Close

Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 138
  1. #11
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Źle postawione pytanie. Jeśli chcesz porównywać D850, to tylko Z7. I nie wierz w dziwaczne "teoryjki", że Z-ki to nie jest "kompletny system". Jest tak samo kompletny jak D850, albo jeszcze bardziej kompletny, bo będzie miał (już ma) dodatkowe możliwości. Do Z7 podłączysz wszystkie szkła z mocowaniem F, a dodatkowo (na dziś) pięć nowych szkieł z nowym bagnetem. Do D850 ich nie podłączysz. Tych nowych szkieł będzie przybywać i jak dotąd, są one wyraźnie lepsze od tego, co możesz podlaczyć do D850. Stare wersje 24-70/2.8 nawet się nie umywają do nowego 24-70/2.8, a z 70-200 pewnie będzie podobnie. Tym samym będzie się zmniejszać pokusa podpinania starych obiektywów przez FTZ, choć to zawsze będzie możliwe. Do D850 tych szkieł nie podepniesz. I tak właśnie wyglądają te "teoryjki" o kompletności systemu Z.
    Rozumiem ze kolega pije do mnie

    Chcac uzywac obiektywow Nikon F z aparatami Nikon Z mozemy mowic o pewnej kompletnosci systemu. Jednak chcac uzywac tylko natywnych obiektywow to Nikon Z nie jest kompletnym systemem. Wciaz brakuje wielu obiektywow. Tak jest na dzisiaj. Nie ma tez gripa do zdjec pionowych. Jak dla mnie to koniec dyskusji w temacie kompletnosci systemu Nikon Z.

    Z kolei wyzszosc nowej optyki Z jest niezaprzeczalna. Jednak odpowiednio to kosztuje. Zoom Nikon F 24-70 F2.8 kosztowal mnie nowy okolo 850£. Za nowy zoom do Nikona Z musze zaplacic 1700£. To rowniez sa wazne argumenty mowiace o tym co wybrac i kiedy. Bo slowo kiedy jest kluczowe. Z czasem zapewne obiektywy do systemu Z beda taniec. Poki co oblozone sa wysokim podatkiem od nowosci. Nie bede sie spieral bo wyzszosci bezlusterkowca bo jest dla mnie oczywista w wiekszosci przypadkow. Pozostaje kazdemu zrobic rachunek ekonomiczny na ile warto wydac 2 x tyle na zooma 24-70 i 70-200 jak przeklada sie to na finalny wynik zdjeciowy i zadowolenia klienta.

    Mowie o realnym zyciu i sytuacjach kiedy faktycznie wydajemy nasze pieniadze a nie o sytuacjach kiedy bawimy sie w wujka dobra rada wydajac nie swoje pieniadze

  2. #12

    Domyślnie

    Ależ ja nigdy nie mówiłem, że to są tanie zabawki.

    Trzeba jednak brać pod uwagę, że w przypadku Z-tek, FTZ i starych szkieł AF-S to nie jest jakaś tam kompatybilność, tylko pełna zgodność systemowa. Natywne obiektywy są i będą lepsze, ale tym starym AF-S także niczego nie brakuje.
    Jacek

  3. #13
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciej_M Zobacz posta
    No trafiłeś w samo sedno. Chce podjąć decyzje teraz o przejściu na bezlustra a nie jak wydam pieniądze na dość drogie lustra a później dojdę do wniosku, ze jednak zmiana. Tego chce uniknąć. Sam widzisz jak technika pędzi do przodu. Może za 5 lat lustro będzie jak analog kiedyś. Czyli wsiąść do pędzącego pociagu czy nie? I nie chodzi tylko o kasę ale naukę nowego systemu, obiektywy, jakość zdjęć itd.
    Ciesze sie ze odgadlem pytaniowe intencje kolegi

    Fotografuje lustrzankami sporo czasu. Od kilku lat uzywam bezlusterkowcow Fuji. Oprocz pewnych specyficznych sytuacji (sport/przyroda wymagany szybki AF-C i teleobiektywy) przyjemniej mi sie fotografuje bezlusterkowcem.

    Dla mnie pytanie czy rozpoczac migracje z Nikona D750 na Z6 (zrezygnowac z zakupu D850 na rzecz Z7) nie polega na tym czy to zrobic. Ja zastanawiam sie kiedy to zrobic. Czy juz teraz... szczegolnie ze posiadam komplet obiektywow do Nikona F a z kolei nowosci do Nikona Z sa drogie. Kolejna sprawa to mozna sie domyslac ze nowsza generacja aparatow Nikon Z bedzie pozbawiona wad obecnych modeli.

    Czy moze poczekac jeszcze rok czy dwa. Bedzie wiecej obiektywow Z mozliwe ze ceny tez troche spadna.

    Generalnie nie da sie doradzic drugiej osobie co i kiedy zmienic. Ja zamowilem Z6 i od jutra zaczne porownanie z D750. Licze na to ze pomoze mi to w podjeciu decyzji kiedy zaczac moja migracje.



    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Ależ ja nigdy nie mówiłem, że to są tanie zabawki.

    Trzeba jednak brać pod uwagę, że w przypadku Z-tek, FTZ i starych szkieł AF-S to nie jest jakaś tam kompatybilność, tylko pełna zgodność systemowa. Natywne obiektywy są i będą lepsze, ale tym starym AF-S także niczego nie brakuje.
    Owszem ma kolega racje. Jednak moim zdaniem pojscie mocno w Nikona Z przyniesie najwiecej korzysci z jezeli rownolegle zmienimy tez obiektywy. Tylko tym sie sugerowalem wspominajac o tej nieszczesnej niekompletnosci systemu.
    Ostatnio edytowane przez J1 ; 30-07-2019 o 21:07

  4. #14

    Domyślnie

    Czy macie Doświadczenie z podpiętym obiektywie przez adapter do z6? Jak to wypada jeżeli chodzi o jakość końcowa zdjęcia? Samo zestawienie jest już ciekawe. Taki 200-500 podpięty do z6. Vr w obiektywie i vr matrycy. Pierwsza myśl to musi być brzytwa. Czy tak jest?
    N D7100, N D610, N28-85 f/3.5-4.5, N200-500 f/5.6VR , N12-24 f/4G , N135 f/2.8, N50 f/1.8, Tokina100 f/2.8, N 35-70/2.8, Tamron SP 70-200mm f2.8 Di VC USD, N85 f/1.8G

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciej_M Zobacz posta
    Czy macie Doświadczenie z podpiętym obiektywie przez adapter do z6? Jak to wypada jeżeli chodzi o jakość końcowa zdjęcia? Samo zestawienie jest już ciekawe. Taki 200-500 podpięty do z6. Vr w obiektywie i vr matrycy. Pierwsza myśl to musi być brzytwa. Czy tak jest?
    Jest. Ale trzeba uściślić jedno. Nie ma VR obiektywie i VR matrycy jednocześnie. Jeśli obiektyw ma VR to działa tylko VR w obiektywie, jeśli nie ma VR w obiektywie, to może być VR matrycy, jeśli się to włączy. A tak na marginesie - robiłem już zdjęcia Z7 z N200-500 na 500mm nawet na 1/4" i nie było problemu ze stabilizacją.
    Jacek

  6. #16
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciej_M Zobacz posta
    Czy macie Doświadczenie z podpiętym obiektywie przez adapter do z6? Jak to wypada jeżeli chodzi o jakość końcowa zdjęcia? Samo zestawienie jest już ciekawe. Taki 200-500 podpięty do z6. Vr w obiektywie i vr matrycy. Pierwsza myśl to musi być brzytwa. Czy tak jest?
    Zdjecie brzytwa... lubie to

    Jest bardzo duzo czynnikow ktore wplywaja na to ze zdjecie bedzie brzytwa lub bedzie kosz. Na stronie Nikona powinno byc opisane jak dzialaja obiektywy F wyposazone w VR z aparatami Z. Z obiektywami natywnymi dziala stabilizacja 5 osiowa natomiast z obiektywami Nikon F nie jestem pewien ale chyba dziala tylko 3 osiowa.

    Cytat ze strony Nikona

    "Your Nikon Z camera doesn’t just work with your F-mount lens’ VR—it improves it. If you’re using an F-mount lens with VR, in-lens yaw-and-pitch detection is supplemented with the in-camera roll detection. And when you’re shooting with a non-VR F-mount lens, yaw, pitch, and roll are corrected in-camera."

    https://www.nikon.co.uk/en_GB/produc...-mount-adapter
    Ostatnio edytowane przez J1 ; 30-07-2019 o 21:19

  7. #17

    Domyślnie

    Zazdraszczam możliwości testowania takiego zestawu.
    Ostatnio edytowane przez Maciej_M ; 30-07-2019 o 21:21
    N D7100, N D610, N28-85 f/3.5-4.5, N200-500 f/5.6VR , N12-24 f/4G , N135 f/2.8, N50 f/1.8, Tokina100 f/2.8, N 35-70/2.8, Tamron SP 70-200mm f2.8 Di VC USD, N85 f/1.8G

  8. #18
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Jest. Ale trzeba uściślić jedno. Nie ma VR obiektywie i VR matrycy jednocześnie. Jeśli obiektyw ma VR to działa tylko VR w obiektywie, jeśli nie ma VR w obiektywie, to może być VR matrycy, jeśli się to włączy. ...
    Czy jest kolega tego pewien ?

    Znalazlem odpowiednik polskiej strony

    cytat i zrodlo informacji

    "Aparat Z firmy Nikon nie tylko współpracuje z mechanizmem redukcji drgań obiektywu z mocowaniem F, lecz go usprawnia. Podczas używania obiektywu z mocowaniem F i mechanizmem redukcji drgań dostępna w obiektywie funkcja wykrywania ruchu w poziomie i pionie jest uzupełniana dostępną w aparacie funkcją wykrywania przechylenia. Natomiast podczas używania obiektywu z mocowaniem F bez mechanizmu redukcji drgań ruch w poziomie i pionie oraz przechylenie są korygowane przez aparat."

    https://www.nikon.pl/pl_PL/product/a...-mount-adapter
    Ostatnio edytowane przez J1 ; 30-07-2019 o 21:22

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jaack
    ... Ja zamowilem Z6 i od jutra zaczne porownanie z D750.....
    Jestem bardzo ciekawy twojej opinii. dpreview twierdziło, że te aparaty są bardzo podbne jeśli chodzi o jakość obrazka, AF itp i że trudno tu mówić o jakościowym i funkcjonapym upgrade.
    Ja przesiadłem się z D750 na D850 i wcale nie jestem pewny, czy dobrze wybrałem. Ale wydawalo mi się, że przesiadka D750-Z6 nie ma dużego sensu.
    Oczywiście zmiana D750-D850 ma sporo zalet.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  10. #20

    Domyślnie

    Ja to mam na co dzień i nie zauważyłem żadnego "usprawniania" pracy obiektywów z VR. Może jakoś tam współdziałają (choć z instrukcji to nie wynika), ale uzyskiwane czasy w Z-kach są praktycznie takie same, jak te uzyskiwane w lustrzankach (bez stabilizacji matrycy). Też bym chciał sobie pododawać skuteczność VR w obiektywie i skuteczność VR w matrycy, ale tak to niestety nie działa.
    Jacek

Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon d850
    By Wilk66 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-09-2018, 05:42
  2. D810 VS D850 czy warto dopłacać do D850?
    By kurczeblade in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 05-01-2018, 21:18
  3. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •