Close

Strona 13 z 14 PierwszyPierwszy ... 311121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 138
  1. #121

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lassar Zobacz posta
    ad 4 - kwestia przyzwyczajenia, dla jednego lepiej dla innego nie
    ad 5 - nie bardzo wiem o co chodzi, ale ilość punktów w Z7 wynagradza wszelkie inne niedogodności jak dla mnie
    ad 5 - 2 - to też sprawa umowna, nie jestem w stanie powiedzieć dlaczego, ale wole wielkość Z nad D850
    ad 6 - bez dwóch zdań
    ad 7 - bateria ta sama ale niektóre komponenty w ml potrafią ją wypić w moment - dużo ficzerów, dużo odbiorników
    ad 8 - to też myślę będzie kwestia czasu
    No to wszystko zależy od tego co fotografujesz, wszystko to co napisałem nie jest mi potrzebne do sesji outdoor, ale do sportu czy klubu już tak.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Hm, w takim razie jak GFX100 uplasujesz? Bezlustro, matryca większa niż FX no i jest pionowy grip.
    Śmierdzi mi "pro" do sesji a kurde psórbuję wyciągnąć to cacko i pofocić jakąś modelinę
    Tylko po jaką cholerę to wszystko do landszaftów i sesji? no dobrze pionowy chwyt do seji przydaje się.

    Weź mnie tu nie wkręcaj bo wyjdę na gupka

  2. #122
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    ...

    Mam tyle samo, po 3 na każdą zetkę. Nigdy nie będę jak soniacze, że wchodzę na ślub a tam w gniazdkach ładowarki.... wiocha na maxa.
    To chyba optymalna ilosc baterii. Dodatkowy plus to dwie ladowarki. Drugie zdanie Twojej wypowiedzi mnie totalnie zaskoczylo... faktycznie obciach na maxa.



    Cytat Zamieszczone przez mario_320 Zobacz posta
    Jacek mam pytanie takie na poważnie bo z tego co widzę już dość długo używasz Zetki jak naprawdę jest z tymi bateriami ile średnio wychodzi fotek na 1 baterii
    Pozdrawiam Mariusz
    Najgorszy wynik mialem w okolicach 400 a najlepszy ponad 1000. Mysle ze spokojnie 600-800 mozna przyjac jako srednia. Generalnie nie widze problemu zwiazanego z zasilaniem Zetek (2 aparaty 6 baterii 2 ladowarki).

    Problem mialem z Fuji X-H1... robilem moze 200 zdjec na jednym ladowaniu. Mialem 6 baterii i jedna ladowarke. Koszmar o ktorym juz zapomnialem

  3. #123

    Domyślnie

    Witam przestudiowałam już chyba wszystkie watki co do Z i nadal nie wiem nic
    Może zacznę tak na dzień dzisiejszy fotografuję Nikon d610 ... niestety czuję że zaczyna mnie ograniczać... nawet w stałych warunkach autofokus jest tak loteryjny że szkoda gadać .... kalibracja pomaga na max 2 msc...
    obiektywy które używam to arty 35 mm oraz 135 mm zajmuję się na dzień dzisiejszy fotografią noworodkową, ciążową i trochę portretową... ale chciałabym kupić sprzęt który w razie czego umożliwiłby mi wyjście np na ślub a wiadomo warunki są tam różne....
    Powiem tak zastanawiałam się nad d850... ale w sumie bezlustro mocno kusi pod względem braku kalibracji itp... Proszę o radę bardziej doświadczone osoby które pracuję na tym sprzęcie i mają porównanie... bo w sumie coraz częściej słyszę sprzedaj i weź sony ...
    Bardzo proszę o rady
    Pozdrawiam
    Natalia

  4. #124
    La
    Gość

    Domyślnie

    Idz do sklepu foto, wez do reki 850 i Z7. Ja po 3 minutach zabawy wybrałem Z7 i nie żałuje. Ale może bardziej Ci będzie pasować D850? Obrazek w zasadzie taki sam. Róznica w wadze, obsłudze, itd. Sama zdecyduj co Ci bardziej pasuje.

    PS
    Moja żona jest nie do odklejenia od Z-ki

  5. #125

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nataliaa Zobacz posta
    Witam przestudiowałam już chyba wszystkie watki co do Z i nadal nie wiem nic
    Może zacznę tak na dzień dzisiejszy fotografuję Nikon d610 ... niestety czuję że zaczyna mnie ograniczać... nawet w stałych warunkach autofokus jest tak loteryjny że szkoda gadać .... kalibracja pomaga na max 2 msc...
    obiektywy które używam to arty 35 mm oraz 135 mm zajmuję się na dzień dzisiejszy fotografią noworodkową, ciążową i trochę portretową... ale chciałabym kupić sprzęt który w razie czego umożliwiłby mi wyjście np na ślub a wiadomo warunki są tam różne....
    Powiem tak zastanawiałam się nad d850... ale w sumie bezlustro mocno kusi pod względem braku kalibracji itp... Proszę o radę bardziej doświadczone osoby które pracuję na tym sprzęcie i mają porównanie... bo w sumie coraz częściej słyszę sprzedaj i weź sony ...
    Bardzo proszę o rady
    Pozdrawiam
    Natalia
    Sprzedaj wszystko i weź Sony Naprawdę myślisz, jak większość tutaj, że tyle osób może się mylić wybierając Sony ?
    Spójrz w aktualną ofertę szkieł do Z - ja nie mam pytań i na ten moment jest to system w mocno rozwojowej fazie.

    W Soniaku masz natywne Zeisy, G mastery, no i szkła budżetowe SOny 50/85 które są lepsze niż wszsytkie wersje Nikorów G z tym samym światłem.
    Czy potrzeba czegoś więcej jak świetny wybór szkieł. System Nikona tego już nie zapewnia. Puszki SOny są dziś w wielu wersjach z matrycą 24mpix i wersje R z 42mpix.
    Oferta Sony dzisiaj jest nie do pobicia, od strony możlwiosci wyboru i cenowo można dopasować do swego budżetu.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 10-10-2019 o 10:30
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  6. #126

    Domyślnie

    Nie sprzedawaj wszystkiego i nie bierz sony.... To, że obecnie wielu przesiada się na sony wcale nie oznacza, że jest to najlepsza opcja dla Ciebie.

    Po pierwsze. Na sprzedaży korpusu i sigm niewątpliwie stracisz finansowo, a będziesz musiała budować system od nowa, więc koszt przesiadki będzie duży niezależnie czy pójdziesz w droższe puszki sony i G mastery, czy wybierzesz tańszą opcję. No chyba, że budżet Cię nie ogranicza.

    Po drugie. Masz dwie znakomite sigmy, które w przypadku wyboru nikona z6/z7 będą przez przejściówkę współpracowały pewnie - problem ff/bf przestaje istnieć. Wiem, bo sam używam z z6 sigm 50 i 135. Zero problemu z af, jest wręcz pewniejszy niż z moją lustrzanką (d750). Użytkowanie sigm przez przejściówkę mz wcale upierdliwe nie jest jeżeli wymieniasz obiektywy na starym bagnecie. Sytuacja komplikuje się nieco, gdy masz jedno szkło na bagnecie F a drugie na Z. Do zdjęć dzieci portretów nic więcej nie potrzeba, a jeśli wybierzesz tańszą opcję obiektywów sony to stracisz i na jasności i na jakości.

    Gorzej jest trochę z użytkowaniem Zetek w reportażu ślubnym. Choć dotyczy to mz tylko ciemnych sal weselnych. W tych przypadkach ja wolę lustro. Z resztą poszukaj w wątku o Z6 opinii z użytkowania kolegi kurczeblade - rzetelnie to opisał. Choć jest to też kwestia przyzwyczajenia. Na ostatnim ślubie na dość ciemnej sali więcej zdjęć już robiłem z6 niż d750, więc bez problemu da się. Czy w takich warunkach wygra sony? I czy każdy model, czy tylko te droższe? Czy ewentualne różnice są warte przesiadki? Nie wiem. Użytkuję tylko nikony. I są w mojej ocenie więcej niż wystarczające.

    Po trzecie. Jednym z wymogów, które brałem pod uwagę rozważając bezlustro była jakość obrazu wizjera EVF. Nikony z6/z7 dają jakość dla mnie akceptowalną. Przykładowo sony aIII ma wizjer gorszej jakości - dla mnie nieakceptowalny. Tak, sprawdzałem osobiście. Nie wiem jak z tym jest w przypadku wyższych modeli sony. Podobno lepiej.

    Podsumowując. Wybierając nikona Z wymieniasz puszkę i osiągasz swój cel, jak mi się zdaje. Wybierając sony musisz budować system od nowa, co się wiąże z dużymi kosztami. Czy warto dopłacać? Czy zmiana systemu spowoduje poprawę jakości Twoich zdjęć? Hmm.....
    Ostatnio edytowane przez PRS ; 10-10-2019 o 11:46

  7. #127

    Domyślnie

    Ja bym się zastanowił nad tym fragmentem postu koleżanki:

    "nawet w stałych warunkach autofokus jest tak loteryjny że szkoda gadać .... kalibracja pomaga na max 2 msc...
    obiektywy które używam to arty 35 mm oraz 135 mm zajmuję się na dzień dzisiejszy fotografią noworodkową, ciążową i trochę portretową"


    Sorry, to nie są warunki w którym ten sprzęt ma loteryjny AF. To, że kalibracja wystarcza na maks. 2 miesiące także jest raczej rzadko spotykane. Być może coś jest uszkodzone albo źródło kłopotów jest zupełnie gdzie indziej.

    PS. z tymi obiektywami (znakomitymi) też bym celował w Nikona Z.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  8. #128
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    ...

    PS. z tymi obiektywami (znakomitymi) też bym celował w Nikona Z.
    Jako posiadacz Nikonow Z rowniez oddaje moj glos na te aparaty. Prosciej zmienic body niz caly system.

  9. #129

    Domyślnie

    Ale o czym piszecie ? że niby dwa szkła sigmy, akurat do nikona, i to cały system ?

    Prawdopodobnie winą jest body d610, może wystarczy przeczyścić czujniki AF w body raz na jakis czas i obędzie się najtaniej.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Jacek_Z pisał o tej samej wadzie w d800, że się raz na jakiś czas rozkalibrowuje AF. W każdym systemie coś sie psuje, w nikonie tylko wiecej niż u pozostałych
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  10. #130
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Ale o czym piszecie ? że niby dwa szkła sigmy, akurat do nikona, i to cały system ?

    Prawdopodobnie winą jest body d610, może wystarczy przeczyścić czujniki AF w body raz na jakis czas i obędzie się najtaniej.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Jacek_Z pisał o tej samej wadzie w d800, że się raz na jakiś czas rozkalibrowuje AF. W każdym systemie coś sie psuje, w nikonie tylko wiecej niż u pozostałych
    Dla kogos kto ma 1 aparat i 2 obiektywy to jest to caly system. Na odsprzedazy tego stracisz i to duzo. A tak dokupisz Z7 i masz nowy i swietny do tego rodzaju roboty aparat a dodatkowo stare 610 zostawisz jako zapas. Z ekonomicznego punktu widzenia to lepsze rozwiazanie. A jezeli ktos zarabia na fotografii to aparaty to narzedzia i rachunek ekonomiczny musi byc korzystny.

    Dlatego z mojego punktu widzenia dokupienie 1 aparatu jest tansza opcja i zyskasz wiecej niz przesiadka na inny system. Zreszta w kwestii innego systemu... wszedzie dobrze gdzie nas nie ma Nie ma idealnego systemu.

Strona 13 z 14 PierwszyPierwszy ... 311121314 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon d850
    By Wilk66 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-09-2018, 05:42
  2. D810 VS D850 czy warto dopłacać do D850?
    By kurczeblade in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 05-01-2018, 21:18
  3. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •