Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Wątek: I & M :)

  1. #21

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leighadams Zobacz posta
    Ale czy w przypadku tej pracy miało jakieś uzasadnienie użycie tilta? Czy już sam fakt, że zdjęcie zrobione tiltem to wartość dodana?
    tylko, że w usuniętej dyskusji nie chodziło o to
    chodziło, że autor na zdziwienie kilku osób (albo nawet zarzuty, że to dziwne blurowe mazaje) zamiast spokojnie wyjaśnić to zaczął obrażać innych, a ci nie pozostali mu dłużni i się zaczęły pyskówki
    brak było merytorycznej dyskusji

    a wystarczyło spokojnie napisać - panowie użyłem obiektywu X i nie musiałem niczego blurować w postprocesie
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    (...)

    a wystarczyło spokojnie napisać - panowie użyłem obiektywu X i nie musiałem niczego blurować w postprocesie
    Tylko pytanie jest, czy autor musi to robic. Kazdy ma swoje "myki'' i ma prawo zatrzymac je dla siebie
    Co do fotografi, to nie jestem zwolennikiem tego typu zdjec, ale jezeli jest popyt, to czemu nie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez matbe Zobacz posta
    Bo wczoraj bluzgał i obrażał innych?
    Jak mlodym się podoba to po cholerę trolluje tutaj? bez odbiou..
    Nikt nie zmusza Cie do wlazenia w ten watek.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 6868 Zobacz posta
    Tylko pytanie jest, czy autor musi to robic. Kazdy ma swoje "myki'' i ma prawo zatrzymac je dla siebie
    Co do fotografi, to nie jestem zwolennikiem tego typu zdjec, ale jezeli jest popyt, to czemu nie.
    nie musi, ale skoro już go zapytano skąd takie dziwne rozmycia to po co było udawać, że posiada się wiedzę tajemną? a obiektyw typu lensbaby czy tillshift nie są jakąś znowu tajemnicą żeby je zachowywać dla siebie
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 6868 Zobacz posta
    Nikt nie zmusza Cie do wlazenia w ten watek.
    Jako użytkownik wymagam kultury niezależnie od umiejscowienia wątku na forum, gdyż, gdybyś ruszyl głową to nie musialbym tego wyjaśniać-treści widać bez "włażenia" w wątki i tak właśnie, jestem zmuszany to czytać.

  6. #26
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Reklamujący się na forum pod nickiem Arcadia nie chce dyskutować i bardzo był oburzony że zapytałem o cel takiego rozmycia, a jeszcze bardziej się oburzył jak zapytałem czym to fotografował, więc po co ciągnięci z nim dyskusje?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Odnośnie obiektywu, jeśli to jest obiektyw z tiltem no to ok nie będę się kłócił ale chyba autorze wątku przyznasz ze może wielu zaciekawić rozłożenie rozmycia?

    Załącznik 28737

  7. #27

    Domyślnie

    No i patrzcie, zdjęcie kiepskie, co najwyżej średnie, a dyskusja trwa i ruch w interesie jest ba, nawet autor próbował zarobić tałzena na tym zdjęciu czyli w myśl zasady, nieważne jak gadają byle gadali
    x70|x-pro2+xf16+xf23+xf56+xf90

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leighadams Zobacz posta
    No i patrzcie, zdjęcie kiepskie, co najwyżej średnie,
    I tymi mądrymi słowami zakończyłbym dyskusję.

  9. #29

    Domyślnie

    Panowie wyluzujcie już ok? Autor dostał kartkę za obrażanie, wiemy już czym powstało to dziwne zdjęcie, nie musi się podobać, choć pewnie są na to chętni, bo nam się coś może nie podobać, ale skoro ktoś kupuje usługę, to znaczy że jest zainteresowany tym stylem. Jeżeli ktoś ma techniczne uwagi do zdjęcia, to śmiało, forum foto do tego służy. Jeżeli ktoś wpada dać pstryczka w nos dla autora, to lepiej z aparatem na spacer wyjść...

  10. #30

    Domyślnie

    Tak, ja mam uwagi.

    Zacznę od tego, co na plus, poza młodych, naturalna i przyjemna... i to by było na tyle. Zdjęcie pod względem technicznym jest tragiczne. Zafarb z odsaturowaną w postprocesie zielenią, do tego zdjęcie radioaktywne, wyglądające jak ściągnięcie suwakiem ekspozycji z +3 EV, w dodatku płaskie. Kompozycyjnie wystarczy spojrzeć na górę kadru. Mimo wszystko, najbardziej jarmarcznie wygląda ten blur dodany w postprocesie ( Panowie to nie jest żaden tilt shift lecz nieudolna cyfrowa imitacja tego efektu, co fajnie uwypuklił koesh).

    Reasumując, podziwiam kolegę za odwagę, bo oferować komuś taki szrot i żądać za to pieniędzy to trzeba mieć jaja
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •