wtedy jest to kieszonkowy aparat, unikałbym mniejszych matryc jak m4/3 bo w słabych warunkach szum zje każdą lepszość.

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    daje zdjęcia lepszej jakości... co to znaczy ?, [/url]
    Hmm, no tak wiem, mało trafnie to sformułowałam. Pewnie problemem jest to, że osoby nie znające się na aparatach mimo wszystko tak to postrzegają, że z któregoś aparatu mimo starań i zmian ustawień zdjęcia częściej będą wychodzić nieostre, zaszumione niż z innego, a pewnie to po prostu brak wiedzy i znajomości aparatu. Przy okazji - może ktoś polecić jakieś książki, strony internetowe, od których dobrze zacząć naukę jeśli ktoś jest całkowicie początkujący?

    "mężowi załóż kita i nie pokazuj gdzie go wypiąć, dla siebie zmieniaj optykę" - dobre problemu nie będzie ostatecznie bo jednak ja robię więcej zdjęć i ja podejmę decyzję tyle, że jak widać, mam z tym problem więc męża upodobanie kompaktów mnie też ku nim skłania. Oczywiście najlepiej po prostu coś wybrać i się tym cieszyć bo każdy aparat ma słabe i mocne strony, a w tym momencie zostaje z niczym... I wiem że takich pytań od laików już było mnóstwo, więc dziękuję że w ogóle odpowiadacie

  7. #37

    Domyślnie

    Utknęłam pomiędzy Canonem gx7 II, a Olympusem pen e pl8.
    Jeśli padnie na to drugie to jak myślicie który zestaw lepszy? https://m.euro.com.pl/kompakty-z-wym...E&gclsrc=aw.ds czy https://shop.olympus.eu/pl_PL/promo.html?id=12219&icid=.
    Czytałam bardzo różne opinie na temat tego obiektywu 14 - 42, jedni piszą że dużo lepsza jest wersja EZ pancake (pewnie też że względu na rozmiar) , z kolei gdzie indziej czytałam, że starsza wersja daje "bardziej ostre" zdjęcia i mimo rozmiarów jest lepszą opcją...
    Im więcej czytam, tym bardziej nie wiem na co się zdecydować. Canon mimo braku wymiennych obiektywów też wydaje się być dobrym wyborem (przejrzałam mnóstwo przykładowych zdjęć, ogólnie bardziej odpowiadają mi kolory canona i Olympusa dlatego odrzuciłam lumixy). Canon świetnie radzi sobie z nagrywaniem w słabym świetle i daje ładne (subiektywnie) barwy, ale nie wiem na ile przekłada się to na zdjęcia?
    Jedni piszą że Olympus tylko w zestawie z innymi obiektywem niż ten "podstawowy" jest coś warty, inni że to całkiem dobry uniwersalny obiektyw, a coś innego przyda się do portretów... Nie wykluczam kiedyś kupienia kolejnego ale nie chciała bym tego robić w najbliższym czasie...

  8. #38
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Przecież ten olympus za 1899zł z 14-42 i 45mm to super sprawa, masz kita do szerszych ujęć i stałke do portretu itp.
    Szkoda czasu na zastanawianie się, kupuj i ciesz się zdjęciami.
    Canon ma fanatyków, którzy są wstanie wiele opowiadać o plastyce, żywych kolorach i jaki to ostry i nie szumi... taaa na matrycy 1"

  9. #39

    Domyślnie

    olympus z kitem i 45, już Ci pisałem, masz jasne do zabawy, zoom jako spacerowy, gdy się uprzesz to 40-150 kupisz w okolicach 300zł (używany), różnicy w kitach za bardzo nie zauważysz, mam kita do panasonica (odpowiednik tego olympusa, mówią, że nawet troszkę słabszy) i używam go bezstresowo, w miarę przyzwoitą matrycę i sprawdzony aparat dostajesz za bardzo uczciwe pieniądze, pokazywałem Ci fotkę z takiej konfiguracji, teraz wyjeżdżam z żoną na tydzień w góry, biorę OCZYWIŚCIE analoga i jako drugi właśnie miko 4/3 z dwoma kitowymi zoomami, robię to bezstresowo, mimo, że do panasonica mam kilka stałek, i kilka nikonów z optyką, robię to dla siebie, a nie dla "specjalistów" którzy będą wyszukiwali pojedynczych pikseli i oczywiście powiedzą, że tym aparatem NIE DA SIĘ robić zdjęć, powtarzam, mniej czytać więcej fotografować, bo przecież o to w tej zabawie chodzi (ponoć), bo co raz częściej zauważam, że ważniejsze są wykresy, tabele, fora i porównania, a zapomina się już o celu, który jest na nawet już nie drugorzędnym, a na trzeciorzędnym planie, widzę, że bardzo Cię bawi gonienie króliczka
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  10. #40

    Domyślnie

    Właśnie zerkam na tą ofertę Olka i faktycznie jeśli ktoś rozważa tego typu sprzęt to bardzo dziwnym posunięciem byłoby nie skorzystać. Biorąc pod uwagę ceny na cyfrowe.pl to stałeczka w tym zestawie wychodzi 100 zł. Sam używam M4/3 i do zastosowań mobilnych jest to świetny sprzęt.

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. bezlusterkowiec czy zaawansowany kompakt.
    By pstanek in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2016, 12:37
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-02-2014, 13:21
  3. Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 15-01-2014, 21:02
  4. kompakt/bezlusterkowiec z wizjerem
    By luxius in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-11-2013, 18:12
  5. Kompakt, bezlusterkowiec - fotografia uliczna
    By mrjq in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-10-2013, 20:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •