Close

Strona 11 z 14 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 138
  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lassar Zobacz posta
    analogi też jeszcze funkcjonują...
    Dokładnie to też miałem wspomnieć. Tylko teraz kwestia, czy lustrzanki będą sprzętem niszowym, koneserskim, czy jednak nie. Bo mimo rozwoju elektroniki dalej funkcjonują wzmacniacze lampowe, płyty analogowe, zegarki "wskazówkowe" itd.

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Krzysztofie, czy dopuszczasz taką możliwość, że z takiego porównania dzisiejszych realiów z dyskusją z przed 15 lat (w ówczesnych realiach) można wyciągnąć inne wnioski, niż sam wyciągnąłeś? Twoje są proste jak konstrukcja cepa, ale nie mam siły tłumaczyć, zwłaszcza, że jak bywało w przeszłości, nie jest dla Ciebie kompletnie zrozumiała ironia, paralela, czy wnioskowanie przez analogię. Masz taką refleksję, szanuję to. Głupie złośliwości, ok, świadczą o Twoim poziomie.

    Ps. Nie będę się zagłębiał w jakiekolwiek dyskusje z Tobą, póki nie zaczniesz poprawnie pisać po polsku. Polecam https://www.korektoronline.pl minimum wysiłku, strona odwali kawał roboty.
    Strasznie wykrecasz kota ogonem, ale kiepsko ci to wychodzi.
    Twoj argument, jak ten o sytuacji lustra vs bezlustra do klisza vs matryca.
    Jest nietrafiony, bledny, slaby i juz ci go ironiczno-humorystycznie okreslilem. Ten argument jest tak nietrafiony, ze powinienes wstydzic sie go uzyc. Sytuacja na rynku, lustra vs bezlustra (ktora chyba niektorzy userzy, niektorych forow internetowych zdaja sie z upodobaniem nakrecac i sztucznie wyolbrzymiac) jest wrecz biegunowo odlegla od tej sytuacji sprzed lat dotyczacej kliszy vs matryca swiatloczula. I na pewno nie jest analogiczna.

    Tak na marginesie to rozumiem, ze jak ty piszesz to jest to ironia a jak ktos inny to zlosliwosc.

    Co do twojego "Ps" to you made my day po raz drugi. I dziekuje ci za to.
    Jak koncza sie argumenty albo uswiadamiamy sobie ze palnelismy glupote, to najlepiej sie przyczepic do braku polskich znakow.
    Zjawisku powszechnemu w internecie, uskutecznianemu przez spore grono osob.

    Nie interesuje mnie twoje zdanie na ten temat, choc oczywiscie mozesz je wyrazic. Ale nie uzywam polskich znakow swiadomie w czasie niezobowiazujacej rozmowy na forum internetowym. Bo tak lubie.
    I zapewniam, ze nie chce w ten sposob nikogo ponizyc ani okazac mu braku szacunku. Nie zakladam takze garnituru z mucha jak pisze w necie na forum, aby okazywac szacunek rozmowcy - wiem, pewnie cie to szokuje.
    Oczekuje, ze rozmowca sam sobie dostawi te znaki, niejako w locie, czytajac moj post. Z czym ja osobiscie nie mam problemow

    P.s
    Specjalnie po to, zebys nie musial ze mna dyskutowac, popelnilem jeden blad interpunkcyjny w postaci braku kropki na koncu zdania. Dzwon na Policje.
    Paralele juz sobie darowalem, ale jak zarzuciles mi brak zrozumienia ironi. To dlatego moja odpowiedz jest z duza doza ironi pod adresem twojego wpisu (co nie jest rownoznaczne z ironia personalna pod twoim adresem). Od lekkiej, poprzez humorystyczna, do mocniejszej.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Nie interesuje mnie twoje zdanie na ten temat
    Ja myślę, że jednak bardzo Cię interesuje bo nie pozostajesz obojętny na tego typu wypowiedzi, nie tylko @poste.

  4. #104

    Domyślnie

    To, że czyjaś przepowiednia 4 lata temu była przedwczesna, nie znaczy, że nie miał racji Lustrzanki dziś nie są już wyznacznikami możliwości technologicznych i po prostu producentom przestanie się opłacać inwestowanie w ich rozwój. Do ML będzie łatwiej i taniej dodać różne ficzery, które podbiją sprzedaż. Poza tym 4 lata temu była inna sytuacja na rynku, firmy Canon i Nikon bardziej obserwowały rynek zarabiając ciągle na lustrach. Ale technologia nie stoi w miejscu, konkurencja też. Jak komuś klapanie lustra i wielkość nie przeszkadza, nic tylko czekać na promocje lustrzanek.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Generalnie nie zgadzam się z tym wpisem, bo mocno naciągany, ale jednak trudno nie dostrzec spowolnienia we wprowadzaniu nowych modeli lustrzanek Nikona.

    https://nikonrumors.com/2019/09/11/t...2-months.aspx/

    Promocje nadchodzą, jesień będzie gorąca, szczególnie w segmencie entry level.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Wiem, że to niegrzecznie nie odnieść się do czyjegoś wpisu, ale już to zapowiedziałem. Kolego Krzysztofie, jesteś moim bohaterem, 105 błędów w jednym wpisie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2019-09-12_214036.jpg
Wyświetleń:	120
Rozmiar:	171,0 KB
ID:	30596

  5. #105

    Domyślnie

    Sęk w tym, że Krzyś sobie to wytłumaczy tak samo jak "deptanie" polskich gór. W sumie @prof.Miodek ma podobne "podejście" do tłumaczenia własnej niewiedzy.

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lassar Zobacz posta
    W tej chwili bezlustra odstają tylko w kilku płaszczyznach:
    1. wizjer który potrzebuje dużo prądu i może mieć laga - vide prądożerność
    2. czas odpalenia do zrobienia zdjęcia
    3. szybki AF w trudnych warunkach
    No nie tylko, dodajmy jeszcze:
    4. klawiszologia
    5. punkty af
    5. wielkość i budowa
    6. pancerność
    7. bateria
    8. pionowy chwyt

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    ...Mam tyle samo, po 3 na każdą zetkę. Nigdy nie będę jak soniacze, że wchodzę na ślub a tam w gniazdkach ładowarki.... wiocha na maxa.
    Bo oczywiście to tylko mózg soniaczowca tak się zachowuje, że trzeba takie coś podkreślić (choć i tak nie rozumiem co takiego wiocherskiego jest w ładowaniu baterii)? Nie nudzi się wam ta dziecinada? Choć tak jak się zastanowić to na ostatniej w pełni naładowanej baterii zrobiłem ponad 4 tys. zdjęć (sporo testowałem więc część z tego w krótkich seriach) więc chyba nie będzie wiochą jak napiszę, że nie potrzebuję 6 zapasowych baterii

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    To zabawne, ale o tym że lustra już kończą życie czytałem tu pierwszy raz ponad cztery lata temu jak wychodził pierwszy A7. Wiem, że sporo technologii minęło od tego czasu i A7III czy Z6 to inna bajka, ale w tym czasie Nikon puścił D500 (DX jak lustra umierają?) D5, D850 i kilka amatorskich puszek i wszystkie się sprzedają zamiast umierać...
    Jak wychodził pierwszy A7 to raczej wspominano o alternatywie dla lustrzanek. Oczywiście możliwe, że zdarzały się też głosy o których piszesz, ale chyba nikt nie pisał wtedy, że zmierzch lustrzanek nadchodzi wraz z wyjściem pierwszych A7ek. A co do sprzedarzy D500, D5 i D850 to oczywiście wszystkie one się sprzedają, ale trzeba też dodać, że ogólnie sprzedaż lustrzanek z roku na rok leci na łeb, na szyję. My sobie możemy gadać, że będzie tak czy siak i zawsze można ripostować, że pojęcia nie mamy, ale jak taki producent jak Canon pisze, że za 2-3 lata sprzedaż będzie o 2/3 niższa to chyba nikt mu nie zarzuci, że nie zna się na rzeczy. Do tego dochodzą tak zwane dowody poszlakowe jak na przykład to, że od roku Nikon nie pokazał żadnej lustrzanki (co wcześniej mu się nie zdarzało), albo to, że ostatnio chyba na wszystkich wielkich targach właściwie nie pojawiają się lustrzanki i rządzą bezlustra. Można oczywiście sobie drwić, że o niczym to nie przesądza. Możliwe, że nie, ale powinno to chociaż dać do myślenia.

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    BMy sobie możemy gadać, że będzie tak i siak i zawsze można napisać, że pojęcia nie mamy, ale jak taki producent jak Canon pisze, że za 2-3 lata sprzedaż będzie o 2/3 niższa to chyba nikt mu nie zarzuci, że nie zna się na rzeczy. Do tego dochodzą tak zwane dowody poszlakowe
    O to ostatnie to zapytaj @koesh. W sumie on też może też zarzucić Czy to w kwestii foto, czy komputerów... Ale źródłem się skubany nie podzieli.

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    No nie tylko, dodajmy jeszcze:
    4. klawiszologia
    5. punkty af
    5. wielkość i budowa
    6. pancerność
    7. bateria
    8. pionowy chwyt
    Skoro piszemy ogólnie o bezlustrach to wszystko to o czym piszesz ma bezlustro Olympusa (być może bez tych punktów AF, bo nie wiem o co chodzi i nie wiem też jaką baterię tam wsadzili). Przecież nie ma żadnych przeciwwskazań by to o czym piszesz zaimplementować też w innych bezlustrach.

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Skoro piszemy ogólnie o bezlustrach to wszystko to o czym piszesz ma bezlustro Olympusa (być może bez tych punktów AF, bo nie wiem o co chodzi i nie wiem też jaką baterię tam wsadzili). Przecież nie ma żadnych przeciwwskazań by to o czym piszesz zaimplementować też w innych bezlustrach.
    Nie zrozum tego źle, ale przeciwwskazań by sprzęt był coraz tańszy też nie ma. Albo żeby systemówki (optyka) była w cenie kundli. A jednak nie jest.

Strona 11 z 14 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon d850
    By Wilk66 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-09-2018, 05:42
  2. D810 VS D850 czy warto dopłacać do D850?
    By kurczeblade in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 05-01-2018, 21:18
  3. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •