Close

Strona 6 z 14 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 138
  1. #51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jaack Zobacz posta
    Dzisiaj Wyglada na to ze najlepsza metoda celny AF to pozbycie sie lustrzanki
    Jak to pisałem (ze to nie obiektyw ma ff/bf tyko wina rozłożenia czujników w lustrzance) i że po przejściu na bezlustra fuji nie mam ff/bf to grupa troli też mało mnie nie zjadła...że u nich w nikonie żaden bf i ff (lustra) nie występuje...tylko co drugi wątek o tym jak się go pozbyć i jak kalibracje zrobić
    Oczywiście że w lustrzankach to występuje i to w 90% przypadków, tylko czasami jest na tyle mały lub użytkownik nieświadomy i go nie widzi. Ja miałem tylko 3 body nikona i około 10 szkieł łącznie i na każdym powtarzam na KAŻDYM miałem bf/ff. W bezlustrach ff/bf jest jak yeti niby ktoś kiedyś gdzieś widział ale dowodów brak

  2. #52
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale ty nie ogarniałeś zrobienia kalibracji zestawu z obiektywami, a nie że trole czy nie trole.
    Problem af w lustrzankach był zawsze i większość potrafiła sobie z tym poradzić i to nawet bez ponoszenia kosztów.

  3. #53

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prof.Miodek Zobacz posta
    ...W bezlustrach ff/bf jest jak yeti niby ktoś kiedyś gdzieś widział ale dowodów brak
    Jeśli mnie pamięć nie myli to zacytowałeś akurat kolegę (Jaack), który pisał, że miał problem ff/bf z systemowym szkłem fuji do bezlustra. Co prawda nadal nie wiem jak to możliwe, ale był przekonywujący. Ale generalnie zgadzam się z tezą. W lustrzankach miałem w kilku szkłach niewielkie problemy z bf/ff a w bezlustrach w sumie w trzech systemach, które miałem w ręce nie spotkało mnie to ani razu.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 01-08-2019 o 19:44

  4. #54

    Domyślnie

    Kilka dni spokoju było, ale znów się trollowanie zaczyna. Moderator do dzieła.
    Jacek

  5. #55
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Jeśli mnie pamięć nie myli to zacytowałeś akurat kolegę (Jaack), który pisał, że miał problem ff/bf z systemowym szkłem fuji do bezlustra. Co prawda nadal nie wiem jak to możliwe, ale był przekonywujący. Ale generalnie zgadzam się z tezą. W lustrzankach miałem w kilku szkłach niewielkie problemy z bf/ff a w bezlustrach w sumie w trzech systemach, które miałem w ręce nie spotkało mnie to ani razu.
    No byl problem X-H1 plus XF 50-140 F2.8. Obiektyw zaliczyl dwie wizyty w serwisie i dopiero druga rozwiazala problem. Nie jestem specjalista od usterek sprzetu foto wiec opowiem jak to subiektywnie wygladalo z mojego punktu widzenia. Przed pierwsza wizyta w serwisie obiektyw F2.8 i trafia w cel jednak duza wiekszosc glebi ostrosci jest przed obiektem. W efekcie zdjecie bylo srednio ostre. Nie mozna bylo powiedziec ze AF nie trafil. Tylko GO byla bardzo mocno przesunieta do przodu. Z kolei domykanie obiektywu powodowalo dalsze przesuniecie GO do przed obiekt. Czyli bylo jeszcze wiecej GO przed obiektem a nie na obiekcie. Robilem porownania z Nikonem D750 i 70-200 VR II i Nikon po kalibracji robil normalne zdjecie z GO rozlozona bardziej symetrycznie. Domykanie obiektywu powodowalo powiekszenie GO i wieksze pokrycie obiektu polem ostrosci. Generalnie Nikon zachowywal sie normalnie. Po pierwszej wizycie w serwisie Fuji na F2.8 trafial w punkt a rozklad GO byl taki jak powinien byc. To byl pierwszy moment kiedy stwierdzilem ze jednak XF 50-140 F2.8 to obiektyw zyleta. Czyli bazowy rezultat na 2.8 byl OK. Niestety nadal przymykanie przyslony powodowalo przesuniecie GO przed obiekt i pojawialo sie bardzo niekorzystne rozlozenie GO. Powiedzmy 70-80% przed obiektem i odrobine na obiekcie. Efekt byl taki ze przymykanie przyslony nie dawalo efektu jaki powinno. Obiekt zdjecia nie byl ostrzejszy i nie byl pokryty wiekszym zakresen GO. Zanim wyslalem obiektyw na 2 sewis napisalem dosyc dlugi elaborat tlumaczacy technikowi co ma zrobic. No i po 2 naprawie problem rozwiazali. Faktycznie bylo tak jak powinno byc i zestaw aparat obiektyw zachowywal sie przewidywalnie.

    Jest wiec mozliwe i mam na to papiery aby miec tego typu problemy z bezlusterkowcem i to uzywajac topowych body i obiektywow ktore sa w pelni kompatybilne.

    Co ciekawe kiedy glebiej szukalem w necie odnalazlem osoby opisujace podobny problem. Nawet gdzies pojawily sie cytaty z rozmowy z serwisantem Fuji ktory dawal do zrozumienia ze problem jest znany. Co prawda tam chyba chodzilo o podobny problem z XF 16-55 2.8 i przy okazji wspomniano tez 50-140 2.8. Ja z kolei z 16-55 2.8 problemu nie mialem. Z kolei stalki 16 1.4 23 1.4 i 56 1.2 dzialaly rowniez bez problemu. Wynika z tego ze cos bylo nie tak z obiektywem.

    To tyle odnosnie mojej przygody z Fuji. W sumie w przyszlym tygodniu cale Fuji jedzie do sklepu na sprzedaz.

  6. #56

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciej_M Zobacz posta
    Dzień dobry,

    Mam problem z podjęciem decyzji. Który z tych dwóch z6 czy d850. Z6 z adapterem za 7200, jeszcze 5 miesięcy gwarancji, 1000 ujęć na liczniku a d850 1500 przebieg w cenie 7500. I nie chodzi tu do czego będę go używał ale czy warto przestawić się na bezlusterkowce Nikona? Obecnie używam d500 i kiedyś decyzje należy podjąć przy kupnie drugiej puszki. Lustro czy bez? Mam nadzieje, ze mogę liczyć na Wasza pomoc w wyborze aparatu. Dziękuje.
    D500 zamień na Z6, a zamiast D850 weź Z7.
    Pomogłem? to dawaj 5 zeta

  7. #57

    Domyślnie

    Cóż za drastyczna zmiana poglądów. Jeszcze kilka miesięcy temu było tak, czyli fatalnie:

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Ale jednak dziwnie się zachowuje, ten sam kadr 4 zdjęcia, 2 out a ruchu żadnego nie ma. Minimum 70% zdjęć out z takiej imprezy, dla mnie zdecydowanie za dużo.
    Poza tym mega długo mysli, przeostrza wydaje się że trafił i nagle znów powtarza procedure a w tym czasie focisz leci.
    ---------
    Z6 ma mega ubogi system nastaw AF, tam po prostu nie ma nic do nastawiania
    W D5 to jest jakieś 3x więcej nastaw niż ta zetka ma.
    Mniejsze punkty af są tylko na AFS, w ciągłym jakieś 4x większe, wybierałem podstawowe, szeroki, auto (mega bezużyteczny tryb).
    Ustawiłem też opcję af przy małej jasności, blokada ostrości na min.
    ---------
    Co zauważyłem, jeśli krawędzie obiektu mają highlitsy to af świruje na potęgę i potrafi spudłować.
    ---------
    Bo to są stillsy nie ruch, autobusy łapałem i samochody i lipa była. Też były odrzuty ale tak jak pisałem krajobraz spokojnie.
    Może zimno miało wpływ na tę świeczkę nie wiem. Na tym zdjęciu poniżej z suszi wcelowane na suszi i myślał kilka sekund zanim załapał:
    Nie wiem jak to wytłumaczyć po prostu. Dla mnie to był szok i kupa śmiechu więc siedziałem niejadłem i czekałem aż złapie. Zagadam jutro w nps.
    ---------
    Co do problemów AF na świeczce, ogólnie AF ma problem na highlits, z prostej przyczyny, wszystko zczytywane jest z matrycy i jeśli traficie na obiekt który jest prześwietlony bądź ma krawędzie prześwietlone af zwyczajnie nic tam nie widzi tak jakbyście fotografowali białą kartkę.
    To by potwierdzało dlaczego miałem problem ze świeczką i highlitsami, jak i też w klubie.
    ---------
    Z6, tak jak Z7 nie są przeznaczone do ruchu w słabych warunkach. To są puchy do spacerów, krajobrazu, studia, owszem na koncercie też trafi szot ale będzie większy odrzut aniżeli np. D5 czy D4s.
    Pamiętasz jeszcze te rewelacje. To tylko nieliczne przykłady. Pisałem wtedy, że zanim zaczniesz wydawać opinie na temat Z6 i Z7, warto się jednak nauczyć obsługi tego sprzętu. Chyba jednak wyszło na moje.
    Jacek

  8. #58

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Cóż za drastyczna zmiana poglądów. Jeszcze kilka miesięcy temu było tak, czyli fatalnie:



    Pamiętasz jeszcze te rewelacje. To tylko nieliczne przykłady. Pisałem wtedy, że zanim zaczniesz wydawać opinie na temat Z6 i Z7, warto się jednak nauczyć obsługi tego sprzętu. Chyba jednak wyszło na moje.

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Kilka dni spokoju było, ale znów się trollowanie zaczyna. Moderator do dzieła.
    Zdecydowanie popieram. Szczególnie w kontekście twojego ostatniego postu.

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Jak zna się ograniczenia Zetek, sprawią dużo radości.
    Krajobraz, podróże, sesje, architektura, wnętrza, królem bezlustro (zeta, alfa).
    Szybka akcja, słabe warunki, sport to nadal domena lustrzanek i w żadnym wypadku nie zamienię jednego kosztem drugiego.
    No chyba że zrobią ergonomię, baterię, af i szybkość D5, to wtedy tak. Póki co D6 w drodze.
    Kolega JK ma chyba kłopot z zrozumieniem tekstu, a jego "bystre" ostatnie podsumowanie nazywa się manipulacją słowa,
    niestety.

  9. #59

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Cóż za drastyczna zmiana poglądów. Jeszcze kilka miesięcy temu było tak, czyli fatalnie:



    Pamiętasz jeszcze te rewelacje. To tylko nieliczne przykłady. Pisałem wtedy, że zanim zaczniesz wydawać opinie na temat Z6 i Z7, warto się jednak nauczyć obsługi tego sprzętu. Chyba jednak wyszło na moje.
    Odpowiem ci tylko raz, bo normalnie cię ignoruję za brak wiedzy i możliwości.

    Testowane wtedy zetki były na sofcie 1, nie wiem czy ci to tłumaczyć bardziej, ale powinieneś zrozumieć że z wyższą wersją coś ulega zawsze poprawie.
    Tak miałem te zetki zanim ty pomyślałeś o kupnie z7.

    Aktualne zetki mają poprawiony soft i AF, jest lepiej ale nadal mają problem w słabych warunkach.
    Mają problem z ruchem, mają problem z higlitsami. Pokazywałem filmy, pokazywałem zdjęcia.

    Mam z6 i z7, swoje własne, mam też D850, D5, używam tego z najlepszymi szkłami jak i konfrontuję to z najlepszą konkurencją, np A9, A7.
    Możesz o tym tylko pomażyć. Więc bądź łaskaw przestać kłapać jakie to zetki są wspaniałe bo nie piszesz prawdy, tak w ogóle to wyluzuj bo to tylko szmel, który służy do pracy a nie ołtarzyk do czczenia.

    Są OK jeśli zna się ograniczenia. Jeśli nie będziesz focił highlitsów, jeśli masz worek akumulatorów, jeśli ci nie przeszkadza lagujący wizjer, jeśli ci nie przeszkadza wolno wybudzający się wizjer, jeśli nie jest to szybka akcja, sport, itp.
    Zetki sprawdzą się TIP TOP. Chociaż pod względem AF-u są dekadę za np. sony A9.


    Tyle.

  10. #60
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie chcę się wtrącać w tą sprzeczkę ale to że większość hejtowała na początku Zetki po czym je kupiła i teraz chwali to raczej trend.

Strona 6 z 14 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon d850
    By Wilk66 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-09-2018, 05:42
  2. D810 VS D850 czy warto dopłacać do D850?
    By kurczeblade in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 05-01-2018, 21:18
  3. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •