Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43
  1. #11

    Domyślnie

    Mam Canona G7X. Możesz wyzwalać migawkę dotykiem na ekranie w miejscu które chcesz żeby było ostre. Do dzieci ustawisz sobie preselekcję czasu tv do tego opcję bezpiecznik, żeby naświetlenie było prawidłowe pomimo zafiksowania czasu, oraz auto ISO z ograniczeniem górnego zakresu i jazda.
    Aparat daje na tyle dobre jpg ze sporadycznie korzystam z rawów, chociaź zawsze je robię. Nie ma wizjera, za to ma dłuższą ogniskową od RX100 III, bo do ekwiwalentu 100mm i wolniej ciemnieje od RXa.
    Pozdrawiam, Jurek.

  2. #12

    Domyślnie

    I jak zwykle w takich wątkach polecone zostaną prawie wszystkie aparaty dostępne na rynku
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    I jak zwykle w takich wątkach polecone zostaną prawie wszystkie aparaty dostępne na rynku
    Bo wszystko robi zdjęcia.

  4. #14

    Domyślnie

    Zdaje sobie sprawę, że dla profesjonalistów to wszystko są aparaty, z których cudów się nie uzyska i że większość osób które" się zna" kupuje coś bardziej zaawansowanego (no chyba że chcą drugi aparat kieszonkowy ale wtedy zazwyczaj sami potrafią podjąć decyzję). Liczyłam po prostu, że ktoś miał może styczność z tymi aparatami i potrafi coś doradzić w oparciu o to do jakich celów, który aparat będzie "lepszy". Dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Jeśli ktoś ma coś do dodania to zachęcam

  5. #15
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Każdy aparat na automacie będzie tylko małpką do zdjęć często dającą gorszy efekt niż ten fon w kieszeni, ładne jpg w automacie wiem i widzę olympus epl 8, tyle mogę ci pomóc.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sylwia89 Zobacz posta
    Zdaje sobie sprawę, że dla profesjonalistów to wszystko są aparaty, z których cudów się nie uzyska i że większość osób które" się zna" kupuje coś bardziej zaawansowanego (no chyba że chcą drugi aparat kieszonkowy ale wtedy zazwyczaj sami potrafią podjąć decyzję). Liczyłam po prostu, że ktoś miał może styczność z tymi aparatami i potrafi coś doradzić w oparciu o to do jakich celów, który aparat będzie "lepszy". Dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Jeśli ktoś ma coś do dodania to zachęcam
    Każdy ma swoje priorytety więc każdy podchodzi do zakupu indywidualnie. Stąd właśnie tyle różnych modeli polecono. Ja mimo wszystko sugeruje nabycie czegoś z wizjerem- są sytuacje gdzie lepiej użyć ekranu głównego, i są takie gdzie lepiej sprawdzi się wizjer.

  7. #17

    Domyślnie

    Tak jak mówiłam, nie planuje robić zdjęć tylko na trybie auto. Mam zamiar choć trochę się w to zagłębić. Jednak nie planuje obróbki na komputerze, dlatego interesują mnie wyłącznie jpgi.
    Dziękuję za wszystkie podpowiedzi

  8. #18

    Domyślnie

    To, czy to będzie tryb Auto, czy P, A, S czy M, to nie ma najmniejszego znaczenia dla wyglądu JPEGów. Na nie największy wpływ ma działanie automatycznego balansu bieli (bo poza w pełni kontrolowanymi warunkami ustawianie go ręcznie nie wchodzi w grę), algorytmy odszumiania i dodatkowe możliwości zwiększenia DR, bo na standardowych ustawieniach on mocno ssie w porównaniu z tym, co dziś potrafią smartfony. I nie ma tu znaczenia, czy będzie to kompakt, czy bezlusterkowiec, przynajmniej nie w takim budżecie i nie z podstawowym obiektywem kitowym.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    I jak zwykle w takich wątkach polecone zostaną prawie wszystkie aparaty dostępne na rynku
    To po to żeby pytający miał łatwiejszy wybór.
    Pozdrawiam, Jurek.

  10. #20

    Domyślnie

    Moim zdaniem Olympus e-pl8 to ciekawy aparat. Można kupić nowego z kitem za ok. 1600zł, zdarzają się promocje za niecałe 2000 z dodatkowym obiektywem tele.
    Jeśli chodzi o jakość jpg, to kwestia gustu. Jest wielu zagorzałych fanów jpegów z Olympusów znam także przeciwników. Podobnie jest z jpegami z aparatów innych marek. Najlepiej jak przejrzysz sobie galerie z internetowych testów i wyrobisz własne zdanie (tylko przeglądając zdjęcia trzeba zwrócić uwagę, że jest prosto z aparatu, a nie wersją wywołaną przez Lightrooma).

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. bezlusterkowiec czy zaawansowany kompakt.
    By pstanek in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2016, 12:37
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-02-2014, 13:21
  3. Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 15-01-2014, 21:02
  4. kompakt/bezlusterkowiec z wizjerem
    By luxius in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-11-2013, 18:12
  5. Kompakt, bezlusterkowiec - fotografia uliczna
    By mrjq in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-10-2013, 20:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •