Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Juriko Zobacz posta
    Mam Canona G7X. Możesz wyzwalać migawkę dotykiem na ekranie w miejscu które chcesz żeby było ostre. Do dzieci ustawisz sobie preselekcję czasu tv do tego opcję bezpiecznik, żeby naświetlenie było prawidłowe pomimo zafiksowania czasu, oraz auto ISO z ograniczeniem górnego zakresu i jazda.
    Aparat daje na tyle dobre jpg ze sporadycznie korzystam z rawów, chociaź zawsze je robię. Nie ma wizjera, za to ma dłuższą ogniskową od RX100 III, bo do ekwiwalentu 100mm i wolniej ciemnieje od RXa.
    Potwierdzam wszystkie zalety G7X. Ja co prawda na dniach sprzedałem swojego, ale tylko po to aby kupić G7X mark III, lub G5X Mark II. Różnicy w obrazowaniu z pewnością nie będzie żadnej, ale trzeba sobie zrobić przyjemność nową zabaweczką
    Bezlusterkowiec Sony i kilka słoików

  2. #22

    Domyślnie

    G7XII używałem przez rok, był naprawdę spoko. Jedynie brakowało mi większych możliwości wpływania na DR w JPEGach.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #23

    Domyślnie

    Ja też zaproponuję nabycie jakiegoś nowoczesnego telefonu. Przy odrobinie światła różnica między takim telefonem a wymienionymi aparatami będzie albo niezauważalna, albo...na korzyść telefonu
    Przy okazji odpadną problemy bateryjek, kabelków, kart pamięci, czytników, lagów, filtrów, toreb.
    Pozostanie tylko zamiana nastawienia do telefonu i przestanie siadania na min , bądź rzucania nim o podłogę
    Ostatnio edytowane przez Pawel92 ; 07-08-2019 o 11:29
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    Ja też zaproponuję nabycie jakiegoś nowoczesnego telefonu. Przy odrobinie światła różnica między takim telefonem a wymienionymi aparatami będzie albo niezauważalna, albo...na korzyść telefonu
    Przy okazji odpadną problemy bateryjek, kabelków, kart pamięci, czytników, lagów, filtrów, toreb.
    Pozostanie tylko zamiana nastawienia do telefonu i przestanie siadania na min , bądź rzucania nim o podłogę
    Ja się chyba nie przyzwyczaję do robienia zdjęć telefonem. Brak klasycznego spustu migawki, brak odchylanego ekranu, i niewygodne rozmiary. Poza tym obecne aparaty mają możliwości komunikowania się z netem nie gorsze od smartków, tak ze ten argument tez mnie nie przekonuje. No i nie muszę co chwila zmieniać telefonu bo dali lepszy aparat.
    Pozdrawiam, Jurek.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Juriko Zobacz posta
    Ja się chyba nie przyzwyczaję do robienia zdjęć telefonem. Brak klasycznego spustu migawki, brak odchylanego ekranu, i niewygodne rozmiary. Poza tym obecne aparaty mają możliwości komunikowania się z netem nie gorsze od smartków, tak ze ten argument tez mnie nie przekonuje. No i nie muszę co chwila zmieniać telefonu bo dali lepszy aparat.
    Dla mnie to właśnie brak spustu jest największym brakiem konstrukcyjnym. Dlatego tak bardzo lubiłem Lumie- za spust i dng. Niestety zdechla. Niby w innych można sobie to aktywować pod klawiszem głośności, ale to już wieksza atrapa- po pierwsze brak dwuskoku, po drugie jest z lewej strony. W Linii był to pełnoprawny spust.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Juriko Zobacz posta
    ... Poza tym obecne aparaty mają możliwości komunikowania się z netem nie gorsze od smartków, tak ze ten argument tez mnie nie przekonuje ...
    Pewnie coś przeoczyłem. Który z aparatów wymienionych przez Koleżankę podłącza się do sieci telefonicznej?
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    moje dzieci są na podobnym etapie, powiedziałem im, masz mieć aparat który Cię nie ogranicza, jeśli jesteście w stanie zmusić się do nauki i wyrzucić na początku setki zdjęć z miejsc niepowtarzalnych i nie z rzucić winy na aparat tylko na brak wiedzy to kupuj aparat, jeśli chcesz mieć pamiątkę bez zmuszania się do myślenia to weź telefon, póki co oni robią zdjęcia dla siebie i im one mają się podobać
    Troche tutaj pojechales
    Fotografowanie telefonem na pewno nie oznacza, ze chce sie miec pamiatke bez zmuszania sie do myslenia
    Kazdy sprzet trzeba nauczyc sie obslugiwac jednak to nie daje gwarancji na wykonanie ciekawych zdjec.

    W sumie nie wazne czym focisz a wazne jest czy MYSLISZ nad tym co i jak chcesz cos zarejestrowac a pozniej jak to chcesz pokazac innym.

    Ograniczenie siedzi przede wszystkim w glowie czlowieka.
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

  8. #28

    Domyślnie

    nie do końca się zrozumieliśmy, masz taką możliwość w telefonie, czyli dotknij i po robocie, przy nawet najzwyklejszym kompakcie masz "opcję" myślenie, czyli, wyjmij z torby (czyli chęć wykonania zdjęcia) , włącz, sprawdź ustawienie, masz zoom więc możliwość kadrowania, coś podobnego jak z expresem automatycznym i tradycyjny zaparzaniem kawy, oczywiście, że w jednym i drugim przypadku osoba, która będzie chciała się w to zaangażować wykorzysta możliwości nawet najbardziej zautomatyzowanego urządzenia, a jej wiedza pozwoliła właśnie dokonać takiego a nie innego wyboru sprzętu, niestety większość (przypuszczam, że ponad 95%) używa dotknij i zobacz. Nie to nic złego skoro im to wystarcza, dlatego im powiedziałem używaj telefonu jako aparatu tak jak używasz, albo zapomnij i się ucz od zera zapominając o nawykach
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    Pewnie coś przeoczyłem. Który z aparatów wymienionych przez Koleżankę podłącza się do sieci telefonicznej?
    Mój się podłącza, fakt że z niego nie dzwonię, ale się podłącza spryciula.
    No dobra, bo zaraz nie zarzucisz ze nieprawda, potrzebuję do tego punktu dostępowego, karty sim nie ma.
    Pozdrawiam, Jurek.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    ...przy nawet najzwyklejszym kompakcie masz "opcję" myślenie, czyli, wyjmij z torby (czyli chęć wykonania zdjęcia) , włącz, sprawdź ustawienie...
    Telefon też trzeba wyjąć z kieszeni, włączyć, ustawienia też można sprawdzić jeśli się chce (większość ludzi ich nie sprawdza nawet w lustrzankach).

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    ...masz zoom więc możliwość kadrowania...
    Gorzej, jak masz telefon z zoomem i kompakt bez zooma - mindfuck gwarantowany.

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    ...coś podobnego jak z expresem automatycznym i tradycyjny zaparzaniem kawy...
    Z tą różnicą, że parzenie kawy jest teraz w modzie, w przeciwieństwie do fotografowania kompaktem. Porównałbym to raczej do dojenia krowy i ręcznego wyrobu masła - tak za jakiś czas przeciętni użytkownicy fotograficznych smartfonów będą postrzegać amatorów tradycyjnej fotografii.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. bezlusterkowiec czy zaawansowany kompakt.
    By pstanek in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2016, 12:37
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-02-2014, 13:21
  3. Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 15-01-2014, 21:02
  4. kompakt/bezlusterkowiec z wizjerem
    By luxius in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-11-2013, 18:12
  5. Kompakt, bezlusterkowiec - fotografia uliczna
    By mrjq in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-10-2013, 20:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •