Close

Strona 9 z 14 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 138
  1. #81

    Domyślnie

    Po wypowiedzi Dariusza wynika, ze gdyby nie "Zakup jeszcze 6/7 baterii" to nie ma sie do czego przyczepic

  2. #82

    Domyślnie

    Lustra nie znikną, a przynajmniej nie będzie to tak szybko jak wielu myśli - moim zdaniem nie znikną. To tak samo jak parę lat temu wraz z wchodzeniem druku cyfrowego miał zniknąć druk offsetowy. No jednak nie bardzo, a wręcz przeciwnie, druk cyfrowy "wymusił" większy postęp offsetu. Tutaj wg mnie będzie podobnie.

  3. #83
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    ... Wcale bym się nie zdziwił gdyby Nikon celowo zachował lustrzankowy 3D tracking lub jego bezlustrzaną wariację specjalnie na modele profesjonalne. ...
    Nikon Z juz teraz ma bezlusterkowy wariant lustrzankowego 3D Tracking.

    https://onlinemanual.nikonimglib.com...ttings_01.html

    https://onlinemanual.nikonimglib.com...bject_tracking

    Co ciekawe to dziala to rowniez bez wciskania przycisku OK. Wystarczy polem AF wycelowac w obiekt i wcisnac przycisk AF-On. Zreszta juz o tym wspominalem kilka tygodni temu. Dziala to wzglednie OK przy krotkim sledzeniu, jednak przy dluzszym sledzeniu (wiecej niz kilka, powiedzmy 5-10 sekund) aparat zaczyna gubic obiekt. Co prawda probowalem tego z obiektywami Nikon F. Nie sprawdzalem tego z obiektywami natywnymi. Mam teraz zooma S wiec niebawem sprawdze czy dziala lepiej z obiektywami natywnymi.

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jaack Zobacz posta
    Nikon Z juz teraz ma bezlusterkowy wariant lustrzankowego 3D Tracking...
    Powiedzmy, ale mnie chodziło jednak o coś co w obsłudze jak i w pewności maksymalnie będzie przypominało lub przeskoczy to co niektórzy znają z aparatów typu D5. Myślę, że dopiero taka implementacja ostatecznie przekona część z tych najbardziej wymagających pro do wejścia w nowy system.

  5. #85
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lassar Zobacz posta
    Czy ma jakieś znaczenie czego jest odpowiednikiem Z6 a czego Z7. Co tak naprawdę przekazał chwile wcześnie praktyk Darek?
    Jeśli dyskusja poszła w kierunku porównywania Z7 z D850 to napisałem co o tym sądzę i tyle.

    Cytat Zamieszczone przez Lassar Zobacz posta
    I czy zdanie o Z7, traktujące ten aparat jako próba konkurowania z Sony, nie jest przypadkiem tylko Twoją opinią.
    Nie, nie jest bo póki co tak się ten sprzet porównuje i dlatego też Sony tak szybko wypusciło A7rIV.

    Cytat Zamieszczone przez Lassar Zobacz posta
    I czy wyznacznikiem flagowca jest ilość megapixeli?
    Oczywiście że nie, ale flagowce w Nikonie to D850 z dużą matrycą i D5, wiemy że od dwóch lat Nikon ma matryce ~60Mpix i umieści ją w nowym sprzęcie, zapewne będzie to Z8 ?

    Cytat Zamieszczone przez Lassar Zobacz posta
    I skoro sam przyznajesz, że za duży przedział czasowy, żeby porównywać Z6 do D600, skup się na faktach.
    Dlatego teoretyzuje, sugeruje sie ceną premierową i ofertą, jak i marketingiem, pasują te aparaty do siebie jak ulał.

    Cytat Zamieszczone przez Lassar Zobacz posta
    Wybór jest prosty dla nikoniarza : Z7 albo D850, Z6 albo D750.
    D610 nadal jest w ofercie, fakt że znika i chyba jest sztucznie wywalany z rynku żeby zachęcić do Z6.

    Cytat Zamieszczone przez Lassar Zobacz posta
    Bo jeżeli chcesz porównać Z7 do D750
    Nie ma sensu takie porównanie, D750 było ratowaniem sie na rynku po wpadkach z D600 i problemach z D800, D750 momentami popsuł im mocno sprzedaż innych aparatów, przy aktualnej cenie może porównania same sie nasuwają ale nie o to chodzi przecież.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Kolega koesh zaraz po premierze Z7 zafiksował się, że to nie wiadomo co i jak pozycjonowane, błąd Nikona, bo właściwy odpowiednik d850 dopiero będzie Jak widać jest konsekwentny, co się chwali, widząc czasem zmiany preferencji kolegów na forum.
    Jak się zerknie na cenę Z7 to nadal nie wiem o co Nikonowi chodziło, po sporych zniżkach nabiera ten sprzęt sensu i będzie pewnie więcej porównań, a wyjdą nowe modele to hoho dopiero będzie bo jak tu wycenić Z8 i Z9, jeden jak D6 co będzie niedługo, a Z8 tańszy od Z7 nie będzie, nie mam pojęcia.

  6. #86

    Domyślnie

    W sumie ostatnie sformułowanie najtrafniejsze


    Ps. Bardzo pouczające jest cofnięcie się do początków tego forum, do wątków np. https://forum.nikoniarze.pl/threads/46-Ehh-a-jednak
    To ku refleksji twierdzących, że lustra nie znikną

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    ...Nie, nie jest bo póki co tak się ten sprzet porównuje i dlatego też Sony tak szybko wypusciło A7rIV...
    Skąd wiesz? Wypuścili IV tak samo jak wcześniej III, II i I w mniej więcej równych odstępach czasu mimo, że wtedy jeszcze nawet nikt nie marzył o Z7


    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    ...Oczywiście że nie, ale flagowce w Nikonie to D850 z dużą matrycą i D5, wiemy że od dwóch lat Nikon ma matryce ~60Mpix i umieści ją w nowym sprzęcie, zapewne będzie to Z8 ?...
    A skąd wiemy? Mogę po raz kolejny poprosić o źródło?


    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    ...Dlatego teoretyzuje, sugeruje sie ceną premierową i ofertą, jak i marketingiem, pasują te aparaty do siebie jak ulał....
    Ty się sugerujesz ceną a inni mogą się sugerować matrycą, przeznaczeniem sprzętu. Raczej to drugie bardziej mi pasuje, bo jak ktoś zastanawia się między bezlustrem a lustrzanką i potrzebuje dużej liczby pikselków to wybiera między aparatami z dużą liczbą pikselków i to są dla niego naturalni konkurenci.


    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    ...D610 nadal jest w ofercie, fakt że znika i chyba jest sztucznie wywalany z rynku żeby zachęcić do Z6....
    Nawet przez myśl by mi nie przeszło, że D610 i Z6 grają w tej samej lidze i że trzeba jednego usunąć, bo zagraża drugiem. Po prostu D610 to aparat, który ma już chyba z 6 lat i przyszła na niego pora. Teraz tyle albo i krócej trwa cykl życia produktu takiego jak aparat fotograficzny.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 12-09-2019 o 13:11

  8. #88
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bomkallo Zobacz posta
    Po wypowiedzi Dariusza wynika, ze gdyby nie "Zakup jeszcze 6/7 baterii" to nie ma sie do czego przyczepic
    Ufff mam 6 baterii... czyli nie mam sie do czego przyczepic... eeee ale na 2 aparaty... no to jednak problem

    Jak zyc z tym Nikonem Zet

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jaack Zobacz posta
    Ufff mam 6 baterii... czyli nie mam sie do czego przyczepic... eeee ale na 2 aparaty... no to jednak problem

    Jak zyc z tym Nikonem Zet
    Jacek mam pytanie takie na poważnie bo z tego co widzę już dość długo używasz Zetki jak naprawdę jest z tymi bateriami ile średnio wychodzi fotek na 1 baterii
    Pozdrawiam Mariusz

  10. #90

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    W sumie ostatnie sformułowanie najtrafniejsze


    Ps. Bardzo pouczające jest cofnięcie się do początków tego forum, do wątków np. https://forum.nikoniarze.pl/threads/46-Ehh-a-jednak
    To ku refleksji twierdzących, że lustra nie znikną
    You made my day.

    Przyrownujesz lustrzanki do kompaktow na klisze?
    Halo tu Ziemia. Lustrzanki i bezlustra sa aparatami cyfrowymi korzystajacymi z tego samego rozwiazania jakim jest matryca.


    Z tym argumentem to troche przywaliles...jak lysy czacha o kant kuli.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

Strona 9 z 14 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon d850
    By Wilk66 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-09-2018, 05:42
  2. D810 VS D850 czy warto dopłacać do D850?
    By kurczeblade in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 05-01-2018, 21:18
  3. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •