Close

Strona 21 z 22 PierwszyPierwszy ... 1119202122 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 213
  1. #201
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    .. Teraz się dowiedziałem, że klapanie lustra do zaleta lustrzanek. Brawo
    Widocznie nie czytałeś mnie, wcześniej. Ja pisałem - lubię głośną migawkę, czym głośniejsza tym lepiej.
    Bezgłośny aparat to dla mnie jak zepsuty aparat. Za taki uważam już np D750 - jest za cichy. Za to posłuchać flagowego modelu jednocyfrowego (D3, D4, D5) to aż miło.
    Nie robię ślubów ani nie focę zwierząt.
    Piszę o swoich upodobaniach, ale u mnie to ma też znaczenie praktyczne. Zrobienie zdjęcia słychać - modelka zmienia pozę.

    PS wolicie dźwięk samochodów elektrycznych czy silnika V12? Ja wiem, że cisza jest eko, ale czasami wolę hałas
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #202

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Walle Zobacz posta
    Pytasz jakie to są nie topowe, jakbyś nie wiedział...
    Równolegle używam właśnie takiego nie topowego D610 i wszystkie szkła jakie podpinałem pod Z6 działają pewniej i szybciej. Może Tamron jest wyjątkiem, nie wiem, bo nie mam, ale Sigmy Art i Nikkory jak najbardziej.
    Mam tak samo. Ale widzę że nasz kolega nie potrafi zrozumieć, że u innych może być inaczej.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Widocznie nie czytałeś mnie, wcześniej. Ja pisałem - lubię głośną migawkę, czym głośniejsza tym lepiej.
    Bezgłośny aparat to dla mnie jak zepsuty aparat. Za taki uważam już np D750 - jest za cichy. Za to posłuchać flagowego modelu jednocyfrowego (D3, D4, D5) to aż miło.
    Nie robię ślubów ani nie focę zwierząt.
    Piszę o swoich upodobaniach, ale u mnie to ma też znaczenie praktyczne. Zrobienie zdjęcia słychać - modelka zmienia pozę.

    PS wolicie dźwięk samochodów elektrycznych czy silnika V12? Ja wiem, że cisza jest eko, ale czasami wolę hałas
    Jacku, po przeczytaniu tego co napisałeś przypomniał mi się "magiczny" dźwięk puszek analogowych z motorem przewijania filmu. Trochę podobna sytuacja.
    Czytałem co pisałeś, ale nie uważam aby klapanie lustra było zaletą. Owszem jest cechą danego typu aparatów. Jeśli byłaby to zaleta, jak napisał nasz kolega, to nie byłoby w puszkach funkcji wstępnego podnoszenia lustra, albo modernizacji komory lustra w serii D8**.
    Ze Tobie to się przydaje to ok. Ale nie wszyscy robią zdjęcia w studio w kontrolowanych warunkach. Przy świetle zastanym często trzeba zejść z czasem i mogą zacząć się problemy.
    No i dodam, że nikt nie musi focić z elektroniczną migawką. Z 6 nie jest w normalnym trybie pracy aż taki cichy . A jak komu mało to napisać do Nikona aby wgrał dźwięki luster z topowych puszek i będzie cacy .

    Jestem ciekaw, co będziesz pisał jak się w końcu przesiądziesz na bez lustro ....

  3. #203

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    ...
    Jestem ciekaw, co będziesz pisał jak się w końcu przesiądziesz na bez lustro ....
    Ja mam i DSLRy i ML i nie powiem, żebym po zakupie Z7 zmoczył slipy z wrażenia, nie mogę np. przywyknąć do EVF, choć nie jest w Zetkach taki najgorszy.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  4. #204

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Ja mam i DSLRy i ML i nie powiem, żebym po zakupie Z7 zmoczył slipy z wrażenia, nie mogę np. przywyknąć do EVF, choć nie jest w Zetkach taki najgorszy.
    W studio nie odczułeś różnicy, bo tam przygotowujesz wszystko i potem tylko "pstrykasz fotki bez myślenia o ekspozycji. Ale już w zmiennych warunkach na zewnątrz, widzę większą efektywność zetki. Choćby to, że mam podgląd zdjęcia w wizjerze. Możliwość kontroli w wizjerze zdjęć w dynamicznych ujęciach też jest bezcenne. Nie muszę wreszcie "machać" puszką aby spoglądać na wyświetlacz.
    Jeśliby jeszcze N dodał info w wizjerze o tym że zdjęcie będzie prześwietlone to byłoby super.
    Wreszcie mam AF na całej powierzchni kadru i nie muszę przekadrowywać czasem gubiąc ostrość. Wszystkie punkty AF mają taką samą efektywność, szczególnie w porównaniu do D610.

    Nie odczuwam dyskomfortu z powodu "telewizorka" w body. Robię zdjęcia zamiennie Z6 i D610 i D500 i nie mam z tym problemu. Wręcz najmniej komfortowe jest używanie D610 . Nawet o dziwo nie przeszkadza mi ta nieszczęsna karta pamięci .
    Za to wkurza szybkość zjadania przez zetkę akumulatora .
    Ps
    Chyba nie jesteśmy drogi kolego na etapie moczenia slipów. Te czasy dla mnie minęły całe wieki temu, dla mnie . Mówmy o konkretach bez zbędnych ekscytujących i barwnych metafor.

  5. #205

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    ...
    Ps
    Chyba nie jesteśmy drogi kolego na etapie moczenia slipów. Te czasy dla mnie minęły całe wieki temu, dla mnie . Mówmy o konkretach bez zbędnych ekscytujących i barwnych metafor.
    Ty już wyrosłeś, a ja jeszcze nie wszedłem w etap życia zagrożony pamięcią krótkotrwałą i mniejszą sprawnością zwieraczy.
    Jak to mówił ks. Twardowski: "Młody może, stary musi, pryknąć gdy go kaszel dusi".
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  6. #206

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Jeśliby jeszcze N dodał info w wizjerze o tym że zdjęcie będzie prześwietlone to byłoby super.
    masz histogram
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  7. #207

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dinus Zobacz posta
    Ja zanim wszedłem w FF miałem D7200, później przez chwilę D750 i Z6. Dobrze, że nie poszedłeś tą drogą. Klapie to lustrem jak stara klapa od WC.
    zgadza się klapnięcie lustrem w d750, nie brzmi za ciekawie, znacznia bardziej podoba mi sie w 7100. Z6 za to ma jak dla mnie fajny dzwięk migawki i częściowo rekompensuje

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Rozumiem, że 7100 to nie lustro.... Przynajmniej Twoje
    I człowiek całe życie się uczy. Teraz się dowiedziałem, że klapanie lustra do zaleta lustrzanek. Brawo
    to był skrót myślowy, wiadomo, że 7100 to lustro, chodziło mi o lustro ff

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Widocznie nie czytałeś mnie, wcześniej. Ja pisałem - lubię głośną migawkę, czym głośniejsza tym lepiej.
    Bezgłośny aparat to dla mnie jak zepsuty aparat. Za taki uważam już np D750 - jest za cichy. Za to posłuchać flagowego modelu jednocyfrowego (D3, D4, D5) to aż miło.
    Nie robię ślubów ani nie focę zwierząt.
    Piszę o swoich upodobaniach, ale u mnie to ma też znaczenie praktyczne. Zrobienie zdjęcia słychać - modelka zmienia pozę.

    PS wolicie dźwięk samochodów elektrycznych czy silnika V12? Ja wiem, że cisza jest eko, ale czasami wolę hałas
    wybieram v12 nawet v6 bez dwóch zdań, elektryki to marketing, a najbardziej jest śmieszne to, że są już niektóre wyposażone w głośniki generujące dzwięk pracy silnik, aby piesi wiedzieli że coś jedzie
    Z6, D 7100, D80 + 18-35/1.8 + 24-70/4 s, 85/1.8 s, +50/1.8 af-s +70-300vr +SB900 +....

  8. #208

    Domyślnie

    Pojawiła się aktualizacja softu 1.01
    Usunięto problem dotyczący aparatów z serii Z, który powodował chwilowe rozjaśnianie ekranu fotografowania i pojawianie się „F--” na wskaźnikach przysłony podczas pracy autofokusa.
    https://downloadcenter.nikonimglib.c...ad/fw/397.html
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  9. #209
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nowy test w dxomark i wyszedł niezły kozak jak za taką cenę na tle konkurencji, czyli tak jak zawsze pisałem, ten obiektyw jest przystosowany do wielkich matryc nie tylko obecnych w Z7/Z7II ale przyszłych dużo większych.

    https://www.dxomark.com/nikon-nikkor...w-sharp-prime/
    https://www.dxomark.com/Lenses/

  10. #210

    Domyślnie

    Przed chwila napisałem na FB u Darka, że to mocno niedoceniony obiektyw.
    To plastikowe coś, robi piękne, trójwymiarowe zdjęcia

Strona 21 z 22 PierwszyPierwszy ... 1119202122 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-03-2016, 21:29
  2. Nikkor 35mm f/1.8G a Nikkor 85mm f1.8D
    By dominas85 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 26-03-2012, 00:33
  3. Nikkor AF-S DX Micro Nikkor 85mm vs. Tamron SP 90
    By tomlud in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-05-2010, 11:43
  4. Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 10-09-2007, 14:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •