Close

Strona 7 z 22 PierwszyPierwszy ... 5678917 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 213
  1. #61
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Ale macie problem. Sigma ART z przelotką, na ebayu szkło nowe było kiedyś za 3.800, teraz 4.200.

  2. #62
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    @Jaack absolutnie nie jest tak że ta 85S to złe szkło. Po prostu jest już do Nikona dużo dobrych 85 - to jest na tyle popularna ogniskowa, że bardzo dużo osób już ma u siebie jakąś 85 w torbie, więc niektórzy nie będą widzieli sensu w takiej podmianie. To szkło 1.8 a kosztuję prawie 4 tys pln. Taki 1.8G jest 2K pln tańszym szkłem. Więc mając już takiego 85 1.8G można go spokojnie używać z Ztkami. Nowa 85 będzie trochę poprawiona optycznie, ale w efekcie końcowym po PP te różnica będzie się zacierać. Jedyny sens to że jest bez adaptera, ale myślę że jednak dużo część osób nie będzie chciała dopłacić takiej kwoty, do szkła o takich samych parametrach. Ale Jaack to moje zdanie, bo ja właściwie mam już dobrą 85mm i chociaż czekałem na 85S z myślą że kupie, to jednak po czasie stwierdziłem że nie ma sensu zamieniać. Tym bardziej że obecna 85 którą posiadam jest tańsza, ma szybszy AF i bardziej plastyczny obrazek daje. Ale właśnie, jest przez adapter... Dlatego gdybym nie miał obecnie 85 to pewnie bym wziął wersje S.
    Zamowilem... zobaczymy co to za cudo jak przyjedzie.

    Ja z obiektywow Nikon F zostawilem sobie tylko 14-24 f2.8 i 70-200 f2.8 VR II i N200-500 f5.6. Wszystko inne poszlo w ludzi. N200-500 ma u mnie dozywocie... nie sadze zeby Nikon wypuscil szybko nowa wersje pod Zetki. Relacja ceny do mozliwosci tego obiektywu jest rewelacyjna (mowie w swoim imieniu). Zapewne z czasem wymienie pozostale 2 zoomy na wersje S. Aczkolwiek spodziewam sie ze ceny tych zoomow beda kosmiczne.

  3. #63

    Domyślnie

    Ciekawy jestem Twojej opinii, czekam z niecierpliwością. Miałem w planie kupić to szkiełko, ale po opinii kurczeblade troszeczkę mój zapał opadł.

  4. #64
    La
    Gość

    Domyślnie

    Nie czytałem dokładnie, ale wydaje mi się, że @kurczeblade chyba nie testował tego szkła? Twierdzi tylko (mz słusznie), że mając dobrą 85 w rękach, nie ma potrzeby się zastanawiać nad S. Ale jaka jest naprawdę, życie pokaże.

  5. #65
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lassar Zobacz posta
    Nie czytałem dokładnie, ale wydaje mi się, że @kurczeblade chyba nie testował tego szkła? Twierdzi tylko (mz słusznie), że mając dobrą 85 w rękach, nie ma potrzeby się zastanawiać nad S. Ale jaka jest naprawdę, życie pokaże.
    U mnie brak 85mm (bo sprzedalem) wiec nie pozostalo nic innego jak kupic nowa wersje S. Z grubsza dylemat byl prosty.



    Cytat Zamieszczone przez dinus Zobacz posta
    Ciekawy jestem Twojej opinii, czekam z niecierpliwością. Miałem w planie kupić to szkiełko, ale po opinii kurczeblade troszeczkę mój zapał opadł.
    Mysle ze lepiej samemu sprawdzic.

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lassar Zobacz posta
    Nie czytałem dokładnie, ale wydaje mi się, że @kurczeblade chyba nie testował tego szkła? Twierdzi tylko (mz słusznie), że mając dobrą 85 w rękach, nie ma potrzeby się zastanawiać nad S. Ale jaka jest naprawdę, życie pokaże.
    Może testami to trudno nazwać, ale używałem tego szkła. Dla mnie, nie wyróżnia się jakoś specjalnie spośród wszystkich dostępnych 85 na F. Na tyle się nie wyróżnia, że nawet jak ktoś ma 85 1.8 G to dopłacanie do tego szkła 2 klocków ponad, trochę nie ma sensu. W końcu to szkło kosztuje 3,800zł.
    Jak bym miał kupować, to tylko dlatego że jest natywne- ale poczekałbym z kupnem jak cena spadnie do 3,000zł. Ja bym określił wartość tego szkła, tak na 2,500-2,800zł. Jest słabsze od Tamrona 85 1.8, który kosztuję jakoś 3,200zł.

  7. #67
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Może testami to trudno nazwać, ale używałem tego szkła. Dla mnie, nie wyróżnia się jakoś specjalnie spośród wszystkich dostępnych 85 na F. Na tyle się nie wyróżnia, że nawet jak ktoś ma 85 1.8 G to dopłacanie do tego szkła 2 klocków ponad, trochę nie ma sensu. W końcu to szkło kosztuje 3,800zł.
    Jak bym miał kupować, to tylko dlatego że jest natywne- ale poczekałbym z kupnem jak cena spadnie do 3,000zł. Ja bym określił wartość tego szkła, tak na 2,500-2,800zł. Jest słabsze od Tamrona 85 1.8, który kosztuję jakoś 3,200zł.
    To chyba przeplacilem... w przeliczeniu na pln wyszlo 3200 Jak zyc Mialem Nikona 85mm f1.8 G i na f1.8 to on d... nie urywal. Z kolei nowe stalki sa bardzo OK juz na f1.8.

    https://www.cameralabs.com/nikon-z-8...-8-s-review/2/

  8. #68

    Domyślnie

    Jak kupowałem Nikkora 85 1.8G to zapłaciłem za niego, za nowego w salonie 1750zł. 85S nowy teraz w salonie 3800zł. (mówimy tu o PL rynku). Optycznie 1.8G może być ciut gorszy od 1.8S, ale mając 1.8G i ogarniając podstawy podstaw w postproduckji uzyskasz identyczny efekt końcowy z tych szkieł. Dla mnie szału nie ma, szkło za prawie 4 klocki - za taką kwotę, oczekuję już "wow" (bo Sigmy 1.4 i Tamron takie "wow" mi na początku dawały) a to jest takie zwykłe nie wyróżniające się 1.8.

  9. #69

  10. #70
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Jak kupowałem Nikkora 85 1.8G to zapłaciłem za niego, za nowego w salonie 1750zł. 85S nowy teraz w salonie 3800zł. (mówimy tu o PL rynku). Optycznie 1.8G może być ciut gorszy od 1.8S, ale mając 1.8G i ogarniając podstawy podstaw w postproduckji uzyskasz identyczny efekt końcowy z tych szkieł. ...
    Serio ? FTZ tez da sie wysteplowac w postprocesie ?

Strona 7 z 22 PierwszyPierwszy ... 5678917 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-03-2016, 21:29
  2. Nikkor 35mm f/1.8G a Nikkor 85mm f1.8D
    By dominas85 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 26-03-2012, 00:33
  3. Nikkor AF-S DX Micro Nikkor 85mm vs. Tamron SP 90
    By tomlud in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-05-2010, 11:43
  4. Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 10-09-2007, 14:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •