Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Z treningu

  1. #1

    Domyślnie Z treningu

    Co jakiś czas pokazuję kilka zdjęć ze swoich treningów. Często słyszę zarzut, że nie umiem pokazać dynamiki zajęć, może teraz na kilku zdjęciach będzie lepiej?
    Zdjęcia powstały w czasie tygodniowego obozu. W dachu hali treningowej były świetliki, które potrafiły dać niezbyt widoczną gołym okiem grę swiatła i cienia.
    Walczę z D850, który wyraźnie mnie przerasta. Mam wrażenie, że do moich zastosowań i przy moim poziomie umiejętności lepsza jednak by była matryca 24mpx.
    Zdjęcia robiłem Tamronem 24-17 i Sigmą 135mm. Ponieważ hala była spora, dosyć często korzystałem z Sigmy i z tych zdjęć jestem bardziej zadowolony.
    Chyba jednak muszę stosować migawkę wyższą niż 1/320 i pogodzić się z wyższym ISO

    1.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_9065.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	210,1 KB
ID:	28545

    2.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_9023.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	269,9 KB
ID:	28546

    3.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_7714.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	316,6 KB
ID:	28547

    4.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_8165.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	207,6 KB
ID:	28548

    5.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_8453.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	226,9 KB
ID:	28549
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  2. #2

    Domyślnie

    Według mnie jest trochę chyba lepiej niż poprzednio, pilnuj kadrowania, żeby nie ucinać palców czy pałki jak w nr 2 i 4, w tym zestawie nr 5 zbędny. Natomiast wciąż uważam, że w ogóle nie wykorzystujesz potencjału fotograficznego jaki tkwi w tym sporcie, a będąc "w środku" i dobrze znając temat możliwości masz olbrzymie.

  3. #3

    Domyślnie

    Hmm. Próbowałeś może robić seriami?
    D500, D5100, N 18-105, S 17-50, Tokina 100, Metz 64 af-1, Eizo CS2420

  4. #4

    Domyślnie

    Niestey nie widać dynamiki .

    Jedynie 2 i 3 mają w sobie trochę z zatrzymanego ruchu. Pozostałem mogły być spokojnie pozowane.

    Spróbuj uchwycić moment utraty równowagi, upadek, kogoś wygiętego w sposób uniemożliwiający utrzymanie się na nogach...
    Znasz ten sport i wiesz co za chwile się wydarzy, więc możesz wstrzelić się w odpowiedni moment. Wiem że to nie łatwe, bo robiłem takie rzeczy na treningach syna

  5. #5

    Domyślnie

    Po pierwsze bardzo wam dziękuję za komentarze, tym bardziej dla mnie cenne, że od osób nie związanych z moimi fikołkami.
    Pierwsze zdjęcie jest moim ulubionym zdjeciem z treniningów, walę serią, na zdjęciu 5 lubię i fajne swiatło jak i skupienie na twarzy koleżanki - stąd decyzja o umieszczeniu. Ale nie chcę bronić tej decyzji - bardzo cenny jest dla mnie odbiór osób "z poza".
    Z jednej strony oczywiście rozumiem co się dzieje, z drugiej strony cały czas jeśli chodzi o przygotowanie ujęcia, miejsce z którego jest wykonywane jestem ograniczony tym, że biorę czynny udział w treningu. I jak pisałem - cały czas dodatkowo czuję, że mam fatalne braki w umiejętności użycia sprzętu.

    W tych "jeszcze bardziej dynamicznych" - jestem bardzo niezadowolony z ostrości , często osoba wykonująca technikę właśnie przymknęła oczy, itp.

    6.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_7788.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	240,7 KB
ID:	28569

    7.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_7977.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	314,1 KB
ID:	28570

    8.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_8033.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	293,4 KB
ID:	28571

    9.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_8029.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	283,7 KB
ID:	28572

    10.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_7711.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	342,2 KB
ID:	28573
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    W tych "jeszcze bardziej dynamicznych" - jestem bardzo niezadowolony z ostrości , często osoba wykonująca technikę właśnie przymknęła oczy
    Ale właśnie po to używasz serii, aby zwiększyć szanse na to udane zdjęcie. Oczywiście biorę też pod uwagę, że oczy mogą być na tyle długo zamknięte, że jak już się otworzą, to sama poza traci już swój "efekt".

  7. #7

    Domyślnie

    Ta wstawka dużo bardziej mi się podoba.

    6 - to co chiałem zobaczyć . Noga w górze jest rozmazana, co uwidacznia ruch (szkoda że nie minimalnie bardziej )
    8 i 10 - po minie osoby na której zastosowana została technika, doskonale widać jej skuteczność. Te zdjęcia można skomentować "Ałła!!!"

    Ja takie zdjęcia traktuję jak reportaż. Nie wszytko musi być idealnie ostro, czy zamrożone w ruchu. A nawet czasem lepiej by nie było, bo pokazuje autentyczność sytuacji.

    Jak dla mnie możesz spokojnie pokazywać nawet te poruszone, czy nie do końca ostre. Chętnie zobaczę.

  8. #8

    Domyślnie

    Druga seria dużo lepsza bo pokazałeś ruch i lot ;D, nie wiem jaka była sala, czy mogłeś tą sigmą bardziej odejść aby były całe postacie i odseparować temat od tła.
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  9. #9

    Domyślnie

    Nr 6 i 7 można byłoby zrobić rewelacyjnie, moment super, ale brak światła, tła, koloru... Albo zamrozić całkiem, albo rozmyć bardziej i ostatnią fazę domrozić błyskiem... To, że fotografujesz na treningu , to żaden argument, znasz tych ludzi, możesz się umówić na sesję, specjalnie na foty...

  10. #10

    Domyślnie

    Ja uprawiam fotografię "towarzyszącą", więc fototografuję zawsze przy okazji. Ale masz rację Marcinie - powinienem się umówić na sesję z kolegami. W czasie roku (podobnie jak na obozie) niestety sale treningowe są fatalnym tłem dla zdjęć. I fakt - powinienem pokombinować z mrożeniem błyskiem. Może to plan na ten rok?
    A co do odejścia z Sigmą 135 - hala była wystarczająco duża, ale >45 osób brało udział w treningu i otaczało osobę pokazującą ciasnym wianuszkiem.
    Jeszcze raz dziękuje za wszystkie uwagi.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •