Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: D7500 promocja

  1. #11

    Domyślnie

    Zamówiony teraz czekam na przesyłkę ,dzięki za kilka słów opisu.
    -"Żyj na huśtawce życia,Żyj ! Bo tylko raz dany nam czas !!!"-

  2. #12

    Domyślnie

    Lepszy D7500 czy używka za powiedzmy 2200zł z przebiegiem 10000 zdjęć? Jest tego trochę na o_lx. Nie wiem czy brać w ciemno z drugiego końca Polski. Na odchylanym mi nie zależy a zawsze to 1000 zł w kieszeni. Podobno D7500 ma nowszy procesor.
    Przesiadka z D3200, mam kitowy 18-105 i 35/1,8G. Zdjęcia rodzinne, wycieczki, świątynie gdzie D3200 nie radzi sobie z ISO.

  3. #13

    Domyślnie

    Serio za 2200 to jak za darmo, swojego sprzedawałem za 3700 pół roku temu, przebieg 10k to żaden.
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  4. #14
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli ktoś wystawia za 2200zł na olx to bym podchodził do tego z dystansem, zwłaszcza na tym portalu gdzie nie ma żadnej ochrony, brałbym D7200 bo ofert więcej i na allegro sporo.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    zwłaszcza na tym portalu gdzie nie ma żadnej ochrony
    Bo to portal ogłoszeniowy więc pasuje pojechać i sprawdzić sprzęt w którym jest coś do sprawdzenia (a w aparacie z pewnością jest). Kupujący chcieliby ochronę a sprzedający coraz częściej przerzucają się właśnie na OLX z powodu idiotycznej ochrony kupujących w innym miejscu. "Nie sprawdzaj, nie myśl, kupuj - my cię ochronimy".
    Co do ceny - nie ulegajmy stereotypom, że niska cena to podejrzane. Po pierwsze "niska" to pojęcie względne, po drugie to rynek ustala cenę. Kwoty widoczne na wiszących aukcjach na allegro nie mają nic wspólnego z tymi finalnymi. Przy tak dostępnych różnorodnych sposobach finansowania zakupów, ratach, leasingach, odroczeniach płatności itp. życie mocno weryfikuje marzenia sprzedających sprzęt używany. Więc warto sprawdzić tego Nikona - może sprzedający ma dość codziennego zaglądania na licznik wyświetleń na ogłoszeniu a te parę stówek to dla niego żadna różnica.

  6. #16
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Czyli liczysz na to że będzie jednak okazja bo coś tam coś, pewnie okazje się zdarzają ale nigdy nie kupiłbym na olx bez osobistego odbioru.
    Znany tez na olx sposób oszukiwania to wystawianie atrakcyjnej ceny ale nie tak żeby było podejrzane, oczywiście odbiór w takim zakątku polski że nie ma szansy, wiec kupujący sugeruje że zapłaci za prowizje i żeby nam wystawił na allegro, no i o to chodzi, reszta jak wygląda oszustwo jest opisana w necie i tu tez na forum było.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Czyli liczysz na to że będzie jednak okazja bo coś tam coś, pewnie okazje się zdarzają ale nigdy nie kupiłbym na olx bez osobistego odbioru.
    Znany tez na olx sposób oszukiwania to wystawianie atrakcyjnej ceny ale nie tak żeby było podejrzane, oczywiście odbiór w takim zakątku polski że nie ma szansy, wiec kupujący sugeruje że zapłaci za prowizje i żeby nam wystawił na allegro, no i o to chodzi, reszta jak wygląda oszustwo jest opisana w necie i tu tez na forum było.
    Mamy XXI wiek i jeśli kogoś przerasta zakup czegoś z ogłoszenia, płatność blikiem, zbliżeniowa czy wiele jeszcze innych operacji o których pisane są całe teorie spiskowe każdego dnia to po prostu bierze gotóweczkę do woreczka, idzie do autoryzowanego punktu i kupuje. Tutaj też może dostać prezent w postaci historii przedmiotu ale ma wszystkie prawa konsumenta.
    Inna sprawa, że nie widzę tego 7500 za 2200 na OLX, może już nie ma. Są inne poniżej 3 tys. i to wg mnie realna do uzyskania cena i to pewnie do małej negocjacji.

  8. #18
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Czyli w ciemno zapłacisz komuś za sprzęt z ogłoszenia, co to ma do rzeczy blik, zbliżeniowe i wiele innych operacji ?
    Chyba nie rozumiesz jak działają oszuści na olx.
    Tu nie chodzi że ktoś za 2200zł jest oszustem tylko żeby ostrożnie podchodzić do okazji z ogłoszeń.

  9. #19

    Domyślnie

    2200 zł to za D7200 i tylko body. W okolicach 3000 tys. to D7200 z obiektywem. Ceny są bardzo zróżnicowane ale faktycznie z drugiego końca Polski kupować w ciemno to ryzyko. Będę polował na coś w pobliżu żeby osobiście sprawdzić.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez naczesany Zobacz posta
    2200 zł to za D7200 i tylko body. W okolicach 3000 tys. to D7200 z obiektywem. Ceny są bardzo zróżnicowane ale faktycznie z drugiego końca Polski kupować w ciemno to ryzyko. Będę polował na coś w pobliżu żeby osobiście sprawdzić.
    Sorry, zrozumiałem z powyższych postów, że to chodzi o 7500. Zauważ, że wiele aukcji z Allegro pokrywa się z OLX. Coraz więcej ludzi przerzuca się na sprzedaż w formie ogłoszenia, bez pośrednictwa portalu. Sprzedałem tak wiele rzeczy, sporo kupiłem. Obiektywy wysyłałem bez sprawdzenia, bywało, że umawiałem się na sprzedaż ze sprawdzeniem. Sam kupuję droższe rzeczy ze sprawdzeniem, jakieś tańsze płacę w ciemno i wysyłka. Ale body albo szkło na pewno bym chciał mieć w ręce przed zakupem.

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Czyli w ciemno zapłacisz komuś za sprzęt z ogłoszenia, co to ma do rzeczy blik, zbliżeniowe i wiele innych operacji ?
    Chyba nie rozumiesz jak działają oszuści na olx.
    Tu nie chodzi że ktoś za 2200zł jest oszustem tylko żeby ostrożnie podchodzić do okazji z ogłoszeń.
    Napisałem "pasuje pojechać i sprawdzić sprzęt w którym jest coś do sprawdzenia (a w aparacie z pewnością jest)" więc małe niezrozumienie w czytaniu. Rozumiem jak działają oszuści ale nadal nie mogę pojąć jak można dać się nabrać na wszelkiego rodzaju przekręty OLX-owe, nigeryjskie itp. (podobne mity i przestrogi są przekazywane przy okazji innych operacji finansowych w sieci stad mój dopisek o blikach).

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Capture NX2 i D7500
    By rupi in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-10-2019, 15:15
  2. D7500
    By leonberger in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 19-01-2019, 00:21
  3. D7500 + sigma C 150-600
    By klopik in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 19-07-2018, 20:50
  4. SB 500 czy SB 700 do nikona D7500
    By raftepes in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-06-2018, 08:36
  5. D5600 czy d7500
    By JeK in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 16-02-2018, 00:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •