Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Kalibracja puszki VS obiektyw (jaki serwis)?

    Cześć,

    Posiadam Nikona D7500 oraz obiektyw Tamron 150-600 G2, który kompletnie nie współpracuje z puszką. 99% zdjęć jest nieostrych. Jakby poruszone.
    Szukam ratunku w kalibracji sprzętu bo rozbieżność jakości między tym co obecnie posiadam, a tym co miałem wcześniej jest ewidentnie nie do zaakceptowania. Kiedyś wysłałem zestaw do Sigma - Gdańsk i byłem bardzo zadowolony. Obecnie, że posiadam Nikona oraz Tamrona i zastanawiam się gdzie lepiej. Nikon/ Tamron ewentualnie może gdzieś w Poznaniu?

    Sprzęt de facto jest nowy także chciałbym to uczynić w ramach gwarancji jak w przypadku Sigmy - kiedyś.


    Miłego dnia,
    Live.

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cześć, na gwarancji zestaw do Tamrona, ale oni nie poprawią ci "jakby poruszone" zdjęcia tylko zrobią kalibracje zestawu, wiec czy jesteś pewien że to wina rozkalibrowanego zestawu czy moze twoich błędów, exif i zdjęcie sporo może tu pomóc.

  3. #3

    Domyślnie

    Zgodnie z moim doświadczeniem, nowy serwis Tamrona w Warszawie nie radzi sobie z kalibracją obiektywów. Po dwóch próbach wolałem zapłacić Foto-Technice, która zrobiła to skutecznie.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  4. #4

    Domyślnie

    Utwierdziłem się w tym przekonaniu po drugiej wizycie pod płotem. Pierwsza była ok. nie ogarniam jeszcze sprzętu. Trzecia i czwarta próba jasno dała sygnał, że gdzieś leży błąd. Zdjęcia pokazałem również innym i sami stwierdzili, że niekoniecznie tak to powinno wyglądać.
    Na moją "obronę" mogę dać, że przez 10 lat robiłem zdjęcia innymi zestawami i było ok. Gdy pojawił się błąd w Sigmie. To wiedziałem, że coś jest nie tak. Tutaj na 1500 zdjęć nie wyszło ani jedno ostre foto. Natomiast ostrzenie zdjęcia na maksymalnych ustawieniach jakie pozwala dany program nie pomaga. Dlatego przychodzi mi do głowy właśnie kalibracja bo nie chce mi się wierzyć, że obiektyw jest...

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Cześć, na gwarancji zestaw do Tamrona, ale oni nie poprawią ci "jakby poruszone" zdjęcia tylko zrobią kalibracje zestawu, wiec czy jesteś pewien że to wina rozkalibrowanego zestawu czy moze twoich błędów, exif i zdjęcie sporo może tu pomóc.
    ps. wieczorem jak wrócę to wrzucę jakieś pliki.

    Kojocisko, dziękuję bardzo za sygnał informacyjny. Jutro będę pisać lub dzwonić do jednych i drugich. Jestem dobrej wiary!

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli wygląda na poruszone, a czas był krótki, to może być problem stabilizacji. Postaw to na statyw, ostrość w LV i zobacz co wyjdzie
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  6. #6

    Domyślnie

    Zdjęcia prosto z puszki. No jedynie zmieniłem system zapisu z "RAW" na JPG by wrzucić na dysk.

    https://drive.google.com/drive/folde...8b?usp=sharing

    Co sądzicie?

  7. #7

    Domyślnie

    Jeszcze jedno mam pytanie. Czy kalibracja równa się również aktualizacja "oprogramowania" w obiektywie? Serwis to robi za pomocą "Tap in console" czy innego urządzenia?

  8. #8

    Domyślnie

    Hej,

    07.08.br przyjechał kurier po obiektyw i aparat. Sprzęt trafił do Warszawy, ul. Żytnia (Proclub) czyli de facto autoryzowany serwis m.in. Tamron.
    Trzy dni później paczka była już u mnie. Obiektyw skalibrowany i pierwsze efekty są zachwycające. Proclub zdecydowanie spisał się na medal.
    Szybkie dwa kadry z dziś:

    https://drive.google.com/open?id=1RA...8EKzrR0sOUziIs

    Także ja gorąco polecam i dziękuję Wam za pomoc!

  9. #9

    Domyślnie

    Dobrze, że wrzuciłeś ten wątek, bo ja mam ten sam problem z moim zestawem D7200 + T150-600 G2, z tym że moje fotki z lotniska wyglądają znacznie, znacznie gorzej niz Twoje sprzed kalibracji. Przy krótkich czasach prawie kazde zdjęcie jest nieostre a biorąc pod uwagę fakt, że kupiłem zestaw właśnie do fotografowania na lotnisku, to krew mnie czasem zalewa jak przeglądam zdjęcia. Chyba trzeba oddać zestaw na serwis do kalibracji.
    Fotografuję używając: D7200 | Z6 | AF-P DX NIKKOR 10-20mm | AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G | Nikon AF-S 50 mm f/1.8G | Sigma A 85 mm f/1.4 DG HSM | TAMRON SP 150-600 mm F/5-6.3 Di VC USD G2
    A poza tym: FujiFilm FinePix HS25EXR | COOLPIX P900
    Obróbka: Darktable | Gimp

Podobne wątki

  1. Serwis Nikon - kalibracja obiektywu/body
    By DawiX in forum Serwis
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-11-2016, 22:36
  2. Serwis Nikona a Kalibracja Puszki
    By ins4nity in forum Serwis
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-11-2016, 21:59
  3. Serwis Tamron - kalibracja
    By Averne in forum Serwis
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-12-2015, 13:57
  4. D700 Serwis, kalibracja- zepsuli?
    By paparazzi89 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-04-2011, 09:09

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •